Fila: Nové Star Wars skončí nejlépe, jak mohou. Stačí to, aby byl film dobrý?

Kamil Fila Kamil Fila
18. 12. 2019 6:49
Ve středu večer začínají kina promítat Star Wars: Vzestup Skywalkera, závěrečný díl původní ságy Hvězdných válek. Podle kritika Kamila Fily je konvenční a neoriginální. Objevuje se v něm spousta nových postav a stane se vše, co by divák očekával. "Děj je očekávatelný, mytologie ságy se nenaruší," shrnuje Fila.
Kamil Fila na kameru recenzuje nové Star Wars. | Video: Kamil Fila, Blahoslav Baťa
 

Právě se děje

před 4 hodinami

Zdráhalová byla na 1500 metrů patnáctá, další titul má Wüstová

Rychlobruslařka Nikola Zdráhalová si vylepšila na mistrovství světa v Salt Lake City osobní rekord na 1500 metrů a obsadila 15. místo. Pátý titul na této distanci vybojovala favorizovaná Ireen Wüstová z Nizozemska. Martina Sáblíková se po zisku zlata na trojce a stříbra na pětce rozhodla nestartovat.

Sáblíková se po dohodě s trenérem Petrem Novákem odhlásila a šetří síly na závěr sezony. Čeká ji ještě MS ve víceboji v Hamaru a finále Světového poháru v Heerenveenu.

Bilanci Sáblíkové 21 zlatých medailí z MS na jednotlivých tratích i ve víceboji se dnes na jediný titul přiblížila nizozemská rivalka Wüstová. Patnáctistovku vyhrála o 21 setin před ruskou dvojicí Jevgenija Lalenkovová, Jelizaveta Kazelinová.

Zdráhalová si na olympijském oválu v Salt Lake City posunula osobní maximum na 1:54,241 minuty.

Zdroj: ČTK
Další zprávy