Režisér Avengers zkoumá alternativní filmovou distribuci

Kultura Reuters Kultura, Reuters
22. 4. 2014 14:08
Joss Whedon uvedl svůj nový film In Your Eyes na internetu. Diváci za zhlédnutí platí pět dolarů. Podívejte se na z paranormální romance.
Podívejte se na ukázku z filmu In Your Eyes. Za zhlédnutí celého snímku je nutné zaplatit pět dolarů. | Video:

New York, Praha - Režisér Joss Whedon pustil svůj nejnovější film, romantickou sci-fi In Your Eyes, na internet hned po nedělní premiéře na newyorském festivalu Tribeca.

Film je nyní za pět dolarů ke zhlédnutí přes platformu Vimeo od Demand, do kin teprve paranormální milostný příběh přijde. Na internetu má snímek několik jazykových mutací - kromě angličtiny ještě španělštinu, němčinu, portugalštinu a japonštinu, čeština zatím chybí.

"Je to pro nás vzrušující, protože zkoumáme možnosti alternativní filmové distribuce. A navíc dostaneme od každého pět dolarů," řekl Whedon přes videozáznam divákům na festivalové premiéře.

Film Josse Whedona In Your Eyes měl premiéru na festivalu Tribeca v New Yorku. Co k němu řekl Joss Whedon?
Film Josse Whedona In Your Eyes měl premiéru na festivalu Tribeca v New Yorku. Co k němu řekl Joss Whedon? | Video:

Joss Whedon je scénáristou a koproducentem snímku, který režíroval Brin Hill. Film vypráví příběh Rebbeky (Zoe Kazan), která žije na východním pobřeží USA a zjistí, že je telepaticky propojená s myslí bývalého trestance (Michael Stahl-David, Futurologický kongres) žijícího v Novém Mexiku.

Jedná se o druhý celovečerní film společnosti Bellwether Pictures, kterou založil Whedon s producentem Kai Colem, aby dostávala "mikrorozpočtové" filmy přímo k publiku. Prvním takovým pokusem byla do současnosti aktualizovaná adaptace Shakespearovy komedie Mnoho povyku pro nic z roku 2012.

Joss Whedon nyní jako režisér pracuje na pokračování marvelovského komiksového hitu Avengers s podtitulem Age of Ultron. Do českých kin se "dvojka" Avengers dostane 30. dubna 2015. První Avengers celosvětově vydělali přes 1,5 miliardy dolarů a severoamerické tržby ve výši 618 milionů dolarů činí z filmu nejvýdělečnější snímek hned po Avataru a Titanicu Jamese Camerona.

 

Právě se děje

před 45 minutami

Škola chce pomoci rodině otce, který při střelbě chránil dceru, založila veřejnou sbírku

Porubská Základní škola Ivana Sekaniny vyhlásila sbírku na pomoc rodině muže, kterého v úterý zastřelil útočník ve Fakultní nemocnici Ostrava (FNO). Muž vlastním tělem chránil svou dvanáctiletou dceru. Zavražděný muž byl jedním ze členů Spolku rodičů při ZŠ Sekaniny. Sbírka je účinná od dnešního dne, lidé mohou přispívat na účet 1012201912/5500.

Sbírkový účet založila i samotná FNO a je určen na podporu rodin obětí a zraněných. V pátek na ní bylo přes 1,4 milionu korun. Transparentní účet na pomoc pozůstalým po obětech střelby zřídila také Vysoká škola báňská-Technická univerzita Ostrava (VŠB-TUO). Studenti a zaměstnanci tam mohou posílat své příspěvky. 

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Ribéry se podrobil operaci kotníku a čeká ho deset týdnů léčby

Fotbalisté Fiorentiny se budou muset zhruba deset týdnů obejít bez francouzského záložníka Francka Ribéryho. Šestatřicetiletý bývalý reprezentant se podrobil operaci pravého kotníku a podle informací italského klubu může teprve za dva týdny začít s rehabilitací.

Ribéry si zranění způsobil na konci listopadu v ligovém utkání s Lecce. Kvůli zákroku odcestoval do Německa, kde v minulosti hájil barvy Bayernu Mnichov.

před 1 hodinou

Dvořák zahájil SP čtyřbobů dvanáctým místem v Lake Placid

Dominik Dvořák vstoupil do nového ročníku Světového poháru čtyřbobů 12. místem v Lake Placid. V americkém olympijském toboganu tak dopadl lépe než minulý týden v dvojbobech, kde dojel třináctý a šestnáctý. Zvítězil Kanaďan Justin Kripps, Dvořák na něj ztratil 1,30 sekundy.

Po úvodním kole byl český pilot s dalšími členy posádky Dominikem Suchým, Janem Šindelářem a Jakubem Noskem na devátém místě, v druhé jízdě si ale pohoršil. Na startu přitom česká čtveřice patřila k nejrychlejším.

V minulém ročníku obsadil Dvořák v konečném pořadí SP čtyřbobů sedmé místo. Jeho nejlepším umístěním byla pátá příčka z lednového závodu v Innsbrucku, naopak nejhůře dopadl právě v Lake Placid, kde byl patnáctý.

Kripps zvítězil suverénně, druhý Lotyš Oskars Kibermanis za ním zaostal o 39 setin. Obhájce prvenství v SP Němec Francesco Friedrich dojel až čtvrtý.

V neděli se pojede v Lake Placid další závod čtyřbobů.

Závody SP v jízdě na bobech v Lake Placid (USA):

Čtyřboby: 1. Kanada (Kripps, Sommer, Stones, Coakwell) 1:49,50 (54,55+54,95), 2. Lotyšsko (Kibermanis, Kaufmanis, Vilkaste, Miknis) -0,39 (54,72+55,17), 3. Rakousko (Maier, Rangl, Sammer, Moldovan) -0,47 (54,84+55,13), …12. ČR (Dvořák, Suchý, Šindelář, Nosek) -1,30 (55,07+55,73).

Zdroj: ČTK
Další zprávy