Režisér Ex Machiny chce do své nové sci-fi Natalii Portman

mad
12. 5. 2015 10:57
Natalie Portman si nejspíš zahraje v novém sci-fi filmu režiséra Alexe Garlanda. Film bude vycházet z knižní předlohy amerického spisovatele Jeffa VanderMeera.
Foto: Reuters

Praha – V českých kinech je právě k vidění kritikou vřele přijaté sci-fi Ex Machina, kterým režisérsky debutoval Alex Garland. Snímek s Alicií Vikander, Oscarem Isaacem a Domhnallem Gleesonem vypráví o umělé inteligenci a jeho rozpočet činil pouhých 16,5 milionu dolarů.

Filmový web Variety teď přinesl informaci, že režisér chystá nový projekt, ve kterém by měla mít hlavní roli Natalie Portman (Černá labuť, Thor) coby bioložka. Sci-fi snímek bude vycházet z knihy Annihilation (Vyhlazení) amerického spisovatele Jeffa VanderMeera.

Román z roku 2014 je prvním dílem z trilogie Southern Reach Trilogy. Vypráví o skupině čtyř žen, které se vydají na nebezpečnou misi na místo zvané "Area X", kde běžné zákony přírody neplatí.

Herečka nyní vyjednává s tvůrci filmu. Psát scénář a režírovat bude Garland, producentem je Scott Rudin, který produkoval např. Grandhotel Budapešť (2014), seriál Newsroom (2012) nebo komedii Diktátor (2012).

Natáčení začne příští rok.

Film o vztahu člověka a robota Ex Machina naznačuje důležité otázky tělesnosti a sexuality, které bude ale dál potřeba propracovat, říká recenzent Tomáš Stejskal. | Video: Tomáš Stejskal
 

Právě se děje

před 6 hodinami

Schůzka ruského prezidenta Putina a jeho amerického protějška Bidena, chystaná na červen, se může uskutečnit ve Švýcarsku, uvedl ruský list Kommersant

Moskva dosud oficiálně nepotvrdila, že se schůzka uskuteční. Ještě hodně záleží na tom, jak dopadnou jednání šéfů diplomacií obou zemí Sergeje Lavrova a Antonyho Blinkena, naplánovaná na 19. a 20. května na Islandu, připomněl Kommersant.

Biden navrhl Putinovi schůzku během telefonického rozhovoru v polovině dubna. Přesný termín nebyl uveden. Bílý dům jako místo setkání navrhl třetí zemi. Kreml uvedl, že nedal oficiální odpověď ohledně schůzky a Moskva návrh studuje. Podle zdrojů Kommersantu Biden navrhl, že by se mohl s Putinem sejít v jedné z evropských zemí 15.-16. června.

před 6 hodinami

Mexický prezident se omluvil za 110 let starý masakr Číňanů

Mexický prezident Andrés Manuel López Obrador se omluvil za 110 let starý masakr Číňanů ve městě Torreón. Masového vraždění, které López Obrador označil za malou genocidu, se dopustily oddíly hlásící se k mexické revoluci, uvedla agentura AP. Během tří dnů bylo zavražděno 303 osob, což byla zhruba polovina tehdejší čínské komunity v Torreónu.

"Musím se smutkem říct, že i po této malé genocidě pokračovaly beztrestný útlak a vraždění členů čínské komunity, ať už kvůli rasismu nebo z úmyslu je okrást," uvedl López Obrador. Podle něj diskriminace byla založena na rozšířených stereotypech, kterým Číňané v té době čelili.

Mexický prezident také řekl, že jeho země je vděčná za bratrství, které Čína prokázala během epidemie covidu-19. Mexiko, které vykazuje čtvrtý nejvyšší počet úmrtí v souvislosti s covidem-19, si v Pekingu objednalo zhruba 29 milionů dávek vakcíny proti covidu-19, z nichž zatím dostalo deset milionů.

Zdroj: ČTK
před 7 hodinami

Do španělského autonomního města Ceuty, jež leží na africkém kontinentě, v pondělí nelegálně vstoupilo nejméně 2700 lidí a mezi nimi stovky nezletilců

Španělské úřady uvedly, že se jedná o druhý početnější příchod migrantů za poslední měsíc. Na konci dubna do Ceuty doplavalo z Maroka přes 150 lidí. Občas se migranti, hlavně ve větších skupinách, snaží překonat pevninskou přísně hlídanou hranici. Na její zhruba osmikilometrové délce stojí také deset metrů vysoký plot. Dnešní hojnější přeplavání hranice, které začalo od ranních hodin, podle policie usnadnil také nízký příliv. Kapacity pro přijetí migrantů ve městě jsou v současnosti přeplněné, uvedla stanice RTVE.

Zdroj: ČTK
Další zprávy