Zack Snyder se vytasil s fotkou vyzbrojeného Batmobilu

Kultura Kultura
11. 9. 2014 13:05
Natáčení nejžhavějšího crossoveru příštích let dál pokračuje, a zatímco na ukázku souboje Batmana se Supermanem si počkáme, režisér Zack Snyder aspoň ukázal, v jakém vozidle se netopýří muž předvede.
Batmobil Bena Afflecka na oficiální fotce.
Batmobil Bena Afflecka na oficiální fotce. | Foto: Externí

Praha - Zack Snyder uvolnil na svém twitterovém účtu ve čtvrtek ráno oficiální fotografii nové podoby ozbrojeného vozidla Batmana. Reagoval tak na několik neoficiálních záběrů, které zachytily vůz během natáčení během předchozích dnů. Částečně byl Batmobil k vidění i na první fotografii Bena Afflecka v kostýmu netopýřího superhrdiny. Ze stejné série propagačních fotek pochází i nový snímek, který byl rovněž pořízen v zašlém industriálním prostoru.

Stárnoucí Batman v podání Bena Afflecka
Stárnoucí Batman v podání Bena Afflecka | Foto: Warner Bros.

Fotografie připisovaná Clayovi Enosovi, který během natáčení pořizuje fotografické materiály, odhaluje, že oproti kompaktnímu, ale armádně robustnímu typu vozidla, které maskovaný Bruce Wayne používal ve filmové trilogii Christophera Nolana, se při práci na novém modelu šlo cestou extrovertního designu, který vozidlu dává výstřednější tvary a který na předek kapoty zajistil umístění zbraňového systému.

Upomíná tak na extravagantní podobu Batmanova dopravního prostředku z dvojice snímků režírovaných Joelem Schumacherem z devadesátých let.

V internetové době a éře fotoaparátů v každém smartphonu není snadné během filmového natáčení ukrýt rekvizity před natěšenými fanoušky. Své o tom ví i tým J.J. Abramse, který připravuje sedmou epizodu Star Wars, k níž už existují fanouškovské záběry z placu, na nichž jsou modely hvězdných plavidel Millenium Falcon a X-Wing v životní velikosti.

Film Batman v Superman: Dawn of Justice navazuje na loňský restart filmové podoby Muže z oceli, v níž se představil herec Henry Cavill jako nezdolný superhrdina v červenomodrém trikotu a písmenem "S" na hrudi. Studio Warner Bros. počítá s nastartováním vlastního filmového univerza, v němž oživí několik postav komiksového vydavatelství DC Comics, jež zastřešuje tým Liga spravedlnosti (Justice League). Filmaři by neměli navazovat na Nolanovy filmy, Ben Affleck bude hrát starší verzi Batmana a z dalších superhrdinů by se měla dostavit i Wonder Woman v podání Gal Gadot (Rychle a zběsile 5)

 

Právě se děje

před 26 minutami

V Chorvatsku jsou i čtvrt století po válce desítky tisíc nevybuchlých min

V Chorvatsku jsou 24 let po skončení válečného konfliktu stále místa o celkové ploše 355 čtverečních kilometrů, kde hrozí miny. V těchto oblastech se nachází více než 30 tisíc min a také velké množství další nevybuchlé munice. Podle agentury HINA to řekl ministr životního prostředí Tomislav Ćorić.

Ministr tato čísla uvedl v souvislosti s podpisem dohody, která dokládá, jak značné finanční prostředky je potřeba vynaložit na likvidaci takového nebezpečného pozůstatku války. Na základě uvedeného dokumentu by měla být vynaložena v přepočtu téměř miliarda korun na projekt odminování a ochranu lesů jen v regionu Licko-senjské a Zadarské župy.

Projekt se týká odminování 1676 hektarů lesů a půdy v prostoru Přírodního parku Velebit a Národního parku Paklenica. Jeho realizace by měla být završena do června 2023.

Zdroj: ČTK
před 33 minutami

Chrascina má bronz z MS vrchařů, Havlíčková byla druhou juniorkou

Dvě medaile přinesl české výpravě dnešní program mistrovství světa v běhu do vrchu. Marek Chrascina získal na krátké trati bronz mezi muži, hned za ním skončil Jan Janů. Barbora Havlíčková se v Argentině stala juniorskou vicemistryní světa. V sobotu budou o úspěch bojovat závodníci a závodnice v horském maratonu.

Devatenáctiletá běžkyně na lyžích Havlíčková ve svém doplňkovém sportu na šampionátu v Argentině nestačila jen na Angelu Matteviovou z Itálie a přidala další cenný kov k evropskému juniorskému zlatu z červencového šampionátu v Zermattu.

Havlíčková běžela závod jen z lyžařské přípravy, přesto uspěla na zhruba sedm a půl kilometru dlouhé trati. "Musím říct, že jsem to absolutně nečekala. Když jsme přiletěli do Argentiny, vůbec jsem se tady nedokázala srovnat s časovým posunem, fakt se mi běhalo hrozně mizerně. Taťka mě pořád uklidňoval, že je lepší, když se mi běhá před závodem mizerně a pak při něm dobře, než naopak. A měl pravdu," pochvalovala si v tisové zprávě.

Juniorská trať byla těsně před závodem upravena. Zmizel z ní jeden nebezpečný přeběh přes řeku, přesto byla velmi náročná. "V den závodu celý den pršelo, hrozně se zvedla hladina vody, takže se běželo na bahně. Do kopce to klouzalo, ještě horší pak byl seběh. Místy to bylo hodně prudké, takže člověk neběžel, ale regulérně jel. Během závodu jsme s holkama musely přeběhnout řeku, z které se během deště stal veletok," popisovala Havlíčková.

S italskou rivalkou si prohodily pořadí z kontinentálního mistrovství, kde rovněž obsadily první a druhé místo. Ve Švýcarsku vyhrála s náskokem 51 sekund česká reprezentantka, tentokrát byla o 44 sekund rychlejší Matteviová. Na stříbrné pozici byla ale Havlíčková bezpečně.

Úspěch mladých českých závodnic podtrhla čtvrtým místem Alena Matějáková, kterou dělilo jen pět sekund od bronzové Francouzky Jade Rodriguezové. Další dvě Češky Anežka Ševčíková a Gabriela Veigertová skončily na začátku třetí desítky. Mezi juniory byl Benjamin Vrbovský patnáctý.

Zdroj: ČTK
Další zprávy