Spock si rovná obočí. Natáčení třetího Stark Treku začalo

mad
29. 6. 2015 9:21
Třetí díl Star Treku se již natáčí. Vrátí se opět Zachary Quinto coby Spock nebo Chris Pine jako kapitán Kirk. Premiéra očekávané sci-fi bude v červenci 2016.
Star Trek: Do temnoty
Star Trek: Do temnoty | Foto: Cinemart

Praha – V kanadském Vancouveru začalo natáčení třetího dílu Star Treku. Film naváže na první díl z roku 2009 a jeho pokračování s podtitulem Do temnoty (2013). Zatím není znám název filmu, ale podle některých zdrojů má znít "Star Trek Beyond".

V hlavních rolích se vrátí Zachary Quinto (Spock) nebo Zoe Saldana (Uhura), kteří také na Instagramu zveřejnili několik fotek z příprav na natáčení. Quinto je na fotografii s typicky rovně střiženou ofinou a vodorovným obočím coby představitel Spocka, který je po otci Vulkánec a po matce člověk.

Foto: Zacharyquinto Instagram

Zoe Saldana se na natáčení nudí

Herečka zveřejnila video, na kterém přehrává štěkací scénu z americké komedie Cesta do Ameriky (1988), což doprovodila hashtagem "boredatwork" (nuda v práci).

Guess what this one is?? #boredatwork

Video zveřejněné uživatelem Zoe Saldana (@zoesaldana),

Režisérem nového Star Treku je Justin Lin, který naposledy točil akční Rychle a zběsile 6. Autory scénáře jsou Simon Pegg, který ve filmu hraje Scottyho, a Doug Jung, jenž napsal několik epizod seriálu Banshee nebo Dark Blue.

Jako Kirk se vrátí Chris Pine, Čechova opět ztvární Anton Yelchin a roli Sulua si zopakuje John Cho. Záporána bude hrát Idris Elba a a přírůstkem bude také Sofia Boutella.

Premiéra filmu se odehraje 8. července 2016.

 

Právě se děje

před 41 minutami

Španělská vláda schválila milosti pro devět odsouzených katalánských politiků

Španělská vláda schválila udělení milostí pro devět katalánských politiků a aktivistů, kteří si ve vězení odpykávají dlouhé tresty kvůli uspořádání neústavního referenda o nezávislosti v roce 2017. Političtí lídři včetně bývalého místopředsedy regionální vlády a několika exministrů byli odsouzeni v roce 2019 k trestům od devíti do 13 let vězení za vzpouru, protože referendum vypsali navzdory nesouhlasu vlády v Madridu a soudů. Za mřížemi dosud strávili asi 2,5 roku.

O udělení milostí pro prominentní zastánce nezávislosti Katalánska hovořil v pondělí v Barceloně premiér Pedro Sánchez, pro kterého se podle agentury AP prosazení tohoto kontroverzního kroku může stát velmi riskantní politickou hrou. S milostmi totiž zásadně nesouhlasí zástupci pravicové opozice a dokonce ani někteří členové Sánchezových vládních socialistů. Menšinová vláda si ale chce naklonit poslance katalánských stran ve španělském parlamentu, které potřebuje ke schválení rozpočtu a dalších důležitých zákonů.

Milosti mohou vstoupit v platnost teprve poté, co je svým podpisem definitivně stvrdí král Felipe VI. a co je potvrdí nejvyšší soud. To se však považuje pouze za formalitu.

Zdroj: ČTK
před 52 minutami

Cena bitcoinu spadla pod 30 000 USD, je nejníže od konce ledna

Cena bitcoinu dnes pokračuje v poklesu a spadla až pod 30 000 USD. Je tak nejníže od konce ledna. Od maxima téměř 65 000 USD, kde se ocitla v dubnu, už cena této nejznámější kryptoměny klesla o více než 50 procent. Ukazují to záznamy na specializovaném webu CoinDesk.

Kolem 14:30 SELČ se cena bitcoinu pohybovala kolem 29 670 USD (637 600 Kč). Za posledních 24 hodin tak vykazovala pokles o 9,2 procenta.

V posledních dnech je cena bitcoinu i dalších kryptoměn pod sílícím tlakem úřadů několika zemí, hlavně čínských. Ty na konci minulého týdne zasáhly proti takzvaným těžařům kryptoměn a centrální banka vyzvala finanční instituce, aby přestaly poskytovat služby související s kryptoměnami.

Zdroj: ČTK
Další zprávy