Pusinky propagují Primeros

Irena Hejdová Irena Hejdová
15. 6. 2006 0:00
Reportáž - Jak se točí mladé holky v třicetistupňovém vedru? Uvnitř: EXKLUZIVNÍ FOTOGALERIE
Režisérka Karin Babinská
Režisérka Karin Babinská | Foto: Ondřej Besperát, Aktuálně.cz

Natáčení Pusinek je v plném proudu. V úterý měli filmaři na rozpisu rozhlednu uprostřed Berouna, s výhledem na město. Točí se obrazy 9 a 10 - scény hned ze začátku příběhu. Technické scénáře Pusinek jsou stylově k tématu vyvedeny v růžové barvě, ten režisérčin je olepen samolepkami s andělíčky.

Hrdinkami Pusinek jsou černovlasá potvora Karolína (Sandra Nováková), zrzavá introvertka Iška (Marie Doležalová) a hnědovláska Vendula (Petra Nesvačilová). "Blonďatá jsem já, tak to stačí," komentuje to režisérka Karin Babinská.

Mobily a kondomy

Příběh sleduje holčičí prázdninovou cestu po Česku, kterou komplikuje Vojta, mladší bratr jedné z dívek.  Pěkně jim zavařuje a ony zas jemu; v úterní natáčené scéně mu dokonce filmová sestra Iška vyhodí mobil z rozhledny. Do blízkého křoví tak mnohokrát letí poslední ultratenký model sponzorského mobilu.

Sponzor vybavil štáb několika maketami, takže zničené přístroje tolik škody neudělají. Růžový mobil téže značky visí po celou dobu na krku představitelce Karolíny.

Křehká a nesmělá je Iška, kterou hraje Marie Doležalová. Jenže Iška má čtrnáctiletého bráchu Vojtu, kterého poslal jejich otec s dívkami, aby dal na sestru pozor.
Křehká a nesmělá je Iška, kterou hraje Marie Doležalová. Jenže Iška má čtrnáctiletého bráchu Vojtu, kterého poslal jejich otec s dívkami, aby dal na sestru pozor. | Foto: Ondřej Besperát, Aktuálně.cz

"Bez product placementu se neobejdeme," krčí rameny režisérka. "Sponzoruje nás i Primeros a hodně tam s tím hrajeme. Prezervativy propaguju ráda. Holky v tomhle věku se je stydí používat. Musí s tím začít ony, protože kluci se stydí ještě víc."

Přesto jsou Pusinky podle režisérky hlavně o hledání lásky. "Hrdinky ji jen hledají skrze sex, protože jinak to v tom věku neumějí."

Útrapy natáčení

Z rozhledny filmaři odpoledne sestoupili. Točili scénu, v níž se tři dívky povalují na poklopu a tlachají. Při zkoušce ještě mohly ležet na koberečku. Představitelka Venduly si mezi natáčením stěžuje na štípance, pak ale při práci znovu poslušně opakuje repliku "Tady je to dobrý."

Infobox

Kamera Canon XL-H1

DALŠÍ LETOS NATÁČENÉ ČESKÉ FILMY

Atmosféra léta nejspíš bude z plátna přímo sálat, natáčení probíhalo v třicetistupňových vedrech. Mezi natáčením herečky stíní slunečníky a donekonečna jsou omazávány opalovacími krémy, olejem proti štípancům a pudrovány.

Natáčení komplikuje i umístění rozhledny uprostřed města - pořád se musí čekat, až přestanou na chvíli létat letadla, jezdit auta a křičet děti od přilehlého medvědária, kterým bloumají tři chlupáči z Chaloupkových večerníčků.

Nejsme žádný snowborďačky!

Přesto jsou mladé herečky disciplinované. Bez problémů se přes vedro a prostoje v natáčení koncentrují. Sandra Nováková sedí vedle poklopu a hraje playstation - má to v roli, ale se zaujetím se hře věnuje i během zkoušek a změn kamery.

O Pusinkách se mluvilo jako o dívčí protiváze teenagerských komedií Snowborďáci a spol. Obě autorky ale zdůrazňují, že věčné srovnávání jejich filmu s teenagerskými komediemi je už nebaví. "Pusinky nejsou žádná varianta, Pusinky jsou originál," tvrdí Babinská.

Pusinky budou film o třech dospívajících dívkách, které se však nedostaly na vysokou školu a tak chtějí aspoň na prázdniny vyrazit na brigádu do ciziny. Postavu Karoliny hraje Sandra Nováková.
Pusinky budou film o třech dospívajících dívkách, které se však nedostaly na vysokou školu a tak chtějí aspoň na prázdniny vyrazit na brigádu do ciziny. Postavu Karoliny hraje Sandra Nováková. | Foto: Ondřej Besperát, Aktuálně.cz

"Jsem už alergická na to srovnávání," dodává scenáristka Petra Ušelová s tím, že na scénáři pracují už od roku 2001, kdy ještě Snowborďáci, Rafťáci a spol. byli na malinách.  "A jsem taky ráda, že se to konečně točí," říká Ušelová. "I když mám strašný pocit z toho, že ti chudáci kmitají kvůli tomu, co já si vymyslela."

Šťastný konec?

Pro obě autorky jsou Pusinky prvním realizovaným celovečerním projektem. Ušelová dosud sbírala zkušenosti jako scenáristka seriálu Ulice, Babinská se živila reklamou.

Pusinky ještě před první klapkou ušly dlouhou cestu. Sháněly se peníze, těsně před původním začátkem natáčení se měnil producent - nyní produkci zajišťuje Cineart Viktora Schwarcze. Postupně odrůstali původně vybraní herci, tvůrci tak mají za sebou téměř tři roky castingů. Na nich donekonečna herce zkoušeli právě na scéně, která se v úterý natáčela v Berouně.

Teď se štáb přesune do Mostu, Plzně či na Nechranickou přehradu. Skončí 17. července, premiéra by měla být v dubnu 2007.

 

Právě se děje

před 28 minutami

ČEZ dokončil prodej bulharských aktiv, v arbitráži proti Bulharsku pokračuje

Energetická skupina ČEZ dokončila prodej svých bulharských aktiv, kupující bulharská finanční společnost Eurohold jí zaplatila 335 milionů eur (asi 8,6 miliardy korun). Uvedl to dnes mluvčí ČEZ Ladislav Kříž. V mezinárodní investiční arbitráži, kterou společnost ČEZ vede proti bulharskému státu od roku 2016, firma podle mluvčího pokračuje.

Kříž uvedl, že nyní dokončený prodej zahrnuje sedm bulharských společností Skupiny ČEZ: CEZ Bulgaria, CEZ Elektro Bulgaria, CEZ Razpredelenie Bulgaria, CEZ Trade Bulgaria, CEZ ICT Bulgaria, Free Energy Project Oreshets a Bara Group. Připomněl, že odchod ČEZ z Bulharska začal už v roce 2017 prodejem odstavené uhelné elektrárny Varna.

Zdroj: ČTK
před 35 minutami

Dálnici D1 uzavřela na Přerovsku nehoda dodávky a kamionu, jeden z řidičů zemřel

Na nájezdu na dálnici D1 u Lipníku nad Bečvou na Přerovsku se v úterý odpoledne ve směru na Ostravu srazila dodávka s nákladním autem. Jeden z řidičů zemřel, komunikace byla bezmála tři hodiny uzavřena. Nájezd na dálnici už je v obou směrech průjezdný. Okolnosti nehody se vyšetřují, sdělila před 16:30 mluvčí policie Miluše Zajícová.

Nehoda se stala kolem 13:30 na nájezdu na D1 pod dálničním mostem ve směru na Ostravu. "Při nehodě došlo k úmrtí řidiče jednoho z vozidel," uvedla Zajícová. Nájezd z D1 směrem na Lipník nad Bečvou je již zprůjezdněn, nájezd na D1 ve směru na Olomouc i Ostravu je průjezdný v jednom jízdním pruhu. "Žádáme projíždějící řidiče, aby byli při jízdě daným úsekem opatrní a obezřetní," uvedla Zajícová.

Zdroj: ČTK
Další zprávy