Šílený Max se prohání krvavou pustinou na kopřivnické Tatře

ČTK ČTK
20. 5. 2015 16:02
Ve filmu o Šíleném Maxovi mají velký prostor česká vozidla Tatra, ale jsou natolik změněná, že je poznají jen opravdoví odborníci.
Šílený Max
Šílený Max | Foto: Mad Max wikia

Kopřivnice (Novojičínsko) - V australsko-americkém akčním filmu Šílený Max: Zběsilá cesta, který měl premiéru minulý týden, dostala velký prostor česká vozidla Tatra. Filmaři při natáčení použili nákladní auta, která jim před šesti lety prodal australský dealer kopřivnické automobilky, řekla dnes ČTK za Tatru Kateřina Navarová.

Uvedla, že filmaři koupili tři vozidla. "Ve filmu jsou naše auta, ale natolik změněná, že jen opravdový odborník pozná, že jde o podvozek Tatra," řekla Navarová.

O tom, že tatry budou účinkovat ve snímku o šíleném Maxovi, podle ní zástupci automobilky předem nevěděli. "Podvozky Tatra jsou ale obecně u filmu oblíbené pro schopnost jet velkou rychlostí v těžkém terénu," řekla Navarová. Filmové společnosti si podle ní vozy od sebe navzájem kupují a pak třeba vyměňují nástavby.

Navarová doplnila, že řidičům filmařů, kteří si tatrovky před šesti lety koupili, tehdy dával školení závodní jezdec Tomáš Tomeček. Patří mezi nejzkušenější české piloty kamionů v dálkových rallye, v posledních pěti letech startoval v soutěži Africa Eco Race, která vede po stopách původního Dakaru.

Pokračování kultovní série 80. let je podle filmového kritika a recenzenta Kamila Fily splněný sen fanoušků postapokalyptických filmů. Snímek je revoluční v tom, co se dnes povoluje v Hollywoodu. | Video: Kamil Fila
 

Právě se děje

před 4 hodinami

Zdráhalová byla na 1500 metrů patnáctá, další titul má Wüstová

Rychlobruslařka Nikola Zdráhalová si vylepšila na mistrovství světa v Salt Lake City osobní rekord na 1500 metrů a obsadila 15. místo. Pátý titul na této distanci vybojovala favorizovaná Ireen Wüstová z Nizozemska. Martina Sáblíková se po zisku zlata na trojce a stříbra na pětce rozhodla nestartovat.

Sáblíková se po dohodě s trenérem Petrem Novákem odhlásila a šetří síly na závěr sezony. Čeká ji ještě MS ve víceboji v Hamaru a finále Světového poháru v Heerenveenu.

Bilanci Sáblíkové 21 zlatých medailí z MS na jednotlivých tratích i ve víceboji se dnes na jediný titul přiblížila nizozemská rivalka Wüstová. Patnáctistovku vyhrála o 21 setin před ruskou dvojicí Jevgenija Lalenkovová, Jelizaveta Kazelinová.

Zdráhalová si na olympijském oválu v Salt Lake City posunula osobní maximum na 1:54,241 minuty.

Zdroj: ČTK
Další zprávy