Režisér X-Menů natočí životopis o Freddiem Mercurym. Hlavní roli získala hvězda seriálu Mr. Robot

7. 11. 2016 15:52
Bryan Singer, který natočil čtyři filmy z x-menovské série, bude režírovat životopisný snímek o skupině Queen a jejím frontmanovi Freddiem Mercurym, informoval server Deadline. Na snímku se pracuje už osm let a bylo s ním spojeno několik filmařů, ale Singer by měl být již finální volbou. Film se bude jmenovat Bohemian Rhapsody, což je název slavné písně kapely z roku 1975. Mercuryho ztvární 35letý Rami Malek, hvězda seriálu Mr. Robot a držitel ceny Emmy. Původně měl zpěváka hrát Ben Whishaw nebo Sacha Baron Cohen, ale ti se s tvůrci nepohodli. Singer na svém Instagramu zveřejnil fotografii Queen a napsal, že se na Maleka těší.
Freddie Mercury.
Freddie Mercury. | Foto: ČTK

před 14 minutami

Ingebritsen má z atletického HME double, vyhrál i trojku

Nor Jakob Ingebrigtsen po triumfu na 1500 metrů vyhrál na atletickém halovém mistrovství Evropy i závod na 3000 metrů. Dvacetiletému běžci se v Toruni povedl podobný double jako na venkovním ME 2018 v Berlíně, kde vyhrál závody na 1500 a 5000 metrů.

Díky zrychlení v závěru Ingebritsen vyhrál nejdelší halový závod v osobním rekordu 7:48,20. Na trojce obhájil titul z předloňského HME v Glasgow, kde na patnáctistovce nestačil na Poláka Marcina Lewandowského. Toho letos porazil.

Na halový evropský trůn v sedmiboji se vrátil nejlepší vícebojař současnosti Kévin Mayer. Devětadvacetiletý Francouz nasbíral 6392 bodů, čímž zaostal o 87 bodů za svým evropským rekordem z HME 2017 v Bělehradu. Španělský obhájce titulu Jorge Ureňa tentokrát získal stříbro (6158), bronz zůstal v Polsku zásluhou osobního rekordu Pawla Wiesiolka (6133).

Titul na 60 metrů překážek obhájila Nizozemka Nadine Visserová v nejlepším letošním světovém čase 7,77 sekundy. Zvítězila před britskými sestrami Cindy Semberovou (7,89) a Tiffany Porterovou (7,92). Třiatřicetiletá Porterová si pro medaili doběhla v roušce.

V dnešním finálovém programu se z českých atletů představí jen štafeta čtvrtkařů, která nastoupí ve složení Vít Müller, Pavel Maslák, Michal Desenský a Patrik Šorm.