Star Wars: Síla se probouzí a Han Solo se Žvejkem jsou zpět!

Marie Dostálová
17. 4. 2015 19:15
Podívejte se na druhou ukázku z Hvězdných válek s podtitulem Síla se probouzí. Do kin snímek dorazí v prosinci.
Podívejte se na druhou ukázku z nových Hvězdných válek | Video:

Praha – V kalifornském Anaheimu probíhá čtyřdenní setkání fanoušků Star Wars, na kterém včera režisér J. J. Abrams odhalil napjatě očekávaný teaser trailer k nové epizodě Hvězdných válek.

Diskusního panelu s tvůrci a herci napříč ságou se zúčastnily tisíce lidí. Na pódium se také dokutálel zcela funkční droid BB-8 a šťouchnul do R2-D2, což režisér okomentoval slovy, že mezi droidy je asi rivalita. Poté vysvětloval, že pro herce bylo lepší, když byl na place droid přítomen, než kdyby byl přidán trikově až v postprodukci. Druhý teaser trailer však opět dokázal, že se fanoušci můžou těšit na vynikající vizuální efekty.

Foto: Lucasfilm

Dvouminutová ukázka má během 24 hodin přes 18 milionů zhlédnutí na Youtube. Fanoušci i média rozebírají záběr po záběru a řeší každý detail. Trailer začíná záběrem na monstrózní sestřelený křižník Impéria zabořený do písku. Ukázka nabízí minimum dialogů, představuje spíš akční scény, které doprovází známé melodie od J. Williamse, jenž bude skládat hudbu i pro tuto epizodu.

V traileru se objevuje záhadný stormtrooper v tmavém chromovaném brnění s černým pláštěm, více prostoru dostávají herci Daisy Ridley (Rey) a John Boyega (Finn), kteří na písečné planetě Jakku prchají před imperiálním TIE Fighterem.

Poprvé také slyšíme hlas Marka Hamilla (Luke Skywalker), který promlouvá o Síle ve své rodině. Monolog zazněl již v Epizodě VI - Návrat Jediho. Následují záběry na zničenou helmu Dartha Vadera a dle spekulací předávku ztraceného Lukeova světelného meče princezně Leie, kterou hraje Carrie Fisher.

Foto: Lucasfilm

Záporák jménem Kylo Ren (Adam Driver) se opět ohání světelným mečem s třemi čepelemi paprsků, který se vyskytl již v prvním teaseru a stal se terčem mnoha internetových vtipů. Objevuje se také armáda stormtrooperů s lehce pozměněným brněním, která stojí před tajemnou postavou v černém, jež stojí na pódiu s novým logem Impéria. To se od původního mírně liší.

Video končí záběrem na loď Millennium Falcon, v níž Han Solo (Harrison Ford) prohlásí "Žvejku, jsme doma", na což jeho chlupatý, věrný druh reaguje svým typickým zabručením. Soudě podle řady reakcí na internetu, nezůstalo jedno oko suché.

Star Wars: Síla se probouzí dorazí do českých kin 17. prosince.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Festival Malá inventura začal udílením cen České divadelní DNA

Asociace nezávislých divadel Českých republiky, režisér Jakub Čermák za inscenaci souboru Depresivní děti touží po penězích a Divadlo X10 se stali držiteli cen Česká divadelní DNA za mimořádný počin na poli nového divadla. Ocenění za dlouhodobý přínos, rozvoj a podporu nového divadla získal časopis Svět a divadlo, cenu za podporu a prezentaci české kultury v zahraničí obdržela předsedkyně občanského sdružení Tanec Praha Yvona Kreuzmannová. Předáním cen ve čtvrtek večer v pražském divadle Studio Hrdinů začal 18. ročník festivalu Malá inventura. Ten na více než 20 místech v Praze nabídne pět desítek inscenací, potrvá 10 dnů.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Irský premiér Leo Varadkar podal demisi

Irský premiér Leo Varadkar ve čtvrtek podal demisi. V čele vlády nicméně zůstane do doby, než se podaří zvolit jeho nástupce. V Irsku se na počátku února konaly předčasné parlamentní volby. Tři velké strany získaly zhruba stejný počet mandátů a cesta k vytvoření nové vlády je vzhledem k jejich vzájemné nevraživosti složitá. Kvůli rozložení sil není vyloučené ani to, že se budou konat další předčasné volby.

Poslanci takzvaného Dáilu, tedy dolní komory irského parlamentu, se ve čtvrtek sešli na ustavující schůzi. Podle očekávání se žádné ze tří velkých stran nepodařilo získat dostatek hlasů, aby byl její kandidát zvolen novým premiérem.

Zdroj: ČTK
před 2 hodinami

Tesla může vykácet část lesa na pozemku pro továrnu u Berlína, rozhodl soud

Americký výrobce elektromobilů Tesla může pokračovat v kácení lesa na pozemku nedaleko Berlína, kde chce vybudovat první továrnu v Evropě. Rozhodl o tom dnes berlínský vrchní správní soud, který zamítl stížnosti dvou ekologických organizací. Proti rozhodnutí se nelze odvolat, informovala agentura DPA.

Přípravu pozemku na výstavbu továrny v braniborské obci Grünheide, která leží několik kilometrů jihovýchodně od německé metropole, pozastavil vrchní správní soud v pondělí, aby mohl posoudit stížnosti ochránců přírody. Dnes rozhodl, že americká firma splnila všechny zákonné požadavky nutné ke kácení lesa. Před začátkem vegetačního období hodlá Tesla vykácet borovicový les na rozloze 90 hektarů.

Zdroj: ČTK
před 3 hodinami

Nové Mexiko žaluje internetovou společnost Google, firma prý sbírala osobní údaje školáků

Generální prokurátor Nového Mexika Hector Balderas zažaloval americkou internetovou společnost Google. Tvrdí, že firma v tomto státě získala osobní údaje školáků, čímž porušila jejich právo na soukromí. Informovala o tom dnes agentura Reuters.

Google podle Balderase využil řadu svých produktů, jako je například e-mailová služba Gmail, ke sběru informací o studentech ve věku do 13 let, a to bez souhlasu jejich rodičů.

Balderas již předloni podal podobnou žalobu na Google a několik dalších technologických podniků, ve které firmy obvinil z nezákonného sběru údajů z mobilních aplikací určených dětem. Firmy pochybení popírají, na rozhodnutí soudu se stále čeká.

Zdroj: ČTK
Aktualizováno před 3 hodinami

Bývalý poradce prezidenta USA Trumpa byl odsouzen na 40 měsíců do vězení

Bývalý poradce amerického prezidenta Donalda Trumpa byl odsouzen ke 40 měsícům vězení. Roger Stone byl loni shledán vinným v sedmi bodech obžaloby včetně lhaní Kongresu, ovlivňování svědka a maření vyšetřování. Prokuratura původně požadovala trest v rozmezí sedmi až devíti let.

Trump navržený trest kritizoval jako příliš přísný a ministr spravedlnosti William Barr doporučil nižší trest.

Podle dnešního rozsudku dostal Stone 18 měsíců za ovlivňování svědka, 12 měsíců za lhaní a 40 měsíců za maření vyšetřování. Tresty si bude odpykávat souběžně. K verdiktu patří ještě pokuta 20 tisíc dolarů (465 tisíc korun).

Trump na rozsudek reagoval sdělením, že bude případ sledovat a v určité chvíli učiní patřičné rozhodnutí. Stone má podle něj velkou šanci na "naprosté očištění".

Zdroj: ČTK
Další zprávy