Legenda Kirk Douglas slaví sté narozeniny. Pamatuje zlatou éru Hollywoodu a prezidenta Wilsona

ČTK, pej
9. 12. 2016 6:30
Zakladatel slavného filmařského rodu Kirk Douglas patřil zejména ve 40. až 60. letech minulého století do první hollywoodské ligy. Jeho nejslavnější rolí byl vůdce vzbouřených otroků Spartakus ze stejnojmenného filmu Stanleyho Kubricka. Uplatnil se i jako režisér. Potomek židovských emigrantů z dnešního Běloruska oslaví 9. prosince oslaví sté narozeniny.
Kirk Douglas
Kirk Douglas | Foto: Profimedia.cz

Jeho nejslavnější rolí byl vůdce vzbouřených otroků Spartakus ze stejnojmenného filmu Stanleyho Kubricka. Tímto filmem z roku 1960 vyvrcholilo jeho nejslavnější herecké období, které koncem 40. let zahájila hlavní role boxera v dramatu Šampion, za niž byl poprvé nominován na Oscara.

Další dvě nominace na nejprestižnější americké herecké ocenění mu vynesly výkony ve filmech Město iluzí (1952) a zejména Žízeň po životě (1956), životopisném dramatu o malíři Vincentu van Goghovi, který byl natočen podle stejnojmenného románu Irvinga Stonea. Uplatnil také jako režisér.

 

Právě se děje

před 25 minutami

Epidemiolog a bývalý ministr zdravotnictví Prymula se stal Zemanovým poradcem. Je uveden v oficiálním seznamu. Podle Primy bude neplaceným poradcem

Zdroj: ČTK
Další zprávy