Speciál: Jak Josef Somr vyrazil na procházku

Hej
27. 2. 2008 9:49
Vše o filmu O rodičích a dětech
O rodičích a dětech: Josef Somr (vpravo) a Luboš Veselý
O rodičích a dětech: Josef Somr (vpravo) a Luboš Veselý | Foto: Open Field Pictures

Speciál - Po šesti letech od Babího léta se vrací režisér Vladimír Michálek. S filmem, který je v roce 2008 po dokumentu Občan Havel prvním českým snímkem, který opravdu stojí za to vidět. Vydává se na jarní procházku Prahou s Josefem Somrem a Davidem Novotným.

Ti ve filmu O rodičích a dětech ztvárnili otce a syna, kteří jedno jarní odpoledne vyrazí na cestu od hospody k zahradní restauraci a od témat současných k těm minulým.

Jejich zábavné hovory o ženách, dávných křivdách, letadlech i prostatě často vyústí v zobrazení některé z vtipných historek - třeba té, v níž si parta mladých mužů pochutná na lidském mase. Hlavní příběh se pak prolíná se s paralelním setkáním synovy milenky s jeho dospělým potomkem.

Krom Somra a Novotného se ve filmu objeví i manželský pár Zuzana Stivínová-Jiří Lábus, Mariana Kroftová a Luboš Kostelný. Film O rodičích a dětech vstupuje do kin 6. března.

Podívejte se na trailer i na fotogalerii z filmu a přečtěte si, co o filmu říkají jeho tvůrci.O rodičích a dětech: jen tak mimoděk se divák naučí dělat karbenátky
O rodičích a dětech: jen tak mimoděk se divák naučí dělat karbenátky | Foto: Open Field Pictures
RECENZE FILMU:
Vyjde po premiéře 6. března

O rodičích a dětech: jeden z kluků, kteří zastupují Davida Novotného v dětství
O rodičích a dětech: jeden z kluků, kteří zastupují Davida Novotného v dětství | Foto: Open Field Pictures
CO ŘEKLI NA TISKOVCE?
Somr nachodil při natáčení sto jarních kilometrů

O rodičích a dětech: David Novotný kope hrob vlastní matce
O rodičích a dětech: David Novotný kope hrob vlastní matce | Foto: Open Field Pictures
REPORTÁŽ Z NATÁČENÍ
Dones pivo, hezky se napij a vypravuj

O rodičích a dětech: Luboš Kostelný a Mariana Kroftová
O rodičích a dětech: Luboš Kostelný a Mariana Kroftová | Foto: Open Field Pictures
PRVNÍ KLAPKA:
Vladimír Michálek převede na plátno Emila Hakla

O rodičích a dětech: Josef Somr a David Novotný
O rodičích a dětech: Josef Somr a David Novotný | Foto: Open Field Pictures
Oficiální stránky filmu
 

Právě se děje

Aktualizováno před 21 minutami

Hasiči v Chrastavě zasahují u požáru průmyslového objektu

Evakuaci 100 lidí si vyžádal požár objektu v průmyslové zóně v Chrastavě u Liberce. Zatím se obešel bez zranění. Hasiči vyhlásili nejvyšší stupeň požárního poplachu. Lidé v okolí by neměli otevírat okna, řekl starosta obce Michael Canov (Starostové pro Liberecký kraj). Krajský mluvčí hasičů Jakub Sucharda dodal, že na místě je chemická laboratoř z Kamenice sledující stav ovzduší.

Dobrovolná jednotka obce Cvikov sleduje tok Lužické Nisy až do obce Chotyně. Požár zasáhl výrobní halu na polyuretanové výrobky společně se sklady. "Počet zasahujících jednotek se na místě zvýšil na 21," uvedl Sucharda. Hoří v areálu pobočného závodu firmy Grupo Antolin.

Požár byl hasičům nahlášen zhruba ve 12:40. "V plamenech je budova skladu firmy vyrábějící díly do vozidel," uvedla mluvčí policie Dagmar Sochorová. Protože hrozí výbuch nádrže s plynem, byla podle mluvčí zastavena také železniční doprava na trati mezi Libercem a Chrastavou. Místo vlaků jezdí náhradní autobusy.

Podle Suchardy zatím nelze odhadnout, jak dlouho zásah potrvá. "Hasiči zasahují vnitřní i vnější zásahovou cestou, připravujeme zásah po střešní konstrukci," dodal. Hasiči při zásahu využívají dron a k dispozici mají i speciální hasicí zařízení z Mladé Boleslavi. "Ze Záchranného útvaru Zbiroh byl povolán dálkově ovládaný nakladač," dodal mluvčí hasičů.

Zdroj: ČTK
Další zprávy