Sex a násilí o Vánocích. Nymfomanka v českých kinech

Kultura ČTK Kultura, ČTK
22. 10. 2013 15:02
Film Larse von Triera vstoupí do českých kin 26. prosince
Foto: nymphomaniacthemovie.com

Praha - Nový film dánského režiséra Larse von Triera, čtyřhodinový opus Nymfomanka, budou česká kina uvádět ve dvou dílech. První vstoupí do kin netradičně 26. prosince. Druhý se objeví 9. ledna.

"Chceme dát divákům příležitost zhlédnout Nymfomanku o Vánocích, tedy v čase, kdy k sobě mají lidé nejblíže," řekl ředitel distribuční společnosti Aerofilms Ivo Andrle.

Čtěte také
Lars von Trier je posedlý sexem, má ale i vyšší ambice

Společnost Aerofilms zároveň vyhlašuje soutěž Vyhraj premiéru, v níž mohou diváci svému oblíbenému kinu pomoci získat šanci uvést první díl s jednodenním předstihem. Divácké hlasování o místo předpremiéry bude spuštěno v nejbližších dnech, start soutěže Aerofilms oznámí na profilu Facebooku.

Andrle, který finální střih filmu viděl v srpnu v Kodani, popřel fámy, že do kin směřuje cenzurovaná verze. "Nymfomanka obsahuje množství sexuálně explicitních scén a materiálu, který je pro účely kinodistribuce nezvykle otevřený. Erotika a násilí, které se ve filmu také objevuje, však rozhodně nejsou samoúčelné - jedná se o komplexní dílo, které životní příběh nymfomanky i lidskou sexualitu obecně nahlíží z mnoha stran," vysvětlil za distribuční společnost Jan Noháč.

Podívejte se na plakáty k filmu Nymfomanka:

Stopáž filmu se blíží čtyřem hodinám, pro pohodlí diváka je proto Nymfomanka rozdělena na dva díly, které budou do kin uvedené s dvoutýdenním odstupem.

Očekávaná novinka enfant terrible světového filmu a jedné z největších režisérských osobností současnosti Larse von Triera vypráví divoký a poetický příběh jedné ženy od dětství až do středního věku. Otevřeným přístupem k sexualitě film vzbuzuje kontroverze již dlouho před svým uvedením. Na plátně se objeví Charlotte Gainsbourgová, Stellan Skarsgard, Stacy Martin, Shia LaBeouf a další.

Dánský režisér Lars von Trier je jedním z nejinvenčnějších filmařů současnosti s mimořádným autorským rukopisem. Každý jeho nový film slibuje konfrontaci s něčím, co se na filmovém plátně běžně nezobrazuje. Režisér rád šokuje a boří společenská tabu, ať už jde o otevřenost sexuálních scén či silnou dávku černého humoru.

Jeho filmy často dělí diváky i kritiky. Pro některé jsou jeho filmy plné rafinovaných poselství, šifer a symbolů, druhá část režiséra zatracuje za jeho posedlost zobrazováním emocí obnažených až dřeň a detailů balancujících na hranici vkusu. Mezi jeho nejznámější snímky patří Prolomit vlny, Tanec v temnotách, Melancholie, Dogville, Kdo je tady ředitel? a Antikrist.

Youtube video
Youtube video | Video: youtube.com

 

Právě se děje

před 41 minutami

Škola chce pomoci rodině otce, který při střelbě chránil dceru, založila veřejnou sbírku

Porubská Základní škola Ivana Sekaniny vyhlásila sbírku na pomoc rodině muže, kterého v úterý zastřelil útočník ve Fakultní nemocnici Ostrava (FNO). Muž vlastním tělem chránil svou dvanáctiletou dceru. Zavražděný muž byl jedním ze členů Spolku rodičů při ZŠ Sekaniny. Sbírka je účinná od dnešního dne, lidé mohou přispívat na účet 1012201912/5500.

Sbírkový účet založila i samotná FNO a je určen na podporu rodin obětí a zraněných. V pátek na ní bylo přes 1,4 milionu korun. Transparentní účet na pomoc pozůstalým po obětech střelby zřídila také Vysoká škola báňská-Technická univerzita Ostrava (VŠB-TUO). Studenti a zaměstnanci tam mohou posílat své příspěvky. 

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Ribéry se podrobil operaci kotníku a čeká ho deset týdnů léčby

Fotbalisté Fiorentiny se budou muset zhruba deset týdnů obejít bez francouzského záložníka Francka Ribéryho. Šestatřicetiletý bývalý reprezentant se podrobil operaci pravého kotníku a podle informací italského klubu může teprve za dva týdny začít s rehabilitací.

Ribéry si zranění způsobil na konci listopadu v ligovém utkání s Lecce. Kvůli zákroku odcestoval do Německa, kde v minulosti hájil barvy Bayernu Mnichov.

před 1 hodinou

Dvořák zahájil SP čtyřbobů dvanáctým místem v Lake Placid

Dominik Dvořák vstoupil do nového ročníku Světového poháru čtyřbobů 12. místem v Lake Placid. V americkém olympijském toboganu tak dopadl lépe než minulý týden v dvojbobech, kde dojel třináctý a šestnáctý. Zvítězil Kanaďan Justin Kripps, Dvořák na něj ztratil 1,30 sekundy.

Po úvodním kole byl český pilot s dalšími členy posádky Dominikem Suchým, Janem Šindelářem a Jakubem Noskem na devátém místě, v druhé jízdě si ale pohoršil. Na startu přitom česká čtveřice patřila k nejrychlejším.

V minulém ročníku obsadil Dvořák v konečném pořadí SP čtyřbobů sedmé místo. Jeho nejlepším umístěním byla pátá příčka z lednového závodu v Innsbrucku, naopak nejhůře dopadl právě v Lake Placid, kde byl patnáctý.

Kripps zvítězil suverénně, druhý Lotyš Oskars Kibermanis za ním zaostal o 39 setin. Obhájce prvenství v SP Němec Francesco Friedrich dojel až čtvrtý.

V neděli se pojede v Lake Placid další závod čtyřbobů.

Závody SP v jízdě na bobech v Lake Placid (USA):

Čtyřboby: 1. Kanada (Kripps, Sommer, Stones, Coakwell) 1:49,50 (54,55+54,95), 2. Lotyšsko (Kibermanis, Kaufmanis, Vilkaste, Miknis) -0,39 (54,72+55,17), 3. Rakousko (Maier, Rangl, Sammer, Moldovan) -0,47 (54,84+55,13), …12. ČR (Dvořák, Suchý, Šindelář, Nosek) -1,30 (55,07+55,73).

Zdroj: ČTK
Další zprávy