Spock si rovná obočí. Natáčení třetího Stark Treku začalo

mad
29. 6. 2015 9:21
Třetí díl Star Treku se již natáčí. Vrátí se opět Zachary Quinto coby Spock nebo Chris Pine jako kapitán Kirk. Premiéra očekávané sci-fi bude v červenci 2016.
Star Trek: Do temnoty
Star Trek: Do temnoty | Foto: Cinemart

Praha – V kanadském Vancouveru začalo natáčení třetího dílu Star Treku. Film naváže na první díl z roku 2009 a jeho pokračování s podtitulem Do temnoty (2013). Zatím není znám název filmu, ale podle některých zdrojů má znít "Star Trek Beyond".

V hlavních rolích se vrátí Zachary Quinto (Spock) nebo Zoe Saldana (Uhura), kteří také na Instagramu zveřejnili několik fotek z příprav na natáčení. Quinto je na fotografii s typicky rovně střiženou ofinou a vodorovným obočím coby představitel Spocka, který je po otci Vulkánec a po matce člověk.

Foto: Zacharyquinto Instagram

Zoe Saldana se na natáčení nudí

Herečka zveřejnila video, na kterém přehrává štěkací scénu z americké komedie Cesta do Ameriky (1988), což doprovodila hashtagem "boredatwork" (nuda v práci).

Guess what this one is?? #boredatwork

Video zveřejněné uživatelem Zoe Saldana (@zoesaldana),

Režisérem nového Star Treku je Justin Lin, který naposledy točil akční Rychle a zběsile 6. Autory scénáře jsou Simon Pegg, který ve filmu hraje Scottyho, a Doug Jung, jenž napsal několik epizod seriálu Banshee nebo Dark Blue.

Jako Kirk se vrátí Chris Pine, Čechova opět ztvární Anton Yelchin a roli Sulua si zopakuje John Cho. Záporána bude hrát Idris Elba a a přírůstkem bude také Sofia Boutella.

Premiéra filmu se odehraje 8. července 2016.

 

Právě se děje

před 6 hodinami

Čtyři Ázerbájdžánci zahynuli při výbuchu miny

Čtyři ázerbájdžánští civilisté přišli o život poté, co pod jejich automobilem explodovala protitanková mina v oblasti, kterou nedávno dobyla ázerbájdžánská vojska během šestitýdenní války s Arménií. Boje, které propukly 27. září, ukončila dohoda, dosažená v noci na 10. listopadu. O úmrtí civilistů informovala generální prokuratura v Baku, podle které pátý cestující ve voze vyvázl se zraněním. Výbuch zdůraznil nebezpečí, jakým Ázerbájdžánci čelí na tomto území. Minu nastražili arménští vojáci při svém odchodu z tohoto okresu, který spolu s dalšími šesti ázerbájdžánskými okresy po čtvrt století ovládali Arméni spolu s celým Náhorním Karabachem. 

Zdroj: ČTK
před 7 hodinami

Izraelci opět protestovali proti premiérovi

V izraelských městech se znovu konaly protesty proti premiérovi Benjaminu Netanjahuovi, který čelí u soudu obžalobě z korupce. Izraelci proti němu protestují už 23 víkendů, dnes stejně jako v minulých případech jich několik tisíc přišlo před premiérovu rezidenci v Jeruzalémě. Další protesty se konaly v Tel Avivu, Caesareji, Holonu a v dalších městech. Cílem protestujících je přinutit Netanjahua k rezignaci. Kromě tří kauz, ve kterých už je souzen, chtějí demonstranti rozšířit jeho stíhání i o případ nákupu armádních ponorek. V této kauze byl Netanjahu vyslýchán, ale není obviněn. 

Zdroj: ČTK
Další zprávy