reklama
 
 

Soutěž: Vyhrajte lístky na premiéru filmu Já, Olga Hepnarová

15. 3. 2016 13:15
Film o poslední popravené ženě v Československu Já, Olga Hepnarová vypráví příběh mladé ženy, která na začátku 70. let úmyslně najela nákladním vozem v centru Prahy do lidí a osm jich usmrtila. Do tuzemských kin bude snímek uveden 24. března.

Film Já, Olga Hepnarová o vražedkyni popravené 12. března 1975 nemá být podle tvůrců její obhajobou. „Bylo nám vytýkáno, že se jí snažíme složit nějakou poctu. Bylo by ale absurdní takhle uvažovat, nejde o uctění Hepnarové, abychom film záměrně uváděli v den jejího narození či její popravy, jak někteří uváděli. Šlo o náhodu,“ vysvětlil v rozhovoru jeden z režisérů Petr Kazda.

Černobílý film natočený režisérským duem Tomáš Weinreb a Petr Kazda, pro které je celovečerním debutem, zaujal už před svou českou premiérou. Jako zahajovací film pro svou sekci Panorama si snímek na konci února vybral prestižní filmový festival v Berlíně.

Zahraniční ohlasy jsou podle tvůrců nejen vesměs pozitivní, ale zdůrazňují silný osobní příběh a stále aktuální téma.

Soutěž: Vyhrajte 3x2 lístky na předpremiéru filmu Já, Olga Hepnarová, která proběhne v neděli 20. března v pražském kině Lucerna.

Soutěžní otázka: Jak se jmenuje polská herečka, která ztvárnila ve filmu postavu Olgy Hepnarové?

Správné odpovědi na soutěžní otázku posílejte do čtvrtka 16. března na adresu: [email protected], do předmětu zprávy nezapomeňte uvést „Soutěž“.

Exkluzivní ukázka z filmu Já, Olga Hepnarová | Video: Bontonfilm |  00:34

autoři: ČTK, Kultura | 15. 3. 2016 13:15

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama