Sandra Bullock vydělává mezi hollywoodskými herečkami nejvíc

ČTK ČTK
5. 8. 2014 12:56
Časopis Forbes postavil do čela nejlépe placených hereček v Hollywoodu hrdinku oscarové Gravitace Sandru Bullock. Loni vydělala 51 milionů dolarů
Sandra Bullock s Georem Clooneym. Oba spojil oscarový snímek Gravitace.
Sandra Bullock s Georem Clooneym. Oba spojil oscarový snímek Gravitace. | Foto: Reuters

New York - Nejlépe placenou americkou herečkou je s ročním příjmem odhadovaných 51 milionů dolarů (více než jedna miliarda korun) Sandra Bullock. V nejnovějším žebříčku to uvedl časopis Forbes.

Nositelku Oscara za film Zrození špióna (The Blind Side) následují hollywoodské hvězdy Jennifer Lawrence a Jennifer Aniston.

Padesátiletá Bullock si loni zahrála například ve vesmírném thrilleru mexického režiséra Alfonsa Cuaróna Gravitace (Gravity), který vyhrál sedm Oscarů a vydělal více než 716 milionů dolarů (asi 14,7 miliardy korun) po celém světě. Ve srovnání s loňským rokem si Bullock v žebříčku polepšila o celých sedm příček.

Jennifer Lawrence.
Jennifer Lawrence. | Foto: Reuters

Na druhém místě se umístila hvězda filmu Hunger Games Jennifer Lawrence s odhadovaným ročním výdělkem 34 milionů dolarů (asi 700 milionů korun) a třetí příčku s 31 miliony dolary (asi 640 milionů korun) obsadila Jennifer Aniston. Na dalších místech se umístily hvězdy jako Gwyneth Paltrow a Angelina Jolie, která první příčku obsadila v roce 2013.

Forbes žebříček sestavil na základě odhadu výdělku hereček z umělecké práce i příjmů z reklamy či jiných marketingových akcí. Časopis také zdůraznil, že ženy herečky stále vydělávají méně než jejich mužští kolegové. Zatímco deset nejlépe placených herců má dohromady roční příjem okolo 419 milionů dolarů (asi 8,6 miliardy korun), u hereček byla je tato částka téměř o polovinu nižší.

 

Právě se děje

Další zprávy