Superman a Batman dostali oficiální podtitul Dawn of Justice

Kultura Kultura
22. 5. 2014 12:11
Komiksový film, v němž se potkají Superman a Batman, se bude jmenovat Superman vs Batman: Dawn of Justice. Premiéru má mít v květnu 2016.
Superman vs. Batman: Dawn of Justice.
Superman vs. Batman: Dawn of Justice. | Foto: Warner Bros.

Praha - A je jasno. Warner Bros. konečně oznámili oficiální název supermansko-batmanovské podívané v režii Zacka Snydera. Neoficiálně se filmu říkalo Superman vs. Batman (nově už jen "v"), nyní přibyl podtitul Dawn of Justice. A můžeme se nechat překvapit, jak si s tím poradí český distributor.

Název zdánlivě odkazuje na Justice League (Ligu Spravedlivých), tým z vesmíru komiksového nakladatelství DC Comics, do nějž Superman i Batman patří.

Hotové je už i nové logo a web, premiéra filmu Superman v Batman: Dawn of Justice je naplánovaná na 6. května 2016.

Nový Batmobile.
Nový Batmobile. | Foto: Warner Bros.

Novinka bude navazovat na Supermanova dobrodružství z roku 2013, která se promítala s titulem Muž z oceli. Hlavní role si zahrají Henry Cavill (Superman) a Ben Affleck (Batman). Ústřední dvojici doplní Gal Gadot jako Wonder Woman, zůstane i Amy Adams jako Lois Lane, Laurence Fishburne a Diane Lane.

Nový Batmobile.
Nový Batmobile. | Foto: Warner Bros.

Mezi nováčky patří Jesse Eisenberg jako Lex Luthor, Jeremy Irons jako komorník Bruce Waynea a Holly Hunter v roli speciálně vytvořené pro nový film.

Minulý týden Snyder na Twitteru odhalil fotografii Afflecka v batmanovském brnění spolu s novým Batmobilem.

 

Právě se děje

před 6 hodinami

Schůzka ruského prezidenta Putina a jeho amerického protějška Bidena, chystaná na červen, se může uskutečnit ve Švýcarsku, uvedl ruský list Kommersant

Moskva dosud oficiálně nepotvrdila, že se schůzka uskuteční. Ještě hodně záleží na tom, jak dopadnou jednání šéfů diplomacií obou zemí Sergeje Lavrova a Antonyho Blinkena, naplánovaná na 19. a 20. května na Islandu, připomněl Kommersant.

Biden navrhl Putinovi schůzku během telefonického rozhovoru v polovině dubna. Přesný termín nebyl uveden. Bílý dům jako místo setkání navrhl třetí zemi. Kreml uvedl, že nedal oficiální odpověď ohledně schůzky a Moskva návrh studuje. Podle zdrojů Kommersantu Biden navrhl, že by se mohl s Putinem sejít v jedné z evropských zemí 15.-16. června.

před 6 hodinami

Mexický prezident se omluvil za 110 let starý masakr Číňanů

Mexický prezident Andrés Manuel López Obrador se omluvil za 110 let starý masakr Číňanů ve městě Torreón. Masového vraždění, které López Obrador označil za malou genocidu, se dopustily oddíly hlásící se k mexické revoluci, uvedla agentura AP. Během tří dnů bylo zavražděno 303 osob, což byla zhruba polovina tehdejší čínské komunity v Torreónu.

"Musím se smutkem říct, že i po této malé genocidě pokračovaly beztrestný útlak a vraždění členů čínské komunity, ať už kvůli rasismu nebo z úmyslu je okrást," uvedl López Obrador. Podle něj diskriminace byla založena na rozšířených stereotypech, kterým Číňané v té době čelili.

Mexický prezident také řekl, že jeho země je vděčná za bratrství, které Čína prokázala během epidemie covidu-19. Mexiko, které vykazuje čtvrtý nejvyšší počet úmrtí v souvislosti s covidem-19, si v Pekingu objednalo zhruba 29 milionů dávek vakcíny proti covidu-19, z nichž zatím dostalo deset milionů.

Zdroj: ČTK
před 7 hodinami

Do španělského autonomního města Ceuty, jež leží na africkém kontinentě, v pondělí nelegálně vstoupilo nejméně 2700 lidí a mezi nimi stovky nezletilců

Španělské úřady uvedly, že se jedná o druhý početnější příchod migrantů za poslední měsíc. Na konci dubna do Ceuty doplavalo z Maroka přes 150 lidí. Občas se migranti, hlavně ve větších skupinách, snaží překonat pevninskou přísně hlídanou hranici. Na její zhruba osmikilometrové délce stojí také deset metrů vysoký plot. Dnešní hojnější přeplavání hranice, které začalo od ranních hodin, podle policie usnadnil také nízký příliv. Kapacity pro přijetí migrantů ve městě jsou v současnosti přeplněné, uvedla stanice RTVE.

Zdroj: ČTK
Další zprávy