Ridley Scott chce pokračování Promethea před pátým Vetřelcem

mad
21. 8. 2015 9:00
Do kin nejdříve dorazí dvojka Promethea režiséra Ridleyho Scotta a poté další díl vetřelčí série, kterou točí Neill Blomkamp.
Prometheus
Prometheus | Foto: Bontonfilm

Praha – Režisér Ridley Scott trvá na tom, aby se nejdřív natočil Prometheus 2 a až poté Vetřelec 5, uvedl americký web Empire.

Fanoušci již měsíce spekulují o tom, co se děje s chystaným pokračováním vetřelčí série, jejíž pátý díl má točit Neill Blomkamp (Chappie). Teorie o tom, že studio Fox projekt odsunulo, jsou však podle nejmenovaného zdroje liché. "Na Vetřelci 5 se stále dělá a studiu na něm velmi záleží. Blomkamp pracuje na scénáři a vylepšuje příběh," řekl zdroj.

Zajímavou novinkou však je, že podle jeho slov Ridley Scott trvá na tom, aby se nejdřív natočil Prometheus 2 a až poté Vetřelec 5, na kterém pracuje coby producent.

Prometheus (2012) je prequelem k sérii Vetřelec a o vývoji pokračování již měsíce nejsou žádné novinky. Loni se nechal Scott slyšet, že v dvojce se už xenomorf neobjeví, protože je dle něj toto monstrum už příliš ohrané. Příběh tak bude vyprávět o záhadných "stvořitelích", kteří jsou zodpovědní za vznik lidstva.

Z herců se vrátí Noomi Rapace coby vědkyně a Michael Fassbender jako android. Na scénáři pracuje Michael Green (Green Lantern), který jej přepisoval po Jacku Paglenovi (Transcendence).

Natáčení by mělo začít příští rok, premiéra by pak byla v roce 2017. Z toho vyplývá, že Blomkamp bude natáčet pátého Vetřelce v roce 2017 a během roku 2018 jej uvede do kin. V něm se vrátí Sigourney Weaverová coby Ellen Ripleyová. Film se zaměří na její osud po událostech filmu Vetřelci (1986).

Oficiální potvrzení zatím není k dispozici. Do kin se mezitím blíží Scottovo další sci-fi, a to Marťan podle stejnojmenné knižní předlohy. Česká premiéra se odehraje 1. října.

První trailer k filmu Marťan | Video:
 

Právě se děje

před 4 minutami

Kornfeil v Japonsku odstartuje z 3. řady, Salač kvalifikaci kvůli těžkému pádu a zlomenině nejel

Jakub Kornfeil obsadil v kvalifikaci na motocyklovou Velkou cenu Japonska sedmé místo a na startu sobotního závodu Moto3 bude stát ve třetí řadě. Filip Salač po pátečním pádu do dnešního programu nezasáhl a teprve se rozhodne, zda v neděli absolvuje Grand Prix.

Kornfeil zajel třetí nejlepší kvalifikaci v sezoně a vyrovnal výkon z Nizozemska, pouze v Alcaňizu a na Sachsenringu si vybojoval druhou řadu. Na základě pátečních jízd, v nichž zajel třetí čas, postoupil přímo do druhé části kvalifikace, protože dnešní třetí trénink se jel na mokré trati a pořadím nezamíchal. V podobných podmínkách se rozhodovalo i o pořadí na startu, Kornfeil zaostal o 863 tisícin za nejrychlejším Niccolem Antonellim z Itálie.

Salač měl těžký pád v pátečním druhém tréninku a se zlomeným malíčkem na pravé noze a potlučeným tělem v druhém dnu v Motegi odpočíval. Pokud bude v neděli závodit, odstartuje z uličky v boxech v důsledku trestu za příliš pomalou jízdu v prvním tréninku.

před 1 hodinou

Evropské státy se chystají převzít své občany ze syrských věznic

Belgie se chystá využít příměří v Sýrii a evakuovat své občany podezřelé z terorismu z táborů na severu Sýrie. Podle britského listu The Guardian se chystají podobný krok učinit i další evropské země. Turecko zahájilo 9. října ofenzívu na severu Sýrie a ve čtvrtek ji po dohodě s USA na 120 hodin pozastavilo s podmínkou, že se kurdští bojovníci musejí stáhnout z dohodnutého prostoru u hranice. Právě Kurdové střeží tábory se zajatými členy Islámského státu (IS) a jejich příbuznými.

Mezi zajatci je podle odhadů 2000 až 3000 cizinců. Belgické úřady už informovaly rodiny belgických zajatců, že se Brusel pokusí využít pětidenního příměří a belgické občany z táborů repatriovat.

O podobném kroku uvažuje také Francie a Německo. Británie, která dosud odmítala řešit osud asi 30 britských zajatců, se podle The Guardianu možná vzhledem k postupu ostatních Evropanů zachová podobně jako oni.

Zdroj: ČTK
Další zprávy