Snoubenci Cruiseovi bojují o Maliny

ČTK, kul
31. 1. 2006 16:00
Los Angeles -  Snímek Maska Junior je podle všeho nejhorším filmem loňského roku.  
Foto: Archiv

Pokračování filmu z roku 1994 s Jimem Carreym totiž nasbíralo osm nominací na Zlaté maliny, tradiční hollywoodské anticeny. Kromě "prestižního" titulu nejhorší snímek roku může vybojovat například trofej za nejhorší herecký výkon pro Jamieho Kennedyho.

Výkon ve Válce světů vynesl nominaci na hereckou anticenu Tomu Cruiseovi.  A aby to jeho snoubence Katie Holmesové nebylo líto, dostala se na seznam nominací v kategorii herečky ve vedlejší roli za snímek Batman začíná; konkuruje jí mimo jiné Paris Hiltonová za Dům voskových figurín.

Vítězové jednotlivých kategorií budou vyhlášeni 4. března. Zlaté maliny za nejhorší filmy - Golden Raspberries zvané Razzies - uděluje stejnojmenná nadace už pošestadvacáté v předvečer vyhlášení Oscarů jako jejich protipól.

Vloni se o Malinu mimo jiné podělili americký prezident George Bush za vystoupení v dokumentu Michaela Moorea Fahrenheit 9/11 a Halle Berryová za Kočičí ženu.

První hollywoodskou hvězdou, která si cenu přišla vyzvednout osobně, byl v roce 1996 Paul Verhoeven. I Berryová si loni pro cenu přišla; jako druhá v dějinách. V jedné ruce přitom držela Oscara, ve druhé Zlatou malinu, za kterou dokonce poděkovala

 

Právě se děje

před 22 minutami

Biker Stošek získal bronz na mistrovství světa v maratonu

Biker Martin Stošek vybojoval bronz na mistrovství světa v maratonu a v historii šampionátů je třetím českým medailistou mezi muži. V Turecku šestadvacetiletý cyklista navázal na Jaroslava Kulhavého a Kristiána Hynka, který dnes dojel při obhajobě stříbra šestý. Titul získal stejně jako loni Héctor Leonardo Páez z Kolumbie.

Stošek přijel do tureckého města Sakarya nedaleko Istanbulu s výbornou formou. Předminulý víkend vyhrál prestižní maraton na italském ostrově Elba a k favoritům patřil i dnes. Na vítězného Páeze ztratil dvě a půl minuty, souboj o stříbro prohrál po téměř čtyřech a půl hodinách v sedle o 15 sekund s Portugalcem Tiagem Ferreirou.

Závod žen ovládla Švýcarka Ramona Forchiniová, nejlepší z Češek byla jedenáctá Karla Štěpánová. Muži absolvovali 110 kilometrů, ženy 80,9.

Z předchozích českých medailistů získal Kulhavý, olympijský vítěz v cross country z Londýna, maratonské zlato v roce 2014 a předtím byl druhý, Hynek má stříbro a dva bronzy. Třetí skončila před šesti lety i Tereza Huříková.

Další zprávy