Superman a Batman dostali oficiální podtitul Dawn of Justice

Kultura Kultura
22. 5. 2014 12:11
Komiksový film, v němž se potkají Superman a Batman, se bude jmenovat Superman vs Batman: Dawn of Justice. Premiéru má mít v květnu 2016.
Superman vs. Batman: Dawn of Justice.
Superman vs. Batman: Dawn of Justice. | Foto: Warner Bros.

Praha - A je jasno. Warner Bros. konečně oznámili oficiální název supermansko-batmanovské podívané v režii Zacka Snydera. Neoficiálně se filmu říkalo Superman vs. Batman (nově už jen "v"), nyní přibyl podtitul Dawn of Justice. A můžeme se nechat překvapit, jak si s tím poradí český distributor.

Název zdánlivě odkazuje na Justice League (Ligu Spravedlivých), tým z vesmíru komiksového nakladatelství DC Comics, do nějž Superman i Batman patří.

Hotové je už i nové logo a web, premiéra filmu Superman v Batman: Dawn of Justice je naplánovaná na 6. května 2016.

Nový Batmobile.
Nový Batmobile. | Foto: Warner Bros.

Novinka bude navazovat na Supermanova dobrodružství z roku 2013, která se promítala s titulem Muž z oceli. Hlavní role si zahrají Henry Cavill (Superman) a Ben Affleck (Batman). Ústřední dvojici doplní Gal Gadot jako Wonder Woman, zůstane i Amy Adams jako Lois Lane, Laurence Fishburne a Diane Lane.

Nový Batmobile.
Nový Batmobile. | Foto: Warner Bros.

Mezi nováčky patří Jesse Eisenberg jako Lex Luthor, Jeremy Irons jako komorník Bruce Waynea a Holly Hunter v roli speciálně vytvořené pro nový film.

Minulý týden Snyder na Twitteru odhalil fotografii Afflecka v batmanovském brnění spolu s novým Batmobilem.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 34 minutami

Spojené státy jsou připraveny zaujmout roli globálního lídra, řekl nastupující prezident Joe Biden

Spojené státy jsou připraveny zaujmout roli globálního lídra a budou posilovat vztahy se svými spojenci v oblasti Atlantiku a Pacifiku. Nehodlají přitom vstupovat do zbytečných konfliktů. Na tiskové konferenci to v úterý řekl nastupující prezident USA Joe Biden, který rovněž potvrdil nominaci Antonyho Blinkena do funkce ministra zahraničí ve své vládě.

Biden také označil za jedno ze zásadních témat své administrativy boj s klimatickými změnami, který bude mít na starosti bývalý šéf americké diplomacie John Kerry. V nastupující vládě bude mít pozici na úrovni ministra, poznamenal demokrat Biden, který podle projekcí médií porazil ve volbách současnou republikánskou hlavu státu Donalda Trumpa.

Zdroj: ČTK
Aktualizováno před 41 minutami

Pensylvánie a Nevada potvrdily výsledky voleb, vyhrál Biden

Demokratický kandidát Joe Biden se oficiálně stal vítězem prezidentských voleb v Pensylvánii. V úterý to oznámil guvernér tohoto amerického státu Tom Wolf, informují agentury. Také nejvyšší soud státu Nevady schválil výsledky voleb, podle nichž vítězství patří Bidenovi.

Podle oficiálních výsledků získal Biden spolu s kandidátkou na viceprezidentku Kamalou Harrisovou v Pensylvánii 3,46 milionu hlasů, současný prezident Donald Trump spolu se svým viceprezidentem Mikem Pencem 3,38 milionů hlasů, libertariánku Joanne Jorgensenovou podpořilo 79 000.

Těsným vítězstvím v Pensylvánii získal Biden na svou stranu 20 volitelů, což z tohoto státu dělá jedno z klíčových míst souboje o Bílý dům. Pro vítězství v něm musí kandidát získat 270 z celkem 538 volitelských hlasů.

Zdroj: ČTK
Další zprávy