Švejka si v novém filmu zahraje Pavel Liška. Snímek získal větší grant než Renčova Lída Baarová

Kultura Kultura
2. 6. 2016 12:19
V připravované adaptaci knihy Jaroslava Haška, kterou státní fond kinematografie podpořil částkou 17 milionů korun (o dva miliony více než životopisné drama Lída Baarová režiséra Filipa Renče), si hlavní roli Švejka zahraje Pavel Liška. Režisér Bohdan Sláma to řekl serveru iDnes.cz. Sláma chce natočit novou verzi filmové klasiky jako drama. Snímek vznikne v koprodukci Česka, Slovenska a Německa, jeho celkový rozpočet se blíží 90 milionům korun. „Má jeho náturu a hlavně je geniální komediant s něhou, s níž se dívá do očí tygrů, takže je odzbrojí,“ vysvětlili režisér pro iDnes.cz, proč se rozhodl obsadit zrovna Lišku, který se proslavil filmy jako Návrat idiota, Štěstí nebo Venkovský učitel.
Pavel Liška
Pavel Liška | Foto: ČTK
 

Právě se děje

Aktualizováno před 8 minutami

Spojené státy jsou připraveny zaujmout roli globálního lídra, řekl nastupující prezident Joe Biden

Spojené státy jsou připraveny zaujmout roli globálního lídra a budou posilovat vztahy se svými spojenci v oblasti Atlantiku a Pacifiku. Nehodlají přitom vstupovat do zbytečných konfliktů. Na tiskové konferenci to v úterý řekl nastupující prezident USA Joe Biden, který rovněž potvrdil nominaci Antonyho Blinkena do funkce ministra zahraničí ve své vládě.

Biden také označil za jedno ze zásadních témat své administrativy boj s klimatickými změnami, který bude mít na starosti bývalý šéf americké diplomacie John Kerry. V nastupující vládě bude mít pozici na úrovni ministra, poznamenal demokrat Biden, který podle projekcí médií porazil ve volbách současnou republikánskou hlavu státu Donalda Trumpa.

Zdroj: ČTK
Aktualizováno před 15 minutami

Pensylvánie a Nevada potvrdily výsledky voleb, vyhrál Biden

Demokratický kandidát Joe Biden se oficiálně stal vítězem prezidentských voleb v Pensylvánii. V úterý to oznámil guvernér tohoto amerického státu Tom Wolf, informují agentury. Také nejvyšší soud státu Nevady schválil výsledky voleb, podle nichž vítězství patří Bidenovi.

Podle oficiálních výsledků získal Biden spolu s kandidátkou na viceprezidentku Kamalou Harrisovou v Pensylvánii 3,46 milionu hlasů, současný prezident Donald Trump spolu se svým viceprezidentem Mikem Pencem 3,38 milionů hlasů, libertariánku Joanne Jorgensenovou podpořilo 79 000.

Těsným vítězstvím v Pensylvánii získal Biden na svou stranu 20 volitelů, což z tohoto státu dělá jedno z klíčových míst souboje o Bílý dům. Pro vítězství v něm musí kandidát získat 270 z celkem 538 volitelských hlasů.

Zdroj: ČTK
Další zprávy