Russell Crowe bude příštím hrabětem Drákulou

Kultura Kultura
13. 7. 2012 14:07
Stokerův příběh bude film sledovat z policejní perspektivy
Australian Academy Of Cinema And Television Arts Awards - Russell Crowe
Australian Academy Of Cinema And Television Arts Awards - Russell Crowe | Foto: Reuters

Praha- Zatímco očekávaný horor The Last Voyage of Demeter nás seznámí s cestou hraběte Drákuly do Anglie, thriller Harker režiséra Eliho Rotha nám ukáže známé události o dost jinak. Jonathan Harker, který je v knize právním poradcem, bude nyní detektivem Scotland Yardu a vyšetřovatelem upírova řádění.

V roli temného hraběte se představí populární novozélandský herec Rusell Crowe, představitel detektiva zatím není znám. Premiéru má nový snímek mít v roce 2014.

Pokud jde o úlohy postav, bude se  v nové interpretaci jednat o vskutku dramatickou změnu oproti knize, kde je Harker prvním, kdo se s Drákulou setká.

Kromě nejslavnějšího literárního upíra ztělesní Crowe v brzké době starostu New Yorku v krimifilmu Broken City, nelítostného inspektora Javerta v nové verzi Bídníků, biblického patriarchu Noema ve stejnojmenném filmu a Supermanova otce v komiksovém rebootu Muž z oceli. Rolí Drákuly naváže na takové herce, jakými jsou Béla Lugosi, Chistopher Lee, Gary Oldman, či Gerard Butler.

Youtube video
Youtube video | Video: youtube.com

 

Právě se děje

před 9 hodinami

Očkování v USA jde rychle, Universal odkládá premiéru filmu Rychle a zběsile 9 už jen o měsíc

Jen o měsíc odkládá filmové studio Universal velkorozpočtový snímek Rychle a zběsile 9, který měl také do českých kin dorazit koncem května. Nově se s premiérou počítá na 25. června, píše agentura Reuters. Podle ní se hollywoodská firma vlastněná nadnárodním konglomerátem Comcast snaží vytipovat dobu, kdy se do biografů bude moci vrátit co nejvíce lidí, aby z prodeje vstupenek zaplatila náklady. Snímek měl rozpočet přes 200 milionů dolarů, v přepočtu 4,4 miliardy korun.

Universal film odložil jen o měsíc. Podle Reuters to dokazuje, že studio vkládá naděje do rychlého průběhu očkování v USA a Kanadě, které společně tvoří největší filmový trh světa. V New Yorku se sítě biografů AMC, Cineworld či Cinemark po roční pauze způsobené pandemií znovu otevřely tento pátek. Provozovatelé doufají, že v lukrativní letní sezóně už na velkorozpočtové filmy jako Rychle a zběsile 9 přitáhnou opět davy nyní již naočkovaných diváků. Jako první má do kin 7. května zamířit Black Widow, ve které stejnojmennou superhrdinku hraje Scarlett Johanssonová.

Zdroj: Reuters
Další zprávy