Studia, kde vznikal Jurský park a E.T., zachvátil požár

vsm, djl
1. 6. 2008 22:05
Zábavní park Universal Studios hasí na 200 hasičů
Hustý dým při požáru Universal Studios u Los Angeles, kde se mimojiné natáčely i filmy E.T. a Jurský park
Hustý dým při požáru Universal Studios u Los Angeles, kde se mimojiné natáčely i filmy E.T. a Jurský park | Foto: Reuters

Los Angeles - V areálu Universal Studios v neděli dopoledne místního času vypukl velký požár. Hasiči s ním bojovali celý den a už teď se škody předběžně odhadují na desítky milionů dolarů.  

BBC hlásí tři lehká zranění. Podle šéfa losangeleských hasičů Franka Reynosa došlo na pozemcích studia ráno místního času nejméně k jednomu výbuchu; CNN mluví o třech explozích.

Vrchní inspektor losangeleských hasičů Daryl Jacobs potvrdil, že oheň zachvátil jednu budovu a zničil minimálně tři bloky filmových kulis. Jeho příčina ještě není známa, požár vypukl v dekoraci představující newyorskou ulici. Podle některých informací se možná na místě právě natáčelo.

Oheň mají hasiči pod kontrolou, stále je však velmi zuřivý; minimálně z jedné budovy stoupá kouř. „Kulisy jsou postaveny ze dřeva a hoří velmi rychle," řekl Jacobs. Podle agentury Reuters na místě zasahuje asi 200 hasičů a dvě helikoptéry.

Universal Studios ovládá společnost NBC Universal, jež spadá pod koncern General Electric. Pozemky studia jsou obrovské, rozkládají se na několika stovkách akrů. Je na nich zábavní park pro veřejnost a filmová a televizní studia. Jejich návštěvy mají v USA velkou tradici.

Natáčel se tu Jurský park a King Kong nebo E.T. Mimozemšťan. Právě budova věnovaná King Kongovi byla zničena, stejně jako část exteriérů ze filmu Návrat do budoucnosti. Hořela i knihovna a videoarchiv.

"Část historie Hollywoodu se mění v kouř. Snažíme se minimalizovat škody," citovala BBC Jamese Barnese jednoho z hasičů.

Související:

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 1 hodinou

Robert Svoboda rezignoval na funkci trenéra hokejistů Zlína

Hokejisté Zlína jsou bez trenéra. Robert Svoboda rezignoval po nedělní porážce s Kladnem a kvůli výkonům v úvodu extraligy, v níž jsou Berani poslední. V osmi zápasech získali pět bodů. Klub o změnách informoval v tiskové zprávě.

"Po duelu v Kladně bylo jasné, že týmu může pomoci změna trenéra. Myslím, že je to momentálně neodkladně správná věc, která může ještě vše obrátit k lepšímu,“ uvedl Svoboda s tím, že chce z mužstva sejmout tlak okolí, který je vyvíjen na něj osobně a mužstva se negativně dotýká.

Berany v zápase na ledě Olomouce povede asistent Martin Hamrlík společně s koučem zlínské juniorky Lubošem Jenáčkem.

před 1 hodinou

Exploze v domě v Göteborgu si vyžádala více než dvě desítky zraněných

Více než dvě desítky zraněných, z toho několik vážně, si v úterý ráno ve švédském Göteborgu vyžádala exploze a následný požár v obytném domě. Několik postižených je zraněno vážně. Co výbuch způsobilo, zatím není jasné. Informovala o tom švédská média.

Podle televizní stanice SVT bylo 23 zraněných dopraveno do nemocnice, ale jen pět z nich převezly sanitky. Většinou se jedná o lehčí zranění, nicméně některá jsou vážná. Veřejnoprávní rozhlas SR hlásil, že hospitalizováno bylo 25 lidí.

Podle göteborské záchranné služby exploze zasáhla několik bytů a schodiště. Probíhá evakuace několika stovek lidí, někteří vyskočili z oken domu, sdělil SVT velitel zasahujícího týmu záchranářů. Požár, který se po výbuchu rozhořel, zatím není pod kontrolou.

Zdroj: ČTK
Další zprávy