Spielberg honí špiony kolem Berlínské zdi ve Vratislavi

ČTK Kultura ČTK, Kultura
19. 11. 2014 7:57
Nový film Stevena Spielberga s Tomem Hanksem v hlavní roli vzniká v polské Vratislavi, kde se natáčí scény odehrávající se v Berlíně šedesátých let.
Steven Spielberg.
Steven Spielberg. | Foto: Reuters

Varšava - Režisér Steven Spielberg natáčí nový film, kvůli němuž se dočasně změnila část Vratislavi na Berlín 60. let. Snímek bude vyprávět o studené válce a špionech a chybět nebude ani Berlínská zeď.

Server filmneweurope.com cituje jednoho z vratislavských filmařů, který oznámil, že natáčení v New Yorku už skončilo. Štáb se přesunul do Berlína a Postupimi a nyní je ve Vratislavi.

List Gazeta Wroclawska tvrdí, že natáčení provází hrubé zastrašování obyvatel ochrankou. Mimo jiné popisuje přísná opatření, která práci na filmu provázejí, jako je uzavření některých ulic a odklonění autobusových linek. Obyvatelé míst, kde se natáčí, si prý ale stěžují na až brutální zastrašování. Nesmějí prý například vyhlížet z oken. Když tak učiní, svítí jim ochranka lasery do očí.

Kvůli nové práci se Spielberg vrátil do Polska po více než dvaceti letech, v roce 1993 tam natočil velmi úspěšný Schindlerův seznam. V novém filmu s pracovním názvem St. James Place, který se má v kinech objevit v říjnu příštího roku, hraje hlavní úlohu Tom Hanks.

Podle informací, které dosud pronikly na veřejnost, je scénář dílem bratří Coenů. Pojednává o první výměně špionů mezi Spojenými státy a Sovětským svazem.

 

Právě se děje

Další zprávy