Fila: Film Román pro pokročilé s Vašutem je podnikatelský podvod

Kamil Fila Kamil Fila
24. 9. 2019 9:30
Nový český film Román pro pokročilé podle kritika Kamila Fily parazituje na názvech jiných snímků. Zápletka režisérky Zity Marinovové by vystačila pouze na jeden díl sitcomu, film je jako celek nevkusný a nevtipný. Největší problém však podle Fily představuje to, že snímek vznikl jen kvůli takzvanému product placementu, tedy umístění produktu formou skryté reklamy.
Kamil Fila na kameru recenzuje film Román pro pokročilé. | Video: Kamil Fila, Blahoslav Baťa
 

Právě se děje

před 5 minutami

Stovka světových osobností volá po podpoře Tchaj-wanu

Zhruba stovka osobností z celého světa dosud podepsala apel na demokratické země, aby vyjádřily podporu Tchaj-wanu. Ostrovní země podle nich čelí ohrožení ze strany pevninské Číny, která Tchaj-wan považuje za svou vzbouřeneckou provincii a usiluje o jeho připojení ke svému území. Výzvu zorganizovala Mezinárodní koalice pro demokratickou obnovu, která vznikla při Nadaci Fora 2000.

Mezi signatáři výzvy jsou například šahový velmistr a představitel ruské opozice Garri Kasparov, polská režisérka Agnieszka Hollandová, bývalá slovenská premiérka Iveta Radičová, europoslanec Alexandr Vondra (ODS) nebo kněz Tomáš Halík. Autoři v textu připomínají, že Tchaj-wan se po konci Čankajškova autoritářského režimu v 80. letech stal demokratickou zemí, zatímco Čína zůstává autoritářským státem a v posledních letech v ní sílí zásahy proti etnickým menšinám, jako jsou Tibeťané či Ujgurové. Připomínají také čínské porušení mezinárodní smlouvy o zachování demokratických práv v Hongkongu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy