SPECIÁL: Borat už je tady

Irena Hejdová Irena Hejdová
22. 11. 2006 13:45
Praha - Na začátku listopadu dorazil do USA, o tři týdny později do Česka. Přece kazašský rasista, antisemita a misogyn Borat.

Ve filmu Borat: Nakoukání do amerycké kultůry na obědnávku slavnoj kazašskoj národu se Borat alias britský komik Sacha Baron Cohen vydává na cestu napříč Amerikou.

Po boku obézního producenta, medvěda na ochranu před Židy, živé slepice a s pytlem plným pohlavních chlupů vydává za svou láskou Pamelou Andersonovou. Najde Borat svou lásku a dozvědí se Kazaši, jak je život v USA báječný?

 

V pátek měl americkou distribuční premiéru film Borat, příběh šíleného kazašského reportéra a jeho cesty za poznáním USA a za Pamelou Andersonovou. Jak se mu povede v amerických kinech?
V pátek měl americkou distribuční premiéru film Borat, příběh šíleného kazašského reportéra a jeho cesty za poznáním USA a za Pamelou Andersonovou. Jak se mu povede v amerických kinech? | Foto: Bontonfilm
Borat je korektně nekorektní. A naopak RECENZE FILMU
Foto: Aktuálně.cz
Jagsemaš, zeptá se Borat Čechů Média se v posledních měsících zaměřila na tři ikony - Cruise, Bonda a Borata.
Foto: Reuters
Žalují Borata, či Borat žaluje sám sebe? S premiérou filmu se objevili odpůrci, třeba Turek Mahir Cagri.
Vyhlášení Zlatých Glóbů skončilo bez překvapení. Sacha Baron Cohen, představitel kazašského reportéra Borata zvítězil v komediální sekci
Vyhlášení Zlatých Glóbů skončilo bez překvapení. Sacha Baron Cohen, představitel kazašského reportéra Borata zvítězil v komediální sekci | Foto: Bontonfilm
Borat: Kazaši ho nenávidí, USA ho miluje O prvním víkendu Borat vydělal mnohem víc, než kolik se očekávalo.
Borat
Borat | Foto: Aktuálně.cz
Falešný Kazach miluje Pamelu, Židy méně Kde se vzal buranský reportér v zemi neomezených možností?
Borat
Borat | Foto: Bontonfilm
Borat jede do Kazachstánu. Konečně!  Borat se záhy stal předmětem kritiky představitelů kazašské vlády.
Britský komik Sacha Baron Cohen, který se vydává za kazašského reportére Borata, se 28. září ve Washingtonu pokusil pozvat kazašského prezidenta Nazarbajeva na premiéru svého filmu. Neuspěl, na ambasádu ho nepustili.
Britský komik Sacha Baron Cohen, který se vydává za kazašského reportére Borata, se 28. září ve Washingtonu pokusil pozvat kazašského prezidenta Nazarbajeva na premiéru svého filmu. Neuspěl, na ambasádu ho nepustili. | Foto: reuters
Kazachstáne boj se! Borat je tady! Ano, v Kazachstánu nemá Borat na růžích ustálo. Ale kde má?
Bruno
Bruno | Foto: Aktuálně.cz
Po Boratovi přijde do kin kadeřník Bruno Po Boratovi nepřijde potopa, ale další film. Jeho hrdina? Rakouský homosexuál.
 

Právě se děje

před 49 minutami

Halové mistrovství světa v atletice se kvůli koronaviru odkládá na příští rok

Halové mistrovství světa v atletice se letos neuskuteční. Mezinárodní federace se kvůli epidemii nového typu koronaviru v Číně dohodla s pořadateli v Nan-ťingu na odložení šampionátu na rok 2021. Světová atletika to oznámila na svém webu. V Nan-ťingu se mělo o světové medaile bojovat od 13. do 15. března.

Federace dala přednost radikálnímu řešení a šampionát rovnou zrušila, místo aby jej přeložila do jiného dějiště. Vysvětlila to nejistou situací a obavami z šíření viru mimo Čínu, což by později mohlo vést k dalšímu odkladu termínu. Světová atletika učinila rozhodnutí na doporučení lékařské komise, jež situaci konzultovala se světovou zdravotnickou organizací WHO.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Slovenští autodopravci oznámili ukončení blokád hranic

Unie autodopravců Slovenska ve středu večer oznámila, že ukončila protestní shromáždění na hraničních přechodech. Uvedla, že tak učinila po zákroku policie. Dopravci od úterý znovu blokovali mimo jiné některé hraniční přechody s Českem. Jejich protesty na hranicích zkomplikovaly například výrobu ve slovenské továrně francouzské automobilky PSA, které vázly dodávky ze zahraničí.

Slovenská vláda nepřistoupila v plné míře na požadavky unie ohledně výrazného snížení silniční daně a také zvýšení slev z mýtného. V obou těchto oblastech ale učinila ústupky, na nichž se dnes zástupci ministerstev dopravy a financí dohodli s větší organizací autodopravců Česmad Slovakia.

Zdroj: ČTK
Další zprávy