Ridley Scott natočí ještě tři díly Promethea. Až pak vysvětlí, odkud je Vetřelec

24. 9. 2015 16:54
Režisér Ridley Scott v rozhovoru pro německý web promluvil o svých filmových plánech a prozradil, jak napojí pokračování Promethea na Vetřelce (1979). Chce natočit tři pokračování, než se diváci dozvědí, jak a kde vznikli nebezpeční xenomorfové z kultovního Vetřelce.
Vetřelec
Vetřelec | Foto: Bontonfilm

PrahaRidley Scott plánuje natočit až tři pokračování sci-fi Prometheus. V rozhovoru pro německý web FilmFutter nastínil své plány.

Na otázku, zda budou události v připravovaném Prometheovi 2 přímo navazovat na Vetřelce (1979), překvapivě odpověděl: „Nebude to v něm. Bude to v dalším nebo možná čtvrtém díle, než se vrátíme do vetřelčí série.“

Prometheus byl původně prezentován jako film „sdílející kmeny vetřelčí DNA“, připomíná deník The Guardian slova Ridleyho Scotta. Nakonec však obsahoval jen prototyp xenomorfa a zaměřil se spíše na tzv. Stvořitele, kteří přinesli na Zemi život.

Dříve než do kin dorazí pátý díl Vetřelce v režii Neilla Blomkampa, měl by mít premiéru Prometheus 2. Do kin má dorazit v roce 2017 a dá se předpokládat, že další díly budou následovat v letech 2019, respektive 2021. To bude Scottovi již 83 let, poznamenává The Guardian.

Do kin nyní míří další režisérův sci-fi snímek, a to Marťan podle stejnojmenné knižní předlohy. Hlavní roli ztvárnil Matt Damon, ve vedlejších se objeví Jessica Chastain, Kate Mara, Kristen Wiig nebo Chiwetel Ejiofor. Česká premiéra je naplánována na 1. října.

První trailer k filmu Marťan | Video:
 

Právě se děje

před 8 minutami

Biker Stošek si na ME v maratonu vyjel bronz

Martin Stošek získal bronzovou medaili na mistrovství Evropy v maratonu horských kol ve švýcarském Evoléne. V závodu na 78 km s převýšením 3900 metrů ho porazili jen Němec Andreas Seewald a Ital Samuele Porro, který skončil druhý na třetím šampionátu za sebou.

Stošek výrazně vylepšil 18. příčku z roku 2019 a navázal na pět let starý bronz Kristiána Hynka, který dnes dojel v 41 letech sedmý. Na vítězného Seewalda ztratil Stošek téměř osm minut, za Porrem zaostal o čtyři minuty.

Závod žen na 70 km vyhrála Španělka Natalia Fischerová.

Příští rok se maratonský evropský šampionát uskuteční v Jablonném v Podještědí, kam se vrátí po deseti letech.

Zdroj: ČTK
Další zprávy