Fila: Děsivé útroby sociálních sítí. Takhle to dopadnout nemělo, bědují jejich tvůrci

Film nazvaný Sociální dilema je mix dokumentu, animovaných vsuvek a hraných scének. Aktivistický režisér Jeff Orlowski získal svědectví bývalých vysoce postavených zaměstnanců technologických firem, které vlastní sociální sítě.
Podívejte se na videorecenzi k dokumentu Sosiální dilema. | Video: Kamil Fila, Blahoslav Baťa

"Ti se od výsledků své práce silně distancují. Tvrdí, že vypustili džina z lahve. Částečně to působí jako pokrytectví, částečně jako prozření," tvrdí filmový kritik Kamil Fila.

"Tvůrci v dokumentu také představí fiktivního radikálního centristu. Což je nesmysl. Padá tím věrohodnost filmu, protože si tvůrci vymysleli neexistující hrozbu, přitom reálných hrozeb je dost," dodává Fila.

Film je podle něho přesvědčivý v zobrazení, jak funguje naše potřeba neustále si stimulovat dopamin a potvrzovat si, že jsme dobří, že nás mají lidé rádi. "Tím se ale uzavíráme do sebe, do oddělených sociálních bublin," uzavírá recenzi Fila.

 

Právě se děje

před 3 hodinami

Fotbalisté Turína uhráli remízu na Laziu a zachránili se, sestupuje Benevento

Fotbalisté FC Turín uhráli v dohrávce 25. kola italské ligy bezgólovou remízu na hřišti Lazia Řím, jež v závěru nastřelilo dvě tyče, a zachránili se v Serii A. Nejvyšší soutěž jako třetí opouští Benevento, které se připojí už k dříve známým sestupujícím Crotone a Parmě.

Turín získal potřebný bod navzdory tomu, že v posledních minutách čelil velkému tlaku favorizovaného Lazia. V 84. minutě domácí kanonýr Ciro Immobile nastřelil z penalty jen tyč, stejně jako v šesté nastavené minutě hlavou Manuel Lazzari.

Kolo před koncem tak Turín získal čtyřbodový náskok před osmnáctým Beneventem, které trénuje bývalý hvězdný útočník Filippo Inzaghi. Lazio vedené jeho mladším bratrem Simonem skončí šesté a bude hrát v příští sezoně Evropskou ligu.

Zdroj: ČTK
před 4 hodinami

V Praze Kbelích dnes večer přistál první ze dvou nových letounů CASA pro českou armádu. Modernizovaný model doplní nynější flotilu čtyř letounů

Zdroj: ČTK
Další zprávy