Ridley Scott natočí příběh mexického narkobarona Prcka

mad
25. 7. 2015 9:15
Režisér chystá adaptaci krimi románu The Cartel, která vychází ze života skutečného drogového bosse, který letos utekl z ostře střežené věznice v Mexiku.
Foto: geeknation.com

Praha – Ridley Scott si již vybral nový projekt, kterým bude adaptace knihy The Cartel amerického spisovatele Dona Winslowa. Podle jeho předlohy točil i Oliver Stone, a to drogovou krimi Divoši (2012).

The Cartel je fiktivním příběhem inspirovaným skutečným narkobaronem Joaquínem Guzmánem, který letos v červenci uprchl z nejpřísněji hlídaného vězení v Mexiku a je stále na svobodě. Kniha popisuje dřívější útěk drogového bosse, ke kterému došlo v roce 2001. Spisovatel kvůli knize provedl na osobu Guzmána, který je znám pod přezdívkou Prcek, rozsáhlé rešerše trvající několik let.

Winslow díky hojně medializovanému útěku Guzmána poskočil v žebříčcích prodejnosti knih. Studio Fox také koupilo práva na jeho bestseller The Power of the Dog (2005) o boji amerických složek s drogovými kartely.

Scénář k filmu napíše Shane Salerno, který byl jedním ze tří scenáristů Divochů. Premiéra zatím nebyla stanovena.

Režisér Ridley Scott naposledy natočil biblický příběh Exodus: Bohové a králové s Christianem Balem v hlavní roli. V říjnu pak do kin dorazí sci-fi Marťan podle stejnojmenné knižní předlohy.

 

Právě se děje

před 54 minutami

Biker Cink si v Novém Městě zopakoval čtvrté místo z úvodu SP

Biker Ondřej Cink dojel v závodě Světového poháru v cross country v Novém Městě na Moravě čtvrtý, stejně jako před týdnem v úvodu seriálu v německém Albstadtu. S velkým náskokem dnes zvítězil Brit Thomas Pidcock.

Cink se na domácí trati držel od začátku v popředí, a přestože se mu vzdalovaly medailové pozice a jel dlouho osamocený, dokázal udržet cenné čtvrté místo. Na Pidcocka měl ztrátu přesně dvou minut.

před 1 hodinou

Vrtulník zasahoval u nehody na dálnici D11. Úsek už je průjezdný

Nákladní vůz najel odpoledne na 51. kilometru dálnice D11 ve směru na Prahu do vozidla silničářů. Při nehodě utrpěl jeden silničář zranění, na místě zasahoval vrtulník. Dálnice byla v místě nehody asi 30 minut uzavřena, řekla mluvčí hasičů Dagmar Zemanová. Provoz byl obnoven před 17:00.

Auto silničáře při nehodě podle Zemanové srazilo. Nehoda se stala krátce po 16:00. Pětatřicetiletý muž utrpěl středně těžká zranění nohou a hlavy, letecky byl po ošetření převezen do královéhradecké nemocnice, řekla mluvčí záchranářů Petra Homolová.

Zdroj: ČTK
Další zprávy