Otrokářská minulost dohnala Afflecka. Ruší kvůli němu show

Kultura Kultura
25. 6. 2015 16:49
Americký herec požadoval, aby tvůrci dokumentárního pořadu vynechali informaci o tom, že jeho předek vlastnil otroky. Po zveřejnění e-mailů na serveru WikiLeaks americká televize vysílání odloží.
Ben Affleck
Ben Affleck | Foto: Reuters

New York - Americká televize PBS odložila show Finding Your Roots (Hledání kořenů) kvůli kontroverznímu dílu s hercem a režisérem Benem Affleckem. Držitel Oscara tlačil na autory dokumentárního pořadu, aby zamlčeli, že jeden z jeho předků byl otrokář, píše britský deník The Guardian.

Podle agentury AP vyšla kauza najevo díky zveřejnění e-mailové korespondence Afflecka s firmou Sony Pictures na serveru WikiLeaks. V díle, který se věnuje Affleckovi, opravdu zmínku o jeho otrokářském předkovi tvůrci vypustili. Podle svých slov se takto rozhodli nezávisle na jakémkoliv tlaku.

The Guardian na svých webových stránkách uvedl, že po zveřejnění e-mailové pošty a kritických ohlasech veřejnosti se televize PBS rozhodla díl o Benu Affleckovi stáhnout a vysílání pořadu na neurčito odložit.

"Vysílací společnosti PBS a WNET se shodly na tom, že producenti porušili standardy společnosti PBS tím, že nepřiměřeně zasahovali do tvůrčího a redakčního procesu a neinformovali společnost PBS nebo WNET o snahách pana Afflecka ovlivnit obsah pořadu."

Vysílání třetí série Finding Your Roots je proto odloženo a o čtvrté řadě se teprve rozhodne. Pro jejich pokračování je podle vysílacích společností nezbytné, aby tvůrci zaměstnali více nezávislých genealogů a lidí, kteří budou ověřovat informace.

Sám Affleck se na svém facebookovém profilu vyjádřil, že se za minulost svého předka styděl a nechtěl, aby se v televizní show o jeho rodině mluvilo v souvislosti s člověkem, který vlastnil otroky.

 

Právě se děje

před 3 hodinami

Sněmovna označila po vzoru jiných parlamentů libanonské šíitské hnutí Hizballáh jako celek za teroristickou organizaci

Sněmovna označila po vzoru jiných parlamentů libanonské šíitské hnutí Hizballáh jako celek za teroristickou organizaci, která ohrožuje všechny demokratické země. Vláda by to měla prosadit i v Evropské unii, která by měla přestat rozlišovat rozdělení Hizballáhu na politickou a vojenskou část. Dolní komora se na tom dnes usnesla na popud předsedkyně sněmovního výboru pro obranu Jany Černochové (ODS)

"Poslanecká sněmovna vyzývá vládu, aby na úrovni Evropské unie prosazovala opuštění konceptu dělení Hizballáhu na dvě části a jeho úplné zařazení na seznam teroristických organizací," stojí ve sněmovním usnesení. Ministři zahraničí EU zařadili před sedmi lety na evropský seznam teroristických organizací pouze vojenské křídlo hnutí.

Vláda by se podle poslanců měla rovněž zasazovat o potlačení vlivu Hizballáhu ve světě v zájmu posílení mezinárodní bezpečnosti. Sněmovna také konstatovala, že její usnesení "není nepřátelským aktem vůči libanonskému lidu a že má zájem na udržování partnerství s Libanonskou republikou". Zástupci Hizballáhu jsou součástí libanonské vlády.

Zdroj: ČTK
před 4 hodinami

Obama kritizoval na mítinku Trumpa kvůli "zpackanému" boji s pandemií

Bývalý americký prezident Barack Obama na mítinku na Floridě ostře kritizoval svého nástupce Donalda Trumpa kvůli "zpackanému" boji s epidemií covidu-19. Lepší strategie podle něj mohla zachránit tisíce lidských životů. Informovala o tom dnes stanice CNN.

Obama vystoupil na mítinku v Orlandu na Floridě, na který lidé kvůli epidemii covidu-19 mohli přijet jen v autech a z nich si projev vyslechnout.

Na podporu demokratického kandidáta na prezidenta a svého někdejšího viceprezidenta Joea Bidena vystoupil Obama už minulý týden v Pensylvánii. Florida i Pensylvánie patří ke klíčovým státům, jejichž voliče chtějí demokraté i republikáni dostat na svou stranu.

Podle bývalého prezidenta Trump pandemii ignoroval a nyní se zdráhá přijmout zodpovědnost za následky svých činů. "Ale tenhle úřad tak nefunguje. Jste zodpovědní nonstop," dodal. Současný šéf Bílého domu se podle Obamy zajímá víc než o blaho lidí o svůj mediální obraz. "Žárlí na covid kvůli mediální pozornosti, které se mu dostává," řekl.

Nadcházející volby označil Obama za "nejdůležitější za našich životů". Shromážděné vyzval, aby dali svůj hlas Bidenovi, neboť ten má podle něj "konkrétní plán", jak učinit z USA zdravější, spravedlivější a silnější zemi.

Zdroj: ČTK
Další zprávy