Star Wars: Síla se probouzí a Han Solo se Žvejkem jsou zpět!

Marie Dostálová
17. 4. 2015 19:15
Podívejte se na druhou ukázku z Hvězdných válek s podtitulem Síla se probouzí. Do kin snímek dorazí v prosinci.
Podívejte se na druhou ukázku z nových Hvězdných válek | Video:

Praha – V kalifornském Anaheimu probíhá čtyřdenní setkání fanoušků Star Wars, na kterém včera režisér J. J. Abrams odhalil napjatě očekávaný teaser trailer k nové epizodě Hvězdných válek.

Diskusního panelu s tvůrci a herci napříč ságou se zúčastnily tisíce lidí. Na pódium se také dokutálel zcela funkční droid BB-8 a šťouchnul do R2-D2, což režisér okomentoval slovy, že mezi droidy je asi rivalita. Poté vysvětloval, že pro herce bylo lepší, když byl na place droid přítomen, než kdyby byl přidán trikově až v postprodukci. Druhý teaser trailer však opět dokázal, že se fanoušci můžou těšit na vynikající vizuální efekty.

Foto: Lucasfilm

Dvouminutová ukázka má během 24 hodin přes 18 milionů zhlédnutí na Youtube. Fanoušci i média rozebírají záběr po záběru a řeší každý detail. Trailer začíná záběrem na monstrózní sestřelený křižník Impéria zabořený do písku. Ukázka nabízí minimum dialogů, představuje spíš akční scény, které doprovází známé melodie od J. Williamse, jenž bude skládat hudbu i pro tuto epizodu.

V traileru se objevuje záhadný stormtrooper v tmavém chromovaném brnění s černým pláštěm, více prostoru dostávají herci Daisy Ridley (Rey) a John Boyega (Finn), kteří na písečné planetě Jakku prchají před imperiálním TIE Fighterem.

Poprvé také slyšíme hlas Marka Hamilla (Luke Skywalker), který promlouvá o Síle ve své rodině. Monolog zazněl již v Epizodě VI - Návrat Jediho. Následují záběry na zničenou helmu Dartha Vadera a dle spekulací předávku ztraceného Lukeova světelného meče princezně Leie, kterou hraje Carrie Fisher.

Foto: Lucasfilm

Záporák jménem Kylo Ren (Adam Driver) se opět ohání světelným mečem s třemi čepelemi paprsků, který se vyskytl již v prvním teaseru a stal se terčem mnoha internetových vtipů. Objevuje se také armáda stormtrooperů s lehce pozměněným brněním, která stojí před tajemnou postavou v černém, jež stojí na pódiu s novým logem Impéria. To se od původního mírně liší.

Video končí záběrem na loď Millennium Falcon, v níž Han Solo (Harrison Ford) prohlásí "Žvejku, jsme doma", na což jeho chlupatý, věrný druh reaguje svým typickým zabručením. Soudě podle řady reakcí na internetu, nezůstalo jedno oko suché.

Star Wars: Síla se probouzí dorazí do českých kin 17. prosince.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Benátky pokutují neuctivé turisty, Češi se ve městě proháněli na kole

Italské Benátky se potýkají s neotesanými turisty, kteří porušují takzvané "urbánní dekorum", tedy pravidla slušného chování v historickém městě. 

Francouzský turista si vysloužil pokutu ve výši 150 eur (zhruba 3835 korun) za to, že na hlavním benátském kanále provozoval takzvaný paddleboarding, tedy jízdu na prkně vestoje s pádlem. Uvedla to dnes místní policie, která se zaměřuje i na dodržování pravidel slušného chování ve městě na laguně a provedla zátah proti "neuctivým" návštěvníkům. Ti se do starobylých Benátek opět vrací ve větším množství po posledním proticovidovém lockdownu.

Policie zmínila i další příklady pokleslého chování turistů, včetně případu dvou Čechů, kteří dostali pokutu ve výši 100 eur každý. Jeden z nich se projížděl po náměstíčku Campiello Selvatico na kole, druhý se proháněl před historickým palácem Palazzo Cavalli na elektrickém skútru.

Dvě Němky podle policie musely zaplatit pokutu v úhrnné výši 250 eur za to, že se slunily v bikinách u kostela San Stae, což policie označila za další příklad "degradace" města. Tři turisté z Bangladéše pak dostali každý pokutu 50 eur za to, že po historickém mostě Ponte della Costituzione hrkali s cestovními kufry na kolečkách.

Další zprávy