Rekordně rychlí Avengers. Za 11 dnů utržili miliardu dolarů, daří se jim také v Česku

Reuters ČTK Reuters, ČTK
7. 5. 2018 16:19
Nový díl filmové ságy Avengers: Infinity War celosvětově utržil miliardu dolarů za jedenáct dnů. Rychleji se to nepodařilo žádnému snímku v dějinách kinematografie.
Dobrodružství Avengers vyvrcholí příští rok v květnu zřejmě posledním dílem série.
Dobrodružství Avengers vyvrcholí příští rok v květnu zřejmě posledním dílem série. | Foto: Marvel Studios

Akční film se superhrdiny Avengers: Infinity War pokračuje v úspěšném tažení biografy. O druhém promítacím víkendu v USA utržil 112,5 milionu dolarů ze 4474 kin. Rekord za druhý víkend v amerických kinech však drží tři roky stará sedmá epizoda Hvězdných válek nazvaná Star Wars: Síla se probouzí s tržbami 149 milionů dolarů.

O svém druhém víkendu nicméně Avengers překonali alespoň jiný letošní superhrdinský titul společnosti Marvel nazvaný Black Panther, který měl dosud nejlepší výsledek roku - 111,6 milionu dolarů. Avengers teď získali zhruba o 900 tisíc dolarů víc.

Jak upozorňuje agentura Reuters, hranici 100 milionů dolarů se o druhém promítacím víkendu v USA dosud podařilo překonat pouze pěti titulům.

Celkově už Avengers: Infinity War v USA utržili 450,8 milionu dolarů a celosvětově jedenáct dnů od premiéry překročili hranici 1 miliardy dolarů. To se zatím žádnému snímku nepodařilo tak rychle.

Film přitom teprve 11. května vstoupí na čínský trh, druhý největší kinematografický ve světě.

Podle serveru BoxOfficeMojo.com aktuálně Avengers vedou tabulku návštěvnosti v každé západní zemi, kde jsou v programech kin. Tento víkend se přidalo Rusko, kde snímek utržil v přepočtu 17,6 milionu dolarů a překonal loňský rekord Pirátů z Karibiku: Salazarovy pomsty.

Nejvíc se ve světě Avengers daří v Jižní Koreji, kde o víkendu utržili 69,1 milionu dolarů, dále ve Velké Británii s tržbami 67,2 milionu, Mexiku s 48,7 milionu dolarů, Brazílii s 44,3 milionu a Indii s 35,7 milionu.

V USA díky úspěchu Avengers celý filmový trh meziročně vzrostl o 5,2 procenta, spočítala analytická společnost ComScore.

Snímek, který podle komiksové předlohy natočili bratři Anthony a Joe Russoové, je vyhledávaný také v Česku, druhý víkend po sobě zůstává v čele zdejší tabulky návštěvnosti kin.

Tento víkend Avengers v Česku vidělo dalších 81 tisíc lidí, dohromady za dva týdny již téměř 413 tisíc. Vyplývá to z údajů, které dnes zveřejnila Unie filmových distributorů.

Americkému dramatu Tiché místo v Česku na druhé místo stačilo 19 500 diváků, třetí je komedie Tomáše Svobody jménem Dvě nevěsty a jedna svatba, kterou o víkendu zhlédlo přes 10 tisíc lidí.

Snímek Avengers: Infinity War je natočený především pro fanoušky, kteří znají komiksové hrdiny studia Marvel, tvrdí filmový kritik Kamil Fila. | Video: Kamil Fila
 

Právě se děje

před 18 minutami

Fotbalová Premier League se podle BBC znovu rozjede 17. června

Za tři týdny ve středu 17. června se znovu rozjede fotbalová Premier League, po bundeslize další z nejprestižnějších soutěží na světě. O termínu restartu sezony v Anglii po koronavirové pauze informovala BBC. Mluvčí soutěže to zatím nepotvrdil s tím, že jednání asociace FA se všemi dvaceti účastníky stále pokračuje. Hrát se bude stejně jako jinde v Evropě bez diváků a první den jsou na programu dvě dohrávky.

Bundesliga v Německu začala 16. května, o týden později se přidala první liga v Česku a po dnešku zná datum obnovení sezony i Premier League. Po dvou úvodních zápasech Manchester City - Arsenal a Aston Villa - Sheffield United se naplno rozjede o tři dny později během víkendu.

Anglická liga je kvůli pandemii nemoci covid-19 přerušená od 13. března. Předtím se stihlo odehrát neúplných 29 kol z 38. Tabulku před obhájcem titulu Manchesterem City vede s ohromným náskokem 25 bodů Liverpool a ve zbývajících devíti zápasech mu proto stačí dvakrát vyhrát, aby se po 30 letech stal mistrem.

Pokud se termín obnovení sezony potvrdí, pauza v Premier League bude tříměsíční. Ve středu si kluby odsouhlasily druhou fázi k návratu, na který čekají také Tomáš Souček s West Hamem a Matěj Vydra v Burnley. Týmy již mohou trénovat i kontaktně. V malých skupinkách se kluby připravují od minulého týdne.

V rámci rozsáhlého testování na koronavirus se objevilo během tří vln 12 pozitivních případů mezi hráči a členy realizačních týmů. Pro všechny nakažené automaticky platí týdenní karanténa.

Zdroj: ČTK
před 25 minutami

Bezprizorní dětští uprchlíci v Řecku podle Hamáčka nejsou

V řeckých táborech podle ministra vnitra Jana Hamáčka (ČSSD) nejsou dětští uprchlíci, kteří by byli vhodní pro převoz do Česka. Přivézt do ČR sedmnáctileté Afghánce či Pákistánce by nemělo smysl, řekl ve čtvrtek ministr ve Sněmovně při interpelacích. Zopakoval, že ministerstvo vnitra pokládá celou záležitost za uzavřenou.

"Žádné děti, které by byly bezprizorní, opuštěné a vhodné k relokaci do České republiky, nejsou. Je tam celá řada sedmnáctiletých Afghánců a Pákistánců, kteří z mého pohledu nemají šanci na nějakou rozumnou resocializaci v ČR," uvedl ministr vnitra. Podle něj by tito mladíci pravděpodobně brzo odešli za svými příbuznými do Německa nebo Švédska. Česko bude podle Hamáčka nadále pomáhat řešit situaci v řeckých uprchlických táborech materiálně.

Zdroj: ČTK
Další zprávy