Seymour Hoffman bojoval s démony. A "léčil" se alkoholem

ČTK ČTK
12. 2. 2014 12:55
Herec Philip Seymour Hoffman psal v denících o démonech a své závislosti. Drogám nositel Oscara nakonec podlehl.
Philip Seymour Hoffman.
Philip Seymour Hoffman. | Foto: Reuters

New York - Herec Philip Seymour Hoffman, který na začátku února zemřel patrně po předávkování drogami, údajně bojoval s démony, styděl se za svou závislost na alkoholu a žil ve vztahovém trojúhelníku.

Držitel Oscara za titulní roli ve filmu Capote to podle amerických médií napsal do svých deníků, které policie našla v jeho newyorském bytě a jež by mohly poodhalit okolnosti vedoucí k jeho tragickému odchodu ze života.

Podle televizní stanice NBC News našli vyšetřovatelé v apartmánu dva malé deníky s místy chaotickými zápisky. Hoffman se v nich mimo jiné zmiňuje o tom, že ho pronásledovali "démoni" a že svou závislost na drogách se snažil dostat pod kontrolu na setkáních anonymních narkomanů. Po dlouhém období abstinence se "styděl za to, že vyrážel ven a pil", citoval ze zápisků nejmenovaný zdroj amerických médií.

Deník New York Post s odkazem na Hoffmanovy deníky také uvedl, že uznávaný herec byl "chycen v milostném trojúhelníku". Kromě své dlouholeté partnerky Mimi O'Donnellové, s níž měl tři děti, údajně udržoval vztah s neznámou ženou, se kterou se dal nedávno dohromady.

Philip Seymour Hoffman.
Philip Seymour Hoffman. | Foto: Aktuálně.cz

Existence jiné ženy v jeho životě by podle newyorského listu mohla vysvětlovat skutečnost, proč se tři měsíce před smrtí odstěhoval se společného bytu s O'Donnellovou.

Podle NBC News jsou Hoffmanovy zápisky těžko čitelné. Věty se někde překrývají, zatímco na jiných místech začínají čitelně, ale na konci už nejdou rozluštit. Podle jednoho ze zdrojů stanice, který do nich mohl nahlédnout, působí dojmem, jakoby je herec psal, když byl v rauši.

Podívejte se na ukázku z posledního filmu Philipa Seymoura Hoffmana A Most Wanted Man.
Podívejte se na ukázku z posledního filmu Philipa Seymoura Hoffmana A Most Wanted Man. | Video: Youtube

"Je to proud vědomí a je ho těžké sledovat," popsal zdroj obsah deníků. "Na jednom řádku odkazuje na 'Franka, který pořád dlužil peníze' a na stejné stránce píše o patnáctileté dívce z Texasu". Podle jiného zdroje NBC News alespoň část zápisků nejspíš vznikla během Hoffmanovy protidrogové léčby. "Je v nich určitá sebeanalýza, ale obsahují také značné množství nesouvislého textu, který nedává smysl," přiblížil.

Šestačtyřicetiletý umělec byl 2. února nalezen mrtvý ve svém bytě s jehlou v předloktí a několika sáčky s heroinem. Nařízená pitva však příčinu jeho úmrtí neurčila. Koroner chce provést ještě další testy. Policie mezitím zatkla čtyři osoby, které jsou zřejmě spojené s heroinem nalezeným v Hoffmanově bytě.

 

Právě se děje

před 20 minutami

Stav posledního zraněného po pátečním úniku jedovatých plynů v plzeňské firmě se stále zlepšuje. Z nemocnice by měl být propuštěn příští týden.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Česká národní banka ve středu podle analytiků začne zvyšovat úrokové sazby

Bankovní rada České národní banky zvýší na svém středečním zasedání úrokové sazby, shodují se ekonomové oslovení ČTK. Podle nich tak centrální banka zahájí postupnou normalizaci měnové politiky, další růst sazeb by totiž podle jejich odhadů měl následovat v srpnu a na podzim.

Důvodem jsou obavy kvůli růstu inflace, což souvisí s očekávaným ekonomickým oživením. Základní úroková sazba by tak měla podle analytiků ve středu stoupnout o 0,25 procentního bodu na 0,5 procenta.

Například podle hlavního ekonoma České bankovní asociace Jakuba Seidlera je podle posledních komentářů představitelů bankovní rady ČNB středeční zvýšení sazeb poměrně jisté. "Pokud však ve středu sazby vzrostou jen o tradičních 0,25 procentního bodu, další nárůst pak může přijít relativně záhy, a to již na nadcházejícím měnovém jednání začátkem srpna," uvedl.

Zdroj: ČTK
Další zprávy