reklama
 
 

Steven Spielberg natočí svůj první muzikál. Do remaku West Side Story hledá hispánské herce

29. 1. 2018
Jedenasedmdesátiletý držitel tří Oscarů Steven Spielberg má plodné období. Příští měsíc začnou česká kina promítat jeho drama z novinářského prostředí Akta Pentagon: Skrytá válka, v březnu do distribuce vstoupí sci-fi Ready Player One: Hra začíná. Už nyní však Spielberg hledá herce pro svůj příští projekt.

Americký režisér Steven Spielberg chystá filmový remake West Side Story, nejprve slavného broadwayského muzikálu Leonarda Bernsteina a později srovnatelně známého filmu. Podle agentury AFP režisér do hlavních rolí místo bělochů obsadí Hispánce.

West Side Story, jež je novodobou verzí Shakespearova Romea a Julie zasazenou do prostředí soupeřících newyorských gangů, měla na Broadwayi premiéru roku 1957. Čtyři roky nato její filmovou adaptaci natočili režisér Robert Wise a choreograf Jerome Robbins, získala deset cen Oscar.

Současný remake Spielberg připravuje se scenáristou a dramatikem Tonym Kushnerem, s nímž již spolupracoval roku 2005 na snímku Mnichov a o sedm let později na Lincolnovi.

V těchto dnech probíhá casting - předpokladem pro hlavní role Tonyho, Marii, Anity a Bernarda je, aby hercům bylo mezi patnácti až pětadvaceti lety, uměli zpívat a také tancovat.

Castingová výzva ovšem vysloveně uvádí, že Maria, Anita i Bernardo jsou hispánské postavy, bílou pleť má mít jen Tony.

V původním filmu Portorikánku Marii ztvárnila dcera ruských a ukrajinských imigrantů Natalie Woodová, Bernarda zpodobnil potomek řeckých přistěhovalců George Chakiris. Anitu hrála Portorikánka Rita Morenová, jež za roli dostala Oscara.

Dodnes však i Morenová v rozhovorech s nelibostí vzpomíná, jak tehdejší štáb všem hercům výrazně ztmavil pleť, aby naplnili stereotypní představu o Hispáncích.

"Říkala jsme v maskérně, že jsem docela typická Hispánka, a ptala jsem se, proč musíme mít všichni stejnou barvu obličeje. Portorikánci mají přece francouzské i španělské kořeny, někteří jsou světlejší, jiné tmavší," líčila Morenová v interview pro server Huffington Post.

Steven Spielberg v předloňském rozhovoru pro magazín Hollywood Reporter uvedl, že "celá desetiletí" snil o zfilmování West Side Story. O získání autorských práv prý jednal 15 let. Nyní se jeho projekt rozhodla produkovat společnost 20th Century Fox.

Dva filmy na obzoru

Dva filmy na obzoru

◼ Steven Spielberg vloni natočil drama Akta Pentagon: Skrytá válka vyprávějící o novinářích z deníků Washington Post a New York Times, kteří se snaží zveřejnit tajnou zprávu o angažmá americké vlády při válce ve Vietnamu.

◼ Film, v němž účinkují Meryl Streepová a Tom Hanks, začnou česká kina promítat 22. února. Ze šesti nominací na Zlaté glóby snímek neproměnil ani jednu, nyní může uspět ve dvou kategoriích na Oscarech.

◼ Hned 29. března pak do tuzemských kin vstoupí další Spielbergova novinka, sci-fi Ready Player One: Hra začíná natočené dle románu pro dospívající od Ernesta Clinea.

Pro jedenasedmdesátiletého Spielberga, jenž je sám držitelem tří Oscarů, bude West Side Story jeho prvním muzikálem.

Podle agentury AFP se o tento žánr nyní americké publikum začíná intenzivně zajímat.

Dva roky starý La La Land i loňské snímky Kráska a zvíře i Největší showman se zapsaly do tabulky deseti komerčně nejúspěšnějších amerických filmových muzikálů všech dob.

West Side Story vypráví o válce pouličních gangů Tryskáčů a Žraloků. Tryskáč Tony se na taneční zábavě zamiluje do Marie, sestry vůdce Žraloků. Ten však trvá na tom, že Maria si má najít přítele mezi Portorikánci v gangu Žraloků.

Příběh se odehrává na newyorské Upper West Side - tedy v místech, kde dnes sídlí Lincoln Center včetně slavné Metropolitní opery.

Na Broadway se West Side Story vrátila roku 2009, pro tehdejší inscenaci Lin-Manuel Miranda - dnes známý z muzikálu Hamilton - přeložil některé z písňových textů do španělštiny. Chtěl tím podtrhnout, že příběh vypráví o Portorikáncích.

autoři: Kultura, ČTK, AFP | 29. 1. 2018

Související

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama

  Sponzorované odkazy

  reklama