reklama
 
 

Pusinky začaly aneb sexy holky na cestě

6. 6. 2006 15:45
Praha - Právě dnes padla první klapka k novému českému filmu Pusinky. Půjde o dívčí prázdninové road movie, slibuje režisérka Karin Babinská.

Iška, Karolina a Veronika rozhodně nechtějí skončit na osmihodinových směnách ve fast foodu. Jenže se nedostaly na vysokou. Tak naplánovaly "super" cestu. Holandsko, farma, louky, krávy, svoboda. Chtějí si užívat a občas (možná) i trochu pracovat.

Cestu jim ale zkomplikuje pochopitelně Iščin aktivní čtrnáctiletý bratr Vojta, který má sestru na otcův pokyn hlídat. Postupně začíná tušit, že si Iška nevyjela na žádný malý trip. Visí na holkách jako klíště a jen tak se setřást nenechá.

"Holky pohoršují Vojtu množstvím vypitého alkoholu, příležitostnými milostnými zkušenostmi a svým slovníkem. Sice o nich neměl moc iluzí, ale až takhle si to nepředstavoval. Cestou potkávají i pěkně ulítlé týpky, a když se jim někdo připlete do cesty, nenechají si holky ujít příležitost, aby jim jejich situaci ještě trochu nezamotaly," naznačují tvůrci typický děj teenagerovské komedie.

Pořádné komplikace

První verze filmové povídky vznikla už v roce 2001 - ještě před Snowboarďáky, kteří odstartovali průvan teenagerovských komedií. "Ale určitě je pravda, že v těchhle filmech byly dívky jen křoví, které je nutné dostat do postele. V Pusinkách jsou hlavními postavami  a každá z nich je úplně jiná," míní režisérka.

Natáčení se ale dvakrát odložilo, protože film nebyl finančně zajištěný. "Minulý rok se pak podařilo dát peníze aspoň částečně dohromady, ale pro obrovské neshody mezi mnou a producenty byl projekt zastaven týden před natáčením," rekapituluje režisérka. Požádala proto o pomoc Viktora Schwarcze ze Cineartu, který projekt producentsky převzal.

V hlavních rolích se představí Sandra Nováková, Marie Doležalová, Petra Nesvačilová, Oldřich Hajlich, Matěj Ruppert, Filip Blažek, Lenka Vlasáková, Erik Kalivoda, Mario Kubaš a další.

"Holky jsou výsledkem tříletého hledání, za tu dobu jsme viděli snad sedm set hereček," komentuje obsazení režisérka.

Kráska i frajerka

Sandra Nováková ztvární postavu Karolíny. "Karolína je moc pěkná. Je těžká astmatička, působí sebevědomým dojmem. Všichni okolo si myslí, že jí u nohou leží nejen všichni muži, ženy, ale přímo celej svět.Ve skutečnosti je to úplně naopak. Věčně se přetvařuje v takovou frajerku, provokuje a svádí," říká o svojí postavě.

Natáčení potrvá do 20. července; bude se natáčet v různých lokalitách v Česku - například v Brandýse nad Labem, na Žatecku, Mostecku nebo na Nechranické přehradě.

Zkomponování hudby i celkové hudební dramaturgie se ujme Jan P. Muchow. Za kameru se postavil Martin Douba. Scénář napsala Petra Ušelová. "Od samého počátku, už od prvního nápadu s ní na scénáři spolupracuju. Vyvíjel se a byl upravován pět let, a to je opravdu dlouhá doba," podotýká režisérka.

Do českých kin by se měl film dostat 5. dubna příštího roku.

autor: Jitka Gráfová | 6. 6. 2006 15:45

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama