Takhle se natáčel Švankmajerův Hmyz. V traileru je kromě brouků i krev a Jiří Lábus s Janem Budařem

Foto: Cinemart
Kultura Kultura
5. 1. 2018 12:05
Film Hmyz režiséra Jana Švankmajera, který bude mít českou premiéru v únoru, má nový trailer. Příběh na motivy hry bratří Čapků Ze života hmyzu podle režisérových slov jen prohlubuje misantropii původního textu. "Ten misantropický duch je stále aktuální. Postaral se o to kořistnický charakter soudobé civilizace. V našem filmu však tato hra tvoří jen pozadí vlastního příběhu, který má blíže ke Kafkově Proměně než k Čapkům. Nejde nám o politický film, ale o film imaginativní, který nabízí řadu možných interpretací," vysvětluje Švankmajer. Ve filmu hrají Jiří Lábus, Jan Budař, Zuzana Mistríková, Ĺubica Orechovská, Helena Uldrichová nebo Kamila Magálová.
 

Právě se děje

před 1 hodinou

USA podpořily Hongkong, Peking to označil za vměšování

Americká Sněmovna reprezentantů schválila tři zákony, jimiž podpořila demonstranty v Hongkongu, kteří ve velkoměstě bojují za posílení demokracie.

Přijatá opatření se nelíbí Pekingu, který Washington vyzval, aby se nevměšoval do záležitostí Číny. Hongkongští prodemokratičtí zákonodárci zároveň přerušili výroční proslov Čínou podporované správkyně města Carrie Lamové.

Jeden z návrhů zákona přijatých v úterý dolní komorou amerického Kongresu odsuzuje kroky Číny při řešení situace v Hongkongu. Demonstranti zde už několik měsíců protestují proti plíživému omezování svobod ze strany Pekingu a dožadují se demokratických reforem.

Další zprávy