Staříci Redford a Nolte se vydají na Appalačskou stezku

Podívejte se na trailer k americké komedii A Walk in The Woods s Robertem Redfordem a Nickem Noltem v hlavních rolích. Dvojice se vydá na tisíce kilometrů dlouhou Appalačskou stezku.
Trailer k filmu A Walk in the Woods | Video:

Praha – Americký herec a režisér Robert Redford na sebe naposledy výrazně upozornil brilantním hereckým výkonem v dramatu Vše je ztraceno (2013), které však českými kiny spíše prošumělo.

Nyní se Redford objeví v hlavní roli dobrodružné komedie A Walk in the Woods, která měla premiéru v lednu na filmovém festivalu Sundance. Ohlasy kritiků jsou spíše průměrné, film však v září zamíří do americké distribuce. Snímek je natočen podle memoárové předlohy Appalačská stezka z roku 1998 amerického spisovatele Billa Brysona.

Foto: Broadgreen Pictures

Vypráví o Billovi (Redford), který se rozhodne projít Appalačskou stezku dlouhou zhruba 3500 kilometrů. Velmi náročnou túru s ním nechce nikdo absolvovat kromě dávného kamaráda Katze (Nick Nolte), kterého mimo nadváhy trápí i další zdravotní problémy. Senioři se tak vydají na cestu plnou pádů, setkání s medvědy a o poznání mladšími milovníky pěších túr, kteří z jejich plánu mají spíše legraci.

Ve vedlejší roli se objeví Emma Thompson coby Billova manželka. Režisérem filmu je Ken Kwapis, který za sebou má natáčení epizod různých seriálů jako např. Pohotovost (1994), Kancl (2005) nebo Haló, tady Indie (2010).

 

Právě se děje

před 47 minutami

Saská kontrarozvědka označila protiimigrační hnutí Pegida za extremistické

Saský Zemský úřad pro ochranu ústavy (LfV), který v této německé spolkové zemi plní funkci regionální kontrarozvědky, nově považuje protiimigrační a protiislámské hnutí Vlastenečtí Evropané proti islamizaci Západu (Pegida) za extremistické. V pátek to oznámil šéf saské LfV Dirk-Martin Christian. Pro hnutí Pegida a její představitele nové hodnocení znamená, že se dostávají do hledáčku tajných služeb. Pegida vznikla v Sasku, které je její baštou, postupně se rozšířila i do dalších spolkových zemí, ale její popularita v posledních letech výrazně poklesla.

Saská kontrarozvědka uvádí, že Pegida vykazuje radikální úsilí a že v průběhu let se rozvinula z protestního v protiústavní hnutí. "Tím, že Pegida poskytuje známým pravicovým radikálům veřejnou agitační platformu, aby mohli šířit protiústavní názory a ideologie, funguje toto hnutí jako jakési propojení mezi extremisty a neextremisty," řekl Christian. To pak podle něj vede k posouvání hranic mezi demokratickými a radikálními postoji.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Z hokejové reprezentace vypadli Mozík, Najman a Kousal, dva hráči tým doplní

Z kádru hokejové reprezentace připravující se na mistrovství světa v Rize vypadli obránce Vojtěch Mozík a útočníci Ondřej Najman s Pavlem Kousalem. Na dalším srazu v neděli tým naopak doplní obránce Michal Moravčík a útočník Jiří Smejkal z finského celku Tappara Tampere.

Další zprávy