Staříci Redford a Nolte se vydají na Appalačskou stezku

Kultura Kultura
5. 6. 2015 9:48
Podívejte se na trailer k americké komedii A Walk in The Woods s Robertem Redfordem a Nickem Noltem v hlavních rolích. Dvojice se vydá na tisíce kilometrů dlouhou Appalačskou stezku.
Trailer k filmu A Walk in the Woods | Video:

Praha – Americký herec a režisér Robert Redford na sebe naposledy výrazně upozornil brilantním hereckým výkonem v dramatu Vše je ztraceno (2013), které však českými kiny spíše prošumělo.

Nyní se Redford objeví v hlavní roli dobrodružné komedie A Walk in the Woods, která měla premiéru v lednu na filmovém festivalu Sundance. Ohlasy kritiků jsou spíše průměrné, film však v září zamíří do americké distribuce. Snímek je natočen podle memoárové předlohy Appalačská stezka z roku 1998 amerického spisovatele Billa Brysona.

Foto: Broadgreen Pictures

Vypráví o Billovi (Redford), který se rozhodne projít Appalačskou stezku dlouhou zhruba 3500 kilometrů. Velmi náročnou túru s ním nechce nikdo absolvovat kromě dávného kamaráda Katze (Nick Nolte), kterého mimo nadváhy trápí i další zdravotní problémy. Senioři se tak vydají na cestu plnou pádů, setkání s medvědy a o poznání mladšími milovníky pěších túr, kteří z jejich plánu mají spíše legraci.

Ve vedlejší roli se objeví Emma Thompson coby Billova manželka. Režisérem filmu je Ken Kwapis, který za sebou má natáčení epizod různých seriálů jako např. Pohotovost (1994), Kancl (2005) nebo Haló, tady Indie (2010).

 

Právě se děje

před 2 minutami

Vláda schválila rozdělení EU peněz mezi programy

Vláda dnes schválila rozdělení evropských dotací pro ČR v programovém období 2021 až 2027 mezi operační programy, a to přes odpor koaliční ČSSD. Na twitteru o tom informovala ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová (ČSSD). podle ní rozhodnutí znamená méně peněz pro rodiny s dětmi, seniory, na rekvalifikace a sociální služby.

Z materiálu, který má ČTK k dispozici, vyplývá, že celkově by v letech 2021 až 2027 mělo být rozděleno mezi většinu operačních programů 18,8 miliardy eur (zhruba 488,5 miliardy korun). Přitom na operační program ministerstva práce a sociálních věcí je v návrhu vyčleněno 1,4 miliardy eur (36,4 miliardy korun). Podle portálu k evropským dotacím bylo v období 2014 až 2020 vyčleněno na operační program zaměstnanost 2,15 miliardy eur.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Objem úvěrů na bydlení klesl v lednu o tři miliardy na 20,1 miliardy korun

Objem nových hypotečních úvěrů na bydlení od bank a stavebních spořitelen dosáhl v lednu 20,1 miliardy Kč. To je o tři miliardy méně než v prosinci 2020. Proti lednu 2020 je to o 5,5 miliardy, tedy o 38 procent více. Vyplývá to z aktuálních statistik České národní banky a České bankovní asociace.

"Nástup do roku 2021 se z hlediska prodejů hypotečních úvěrů podle statistik ČNB podařil. Boom tedy pokračuje. A bude pokračovat do té doby, než se uklidní pandemická situace," uvedl poradce asociace Vladimír Staňura.

Zdroj: ČTK
Další zprávy