Mimořádná zpráva

Spock si rovná obočí. Natáčení třetího Stark Treku začalo

mad
29. 6. 2015 9:21
Třetí díl Star Treku se již natáčí. Vrátí se opět Zachary Quinto coby Spock nebo Chris Pine jako kapitán Kirk. Premiéra očekávané sci-fi bude v červenci 2016.
Star Trek: Do temnoty
Star Trek: Do temnoty | Foto: Cinemart

Praha – V kanadském Vancouveru začalo natáčení třetího dílu Star Treku. Film naváže na první díl z roku 2009 a jeho pokračování s podtitulem Do temnoty (2013). Zatím není znám název filmu, ale podle některých zdrojů má znít "Star Trek Beyond".

V hlavních rolích se vrátí Zachary Quinto (Spock) nebo Zoe Saldana (Uhura), kteří také na Instagramu zveřejnili několik fotek z příprav na natáčení. Quinto je na fotografii s typicky rovně střiženou ofinou a vodorovným obočím coby představitel Spocka, který je po otci Vulkánec a po matce člověk.

Foto: Zacharyquinto Instagram

Zoe Saldana se na natáčení nudí

Herečka zveřejnila video, na kterém přehrává štěkací scénu z americké komedie Cesta do Ameriky (1988), což doprovodila hashtagem "boredatwork" (nuda v práci).

Guess what this one is?? #boredatwork

Video zveřejněné uživatelem Zoe Saldana (@zoesaldana),

Režisérem nového Star Treku je Justin Lin, který naposledy točil akční Rychle a zběsile 6. Autory scénáře jsou Simon Pegg, který ve filmu hraje Scottyho, a Doug Jung, jenž napsal několik epizod seriálu Banshee nebo Dark Blue.

Jako Kirk se vrátí Chris Pine, Čechova opět ztvární Anton Yelchin a roli Sulua si zopakuje John Cho. Záporána bude hrát Idris Elba a a přírůstkem bude také Sofia Boutella.

Premiéra filmu se odehraje 8. července 2016.

 

Právě se děje

před 28 minutami

Šlégr je dál koučem Litvínova, jeho rezignaci vedení nepřijalo

Jiří Šlégr zůstává koučem hokejistů Litvínova. Olympijský vítěz z Nagana, který je zároveň šéfem klubu, dnes nabídl rezignaci na trenérskou funkci, ale představenstvo ji nepřijalo. Realizačnímu týmu doporučilo provést změny v kádru.

Litvínovu se nedaří od začátku extraligy a dosud vyhrál jen tři zápasy. Po dvanácti kolech má pouze jedenáct bodů a je předposlední.

Po nedělní porážce 3:4 s Olomoucí, která byla pro klub třetím nezdarem za sebou, vedení Litvínova oznámilo, že jedná o změně na postu hlavního trenéra. Mezi kandidáty na nového kouče byl podle Šlégrova vyjádření v médiích i litvínovský odchovanec Vladimír Růžička, bývalý kouč národního mužstva a Šlégrův spoluhráč ze zlatého naganského týmu.

Nakonec zůstává na střídačce Šlégr. Bývalý vynikající obránce převzal tým v závěru minulé sezony místo odvolaného Milana Razýma.

před 49 minutami

Prováděcí zákon k brexitové dohodě prošel první zkouškou, poslanci ale odmítli projednávací plán

Britští poslanci posunuli prováděcí zákon k brexitové dohodě do další fáze legislativního procesu. Návrh prošel první zkouškou v dolní komoře britského parlamentu, když jej po druhém čtení podpořilo 329 zákonodárců, zatímco proti bylo jen 299. Britská média úvodní vítězství vlády očekávala. Poslanci ale později odmítli plán projednávání prováděcího zákona k brexitové dohodě. Vadí jim, že jim vláda na schvalování zákona vyhradila jen tři dny.

Zdroj: ČTK
Další zprávy