Fila z Varů: Film Světlo mého života je Affleckovou omluvou a pokáním

Kamil Fila Kamil Fila
6. 7. 2019 10:19
Americký herec Casey Affleck zjevně reaguje na svou kauzu #MeToo, míní kritik Kamil Fila poté, co viděl Affleckův nejnovější film nazvaný Světlo mého života. Autor ho tento týden představil na Mezinárodním filmovém festivalu Karlovy Vary. "Je to typický nezávislý film. Minimální rozpočet, žádné triky, žádné davové scény. Stojí to na dialozích, jemných postřezích, detailní psychologii, na hodně napsaném scénáři," líčí Fila.
Kamil Fila recenzuje film Caseyho Afflecka. | Video: Aktuálně.cz
 

Právě se děje

před 48 minutami

Halové mistrovství světa v atletice se kvůli koronaviru odkládá na příští rok

Halové mistrovství světa v atletice se letos neuskuteční. Mezinárodní federace se kvůli epidemii nového typu koronaviru v Číně dohodla s pořadateli v Nan-ťingu na odložení šampionátu na rok 2021. Světová atletika to oznámila na svém webu. V Nan-ťingu se mělo o světové medaile bojovat od 13. do 15. března.

Federace dala přednost radikálnímu řešení a šampionát rovnou zrušila, místo aby jej přeložila do jiného dějiště. Vysvětlila to nejistou situací a obavami z šíření viru mimo Čínu, což by později mohlo vést k dalšímu odkladu termínu. Světová atletika učinila rozhodnutí na doporučení lékařské komise, jež situaci konzultovala se světovou zdravotnickou organizací WHO.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Slovenští autodopravci oznámili ukončení blokád hranic

Unie autodopravců Slovenska ve středu večer oznámila, že ukončila protestní shromáždění na hraničních přechodech. Uvedla, že tak učinila po zákroku policie. Dopravci od úterý znovu blokovali mimo jiné některé hraniční přechody s Českem. Jejich protesty na hranicích zkomplikovaly například výrobu ve slovenské továrně francouzské automobilky PSA, které vázly dodávky ze zahraničí.

Slovenská vláda nepřistoupila v plné míře na požadavky unie ohledně výrazného snížení silniční daně a také zvýšení slev z mýtného. V obou těchto oblastech ale učinila ústupky, na nichž se dnes zástupci ministerstev dopravy a financí dohodli s větší organizací autodopravců Česmad Slovakia.

Zdroj: ČTK
Další zprávy