Fila: Film Román pro pokročilé s Vašutem je podnikatelský podvod

Kamil Fila Kamil Fila
24. 9. 2019 9:30
Nový český film Román pro pokročilé podle kritika Kamila Fily parazituje na názvech jiných snímků. Zápletka režisérky Zity Marinovové by vystačila pouze na jeden díl sitcomu, film je jako celek nevkusný a nevtipný. Největší problém však podle Fily představuje to, že snímek vznikl jen kvůli takzvanému product placementu, tedy umístění produktu formou skryté reklamy.
Kamil Fila na kameru recenzuje film Román pro pokročilé. | Video: Kamil Fila, Blahoslav Baťa
 

Právě se děje

před 6 hodinami

Turecká zpěvačka Böleková zemřela po 288 dnech hladovky

V Turecku dnes po 288 dnech protestní hladovky zemřela zpěvačka Helin Böleková, členka populární folkové skupiny Grup Yorum. Informovala o tom agentura AP. Osmadvacetiletá hudebnice zahájila hladovku v době, kdy byla loni ve vězení kvůli údajnému napojení na zakázanou Stranu kurdských pracujících (PKK). Protestovala tak proti perzekuci členů skupiny a proti zákazu vystupovat, který těleso dostalo už v roce 2016.

Böleková a její kolega z kapely Ibrahim Gökçek přestali přijímat potravu poté, co skončili na mřížemi kvůli vyšetřování údajných styků s PKK. Ta vede ozbrojený boj za kurdskou autonomii a turecká vláda, ale také Evropská unie a Spojené státy ji považují za teroristickou organizaci. Z vězení vyšli loni v listopadu, ale s hladovkou ani poté neskončili. Jejich cílem bylo, aby byli propuštěni i zbývající členové skupiny a aby skupina známá svými protestsongy mohla opět vystupovat.

Zdroj: ČTK
Další zprávy