Sebevražedný oddíl je filmová sebevražda, píší kritici. Natočil jsem ho pro fanoušky, tvrdí režisér

Kultura Kultura
3. 8. 2016 17:05
David Ayer natočil Sebevražedný oddíl pro fanoušky. Brání se tak negativním kritikám v zámoří, které film s Jaredem Letem, Margot Robbie a Willem Smithem označují za jeden z nejhorších komiksových snímků.
Foto: Warner Bros.

Režisér David Ayer brání svůj poslední film, který od kritiků schytal negativní hodnocení. Sebevražedný oddíl má na agregátoru recenzí Rotten Tomatoes průměrné hodnocení pouze 33 procent, což je zcela za očekáváním filmového studia Warner Bros.

Komiksovému filmu, ve kterém se potkávají slavní záporáci v podání známých herců (Margot Robbie jako Harley Quinn, Will Smith jako Deadshot, nebo Jared Leto v roli Jokera), zahraniční kritici vyčítají především zmatené vyprávění, chaotický děj a nevěrohodné postavy. 

Magazín Variety ho dokonce označil za horší komiksový film, než jakým byla Fantastická čtyřka.

Režisér Ayer kritikům odpověděl na svém Twitteru, kde citoval mexického revolucionáře Emiliana Zapatu: „Lepší zemřít vestoje, než žít na kolenou.“

„Je to můj způsob, jak říct, že ten filmu miluju a věřím mu. Natočil jsem ho pro fanoušky. Je to moje největší životní zkušenost,“ dodal režisér.

Sebevražedný oddíl je Ayerovým šestým filmem, v minulosti ho proslavily kritikou vřele přijaté snímky Patrola s Jakem Gyllenhaalem v hlavní roli, nebo válečné drama Železná srdce, kde hrál Brad Pitt.

 

Právě se děje

před 39 minutami

Exploze plynu v čínské provincii zabila dvanáct lidí, více než sto osob utrpělo zranění

Výbuch plynu zabil časně zrána ve městě Š'-jen v provincii Chu-pej v centrální Číně 12 lidí, 138 jich zranil a desítky dalších se musely evakuovat. Informují o tom zahraniční tiskové agentury. Exploze vedení plynu způsobila kolaps dvoupodlažní budovy, v jejíž dolní části se nacházel trh s potravinami a v patře několik lidí bydlelo, uvedl list China Daily.

Podle sdělení místních úřadů na sociální síti muselo více než 150 lidí do nemocnice, na 39 z nich je zraněno těžce. Úřady uvádějí, že záchranné práce pokračují, o příčině neštěstí ale zatím mlčí. Podle čínské státní televize CCTV žádají nemocnice občany, aby na záchranu zraněných darovali krev.

Na televizních záběrech jsou vidět záchranáři, jak šplhají přes rozbité betonové desky, aby se dostali k lidem uvězněným uvnitř. Lidé v ulici procházejí sutinami poškozených budov. Podle zpráv státních médií jsou mezi oběťmi především provozovatelé stánků a zákazníci, kteří přišli na snídani a obstarat si čerstvou zeleninu.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Vicemistryně Evropy Fišerová pojede finále kanoistek na SP v Praze

Vicemistryně Evropy Tereza Fišerová postoupila do finále závodu kanoistek na Světovém poháru ve vodním slalomu v Praze. V semifinále zajela druhý čas a bude jedinou českou zástupkyní ve finálové desítce. Sestry Gabriela a Martina Satkovy vypadly.

Žádná z postupujících nezajela trať čistě. Olympionička Fišerová dostala dvousekundovou penalizaci za dotek dvaadvacáté branky a zaostala o 86 setin za nejrychlejší Mallory Franklinovou z Británie, která měla rovněž jeden "šťouch". Ve finále nebude chybět ani australská hvězda vodního slalomu Jessica Foxová, jež se šesti trestnými sekundami postoupila z osmého místa.

Na loňský titul mistryně Evropy na umělé trati v Troji nenaváže Gabriela Satková, která skončila v semifinále šestnáctá. Spoustu chyb udělala i její sestra Martina, jež obsadila 22. příčku.

Do semifinále nenastoupila Brazilka Ana Sátilaová, bronzová medailistka z mistrovství světa 2017. V brazilském týmu se totiž objevily dva případy koronaviru a výprava zůstala v izolaci na hotelu.

Začalo semifinále kanoistů s českými reprezentanty Lukášem Rohanem, Václavem Chaloupkou a Vojtěchem Hegerem.

Zdroj: ČTK
Další zprávy