Ridley Scott natočí ještě tři díly Promethea. Až pak vysvětlí, odkud je Vetřelec

24. 9. 2015 16:54
Režisér Ridley Scott v rozhovoru pro německý web promluvil o svých filmových plánech a prozradil, jak napojí pokračování Promethea na Vetřelce (1979). Chce natočit tři pokračování, než se diváci dozvědí, jak a kde vznikli nebezpeční xenomorfové z kultovního Vetřelce.
Vetřelec
Vetřelec | Foto: Bontonfilm

PrahaRidley Scott plánuje natočit až tři pokračování sci-fi Prometheus. V rozhovoru pro německý web FilmFutter nastínil své plány.

Na otázku, zda budou události v připravovaném Prometheovi 2 přímo navazovat na Vetřelce (1979), překvapivě odpověděl: „Nebude to v něm. Bude to v dalším nebo možná čtvrtém díle, než se vrátíme do vetřelčí série.“

Prometheus byl původně prezentován jako film „sdílející kmeny vetřelčí DNA“, připomíná deník The Guardian slova Ridleyho Scotta. Nakonec však obsahoval jen prototyp xenomorfa a zaměřil se spíše na tzv. Stvořitele, kteří přinesli na Zemi život.

Dříve než do kin dorazí pátý díl Vetřelce v režii Neilla Blomkampa, měl by mít premiéru Prometheus 2. Do kin má dorazit v roce 2017 a dá se předpokládat, že další díly budou následovat v letech 2019, respektive 2021. To bude Scottovi již 83 let, poznamenává The Guardian.

Do kin nyní míří další režisérův sci-fi snímek, a to Marťan podle stejnojmenné knižní předlohy. Hlavní roli ztvárnil Matt Damon, ve vedlejších se objeví Jessica Chastain, Kate Mara, Kristen Wiig nebo Chiwetel Ejiofor. Česká premiéra je naplánována na 1. října.

První trailer k filmu Marťan | Video:
 

Právě se děje

před 9 minutami

Boeing vyplatí odškodné rodinám obětí dvou nehod stroje 737 MAX

Americký výrobce letecké techniky Boeing odškodní rodiny 346 lidí, kteří zahynuli při haváriích dvou letadel typu 737 MAX v Etiopii a Indonésii. Poškozeným vyplatí 144 500 dolarů (3,4 milionu korun), uvedla dnes společnost v prohlášení.

Padesátimilionový fond, který vznikl letos v červenci a z něhož chce Boeing pozůstalé vyplatit, začne okamžitě přijímat žádosti od pozůstalých. Částka bude uvolněna nezávisle na žalobách, kterým firma kvůli haváriím čelí. Odškodnění si rodiny mohou nárokovat do konce listopadu.

Letecká společnost také v červenci prohlásila, že hodlá vyhradit dalších 50 milionů dolarů (1,1 miliardy korun) na podporu vzdělávání a hospodářství v obou zemích, kde k nehodám došlo.

Boeing 737 MAX 8 letecké společnosti Ethiopian Airlines spadl letos v březnu šest minut po startu z letiště zhruba 60 kilometrů od etiopské metropole Addis Abeba. Při nehodě zemřelo všech 157 lidí na palubě. Oběťmi byli lidé z 35 zemí, včetně čtyř Slováků.

Stejný stroj měl nehodu už loni v říjnu, kdy se letadlo nízkonákladové společnosti Lion Air se 189 lidmi na palubě zřítilo po startu z letiště v Jakartě. Ani tehdy neštěstí nikdo nepřežil.

Zdroj: ČTK
Další zprávy