Downey získal k Pinocchiovi posilu, slavného Andersona

mad
2. 7. 2015 16:13
Dlouho plánovaný projekt Roberta Downeyho Jr. získal uznávaného režiséra Paula Thomase Andersona na pozici scenáristy. Možná bude film i režírovat.
Paul Thomas Anderson
Paul Thomas Anderson | Foto: ČTK

Praha – Herec Robert Downey Jr. se již léta snaží realizovat hraný film Pinocchio. Na scénáři pracoval scenárista sci-fi Dárce Michael Mitnick, dále Bryan Fuller, Jane Goldman i herec sám.

Downeymu (Avengers: Age of Ultron, Iron Man) se podařilo získat dalšího tvůrce, který zpracuje existující verzi scénáře, a to svého dobrého přítele a uznávaného režiséra Paula Thomase Andersona. Ten naposledy napsal a režíroval krimi drama Skrytá vada (2014), za které získal nominaci na Oscara za Nejlepší adaptovaný scénář.

Ve filmu Avengers: Age of Ultron, který začala promítat česká kina, se střídají akční a osudové scény s citlivými pokusy o psychologii. Výsledek je nevyrovnaný, tvrdí filmový kritik Kamil Fila.
6:11
Ve filmu Avengers: Age of Ultron, který začala promítat česká kina, se střídají akční a osudové scény s citlivými pokusy o psychologii. Výsledek je nevyrovnaný, tvrdí filmový kritik Kamil Fila. | Video: Kamil Fila

Příběh o dřevěné loutce jménem Pinocchio, která se chtěla stát chlapcem, bude Anderson možná i režírovat. Downey si zahraje Geppetta, který loutku vyřezal. Hraným předělávkám známých pohádek se v poslední době daří, o čemž svědčí například Popelka (2015), která celosvětově utržila přes 538 milionů dolarů, nebo Zloba - královna černé magie, která nasbírala ve světě přes 758 milionů dolarů.

Hraných pohádek nás v následujících letech čeká více. Chystá se pokračování kasovně úspěšné Alenky v říši divů (2010), které bude mít premiéru v květnu 2016. Jon Favreau natáčí Knihu džunglí a Tim Burton zrežíruje Dumba.

 

Právě se děje

před 6 minutami

Kapitán Realu Madrid Ramos měl pozitivní test na korovavirus

Kapitán fotbalistů Realu Madrid Sergio Ramos měl pozitivní test na koronavirus. Oznámili to zástupci španělského klubu. Real ve středu čeká odveta Ligy mistrů s Liverpoolem, zkušený obránce ale už dříve ze sestavy vypadl kvůli zranění.

Pětatřicetiletého španělského reprezentanta nyní čeká povinná izolace. Před návratem k týmu musí odevzdat dva negativní testy.

V týmu Realu jde o druhý případ v posledních dnech. Minulý týden se nákaza prokázala u Ramosova francouzského kolegy z obrany Raphaëla Varaneho.

Další zprávy