Zack Snyder se vytasil s fotkou vyzbrojeného Batmobilu

Kultura Kultura
11. 9. 2014 13:05
Natáčení nejžhavějšího crossoveru příštích let dál pokračuje, a zatímco na ukázku souboje Batmana se Supermanem si počkáme, režisér Zack Snyder aspoň ukázal, v jakém vozidle se netopýří muž předvede.
Batmobil Bena Afflecka na oficiální fotce.
Batmobil Bena Afflecka na oficiální fotce. | Foto: Externí

Praha - Zack Snyder uvolnil na svém twitterovém účtu ve čtvrtek ráno oficiální fotografii nové podoby ozbrojeného vozidla Batmana. Reagoval tak na několik neoficiálních záběrů, které zachytily vůz během natáčení během předchozích dnů. Částečně byl Batmobil k vidění i na první fotografii Bena Afflecka v kostýmu netopýřího superhrdiny. Ze stejné série propagačních fotek pochází i nový snímek, který byl rovněž pořízen v zašlém industriálním prostoru.

Stárnoucí Batman v podání Bena Afflecka
Stárnoucí Batman v podání Bena Afflecka | Foto: Warner Bros.

Fotografie připisovaná Clayovi Enosovi, který během natáčení pořizuje fotografické materiály, odhaluje, že oproti kompaktnímu, ale armádně robustnímu typu vozidla, které maskovaný Bruce Wayne používal ve filmové trilogii Christophera Nolana, se při práci na novém modelu šlo cestou extrovertního designu, který vozidlu dává výstřednější tvary a který na předek kapoty zajistil umístění zbraňového systému.

Upomíná tak na extravagantní podobu Batmanova dopravního prostředku z dvojice snímků režírovaných Joelem Schumacherem z devadesátých let.

V internetové době a éře fotoaparátů v každém smartphonu není snadné během filmového natáčení ukrýt rekvizity před natěšenými fanoušky. Své o tom ví i tým J.J. Abramse, který připravuje sedmou epizodu Star Wars, k níž už existují fanouškovské záběry z placu, na nichž jsou modely hvězdných plavidel Millenium Falcon a X-Wing v životní velikosti.

Film Batman v Superman: Dawn of Justice navazuje na loňský restart filmové podoby Muže z oceli, v níž se představil herec Henry Cavill jako nezdolný superhrdina v červenomodrém trikotu a písmenem "S" na hrudi. Studio Warner Bros. počítá s nastartováním vlastního filmového univerza, v němž oživí několik postav komiksového vydavatelství DC Comics, jež zastřešuje tým Liga spravedlnosti (Justice League). Filmaři by neměli navazovat na Nolanovy filmy, Ben Affleck bude hrát starší verzi Batmana a z dalších superhrdinů by se měla dostavit i Wonder Woman v podání Gal Gadot (Rychle a zběsile 5)

 

Právě se děje

Aktualizováno před 1 minutou

Evropská komise chce investovat do obnovy unijních ekonomik 750 miliard eur

Evropská komise chce v rámci pokrizové obnovy evropských ekonomik poskytnout členským zemím Evropské unie 750 miliard eur (přes 20 bilionů korun). Půl bilionu eur z částky, kterou si plánuje bezprecedentně vypůjčit na finančních trzích, budou přímé platby, zbylých 250 miliard úvěry. Komise chce za dluh ručit příštím sedmiletým rozpočtem, který navrhuje kromě dosavadních zdrojů naplnit příjmy v podobě nových ekologických či digitálních daní. ČTK to sdělily zdroje obeznámené s návrhem, který předsedkyně EK Ursula von der Leyenová odpoledne oficiálně představí Evropskému parlamentu.

ČTK s odkazem na zdroje současně informovala o tom, že objem rozpočtu Evropské unii na příštích sedm let bude podle návrhu EK 1,1 bilionu eur. Jako nové zdroje příjmů navrhuje emisní povolenky či uhlíkovou daň

Zdroj: ČTK
před 24 minutami

Strážníci získají nárok na odchodné, rozhodla Sněmovna

O nároku na odchodné strážníků ve středu rozhodla Sněmovna, která zároveň odmítla senátní úpravy podmínek odchodného i zmírnění požadavků na vzdělání strážníků. Poslaneckou předlohu, která také zpřesňuje část oprávnění a postupů strážníků, nyní dostane k podpisu prezident Miloš Zeman. Zpřísní navíc podmínky bezúhonnosti strážníků a přidá podporu a propagaci extremistických hnutí k důvodům, které vedou ke ztrátě spolehlivosti.

Na odchodné z obecních rozpočtů budou mít nárok strážníci ve věku nad 50 let, kteří vykonávali tuto práci nejméně 15 let a splnili by i další zákonné podmínky. Základní odchodné bude činit jeden měsíční plat. V závislosti na počtu odpracovaných let nad 15letou hranici by strážníci mohli získat až šestinásobek svého měsíčního platu. Podobně je odchodné upraveno u zdravotnických záchranářů.

Zdroj: ČTK
Další zprávy