Pusinky propagují Primeros

Irena Hejdová Irena Hejdová
15. 6. 2006 0:00
Reportáž - Jak se točí mladé holky v třicetistupňovém vedru? Uvnitř: EXKLUZIVNÍ FOTOGALERIE
Režisérka Karin Babinská
Režisérka Karin Babinská | Foto: Ondřej Besperát, Aktuálně.cz

Natáčení Pusinek je v plném proudu. V úterý měli filmaři na rozpisu rozhlednu uprostřed Berouna, s výhledem na město. Točí se obrazy 9 a 10 - scény hned ze začátku příběhu. Technické scénáře Pusinek jsou stylově k tématu vyvedeny v růžové barvě, ten režisérčin je olepen samolepkami s andělíčky.

Hrdinkami Pusinek jsou černovlasá potvora Karolína (Sandra Nováková), zrzavá introvertka Iška (Marie Doležalová) a hnědovláska Vendula (Petra Nesvačilová). "Blonďatá jsem já, tak to stačí," komentuje to režisérka Karin Babinská.

Mobily a kondomy

Příběh sleduje holčičí prázdninovou cestu po Česku, kterou komplikuje Vojta, mladší bratr jedné z dívek.  Pěkně jim zavařuje a ony zas jemu; v úterní natáčené scéně mu dokonce filmová sestra Iška vyhodí mobil z rozhledny. Do blízkého křoví tak mnohokrát letí poslední ultratenký model sponzorského mobilu.

Sponzor vybavil štáb několika maketami, takže zničené přístroje tolik škody neudělají. Růžový mobil téže značky visí po celou dobu na krku představitelce Karolíny.

Křehká a nesmělá je Iška, kterou hraje Marie Doležalová. Jenže Iška má čtrnáctiletého bráchu Vojtu, kterého poslal jejich otec s dívkami, aby dal na sestru pozor.
Křehká a nesmělá je Iška, kterou hraje Marie Doležalová. Jenže Iška má čtrnáctiletého bráchu Vojtu, kterého poslal jejich otec s dívkami, aby dal na sestru pozor. | Foto: Ondřej Besperát, Aktuálně.cz

"Bez product placementu se neobejdeme," krčí rameny režisérka. "Sponzoruje nás i Primeros a hodně tam s tím hrajeme. Prezervativy propaguju ráda. Holky v tomhle věku se je stydí používat. Musí s tím začít ony, protože kluci se stydí ještě víc."

Přesto jsou Pusinky podle režisérky hlavně o hledání lásky. "Hrdinky ji jen hledají skrze sex, protože jinak to v tom věku neumějí."

Útrapy natáčení

Z rozhledny filmaři odpoledne sestoupili. Točili scénu, v níž se tři dívky povalují na poklopu a tlachají. Při zkoušce ještě mohly ležet na koberečku. Představitelka Venduly si mezi natáčením stěžuje na štípance, pak ale při práci znovu poslušně opakuje repliku "Tady je to dobrý."

Infobox

Kamera Canon XL-H1

DALŠÍ LETOS NATÁČENÉ ČESKÉ FILMY

Atmosféra léta nejspíš bude z plátna přímo sálat, natáčení probíhalo v třicetistupňových vedrech. Mezi natáčením herečky stíní slunečníky a donekonečna jsou omazávány opalovacími krémy, olejem proti štípancům a pudrovány.

Natáčení komplikuje i umístění rozhledny uprostřed města - pořád se musí čekat, až přestanou na chvíli létat letadla, jezdit auta a křičet děti od přilehlého medvědária, kterým bloumají tři chlupáči z Chaloupkových večerníčků.

Nejsme žádný snowborďačky!

Přesto jsou mladé herečky disciplinované. Bez problémů se přes vedro a prostoje v natáčení koncentrují. Sandra Nováková sedí vedle poklopu a hraje playstation - má to v roli, ale se zaujetím se hře věnuje i během zkoušek a změn kamery.

O Pusinkách se mluvilo jako o dívčí protiváze teenagerských komedií Snowborďáci a spol. Obě autorky ale zdůrazňují, že věčné srovnávání jejich filmu s teenagerskými komediemi je už nebaví. "Pusinky nejsou žádná varianta, Pusinky jsou originál," tvrdí Babinská.

Pusinky budou film o třech dospívajících dívkách, které se však nedostaly na vysokou školu a tak chtějí aspoň na prázdniny vyrazit na brigádu do ciziny. Postavu Karoliny hraje Sandra Nováková.
Pusinky budou film o třech dospívajících dívkách, které se však nedostaly na vysokou školu a tak chtějí aspoň na prázdniny vyrazit na brigádu do ciziny. Postavu Karoliny hraje Sandra Nováková. | Foto: Ondřej Besperát, Aktuálně.cz

"Jsem už alergická na to srovnávání," dodává scenáristka Petra Ušelová s tím, že na scénáři pracují už od roku 2001, kdy ještě Snowborďáci, Rafťáci a spol. byli na malinách.  "A jsem taky ráda, že se to konečně točí," říká Ušelová. "I když mám strašný pocit z toho, že ti chudáci kmitají kvůli tomu, co já si vymyslela."

Šťastný konec?

Pro obě autorky jsou Pusinky prvním realizovaným celovečerním projektem. Ušelová dosud sbírala zkušenosti jako scenáristka seriálu Ulice, Babinská se živila reklamou.

Pusinky ještě před první klapkou ušly dlouhou cestu. Sháněly se peníze, těsně před původním začátkem natáčení se měnil producent - nyní produkci zajišťuje Cineart Viktora Schwarcze. Postupně odrůstali původně vybraní herci, tvůrci tak mají za sebou téměř tři roky castingů. Na nich donekonečna herce zkoušeli právě na scéně, která se v úterý natáčela v Berouně.

Teď se štáb přesune do Mostu, Plzně či na Nechranickou přehradu. Skončí 17. července, premiéra by měla být v dubnu 2007.

 

Právě se děje

před 2 hodinami

Michigan oficiálně potvrdil výsledek prezidentských voleb, Biden ve státě vyhrál s náskokem 154 tisíc hlasů

V americkém státě Michigan v pondělí oficiálně potvrdili výsledek prezidentských voleb. S náskokem 154.000 hlasů zde zvítězil demokratický kandidát Joe Biden, informovala dnes agentura AP. Velká americká média Bidena za vítěze v Michiganu označila už krátce po volbách ze 3. listopadu.

O takzvané certifikaci výsledku voleb rozhoduje v Michiganu komise, v níž zasedají dva demokraté a dva republikáni. Pro potvrzení výsledku dnes hlasovali tři její členové, jeden z republikánů se zdržel.

Agentura AP uvedla, že je oficiální vyhlášení výsledku prezidentských voleb v Michiganu, jednom z klíčových států pro vítězství, další ranou pro Donalda Trumpa. Současný prezident stále neuznal volební porážku a snaží se výsledek voleb zvrátit soudní cestou. Podle odhadů renomovaných amerických médií ale zvítězil v prezidentských volbách jasně bývalý viceprezident Joe Biden.

Zdroj: ČTK
před 3 hodinami

Polští odpůrci zákazu potratů znovu vyšli do ulic, byla zadržena fotografka

Polská policie v pondělí zadržela několik lidí, kteří ve Varšavě demonstrovali proti dalšímu zpřísnění restriktivního zákona o interrupcích. Mezi zadrženými byla i fotoreportérka, kterou policie později propustila. Informují o tom agentury a polská média.

Protestující na některých místech metropole blokovali dopravu, další demonstrovali před ministerstvem školství. Šéf resortu Przemyslaw Czarnek totiž podle nich pohrozil učitelům potrestáním za podporu demonstrací proti potratovému zákonu. Protestující před ministerstvem rozvinuli plakát s nápisem "Svobodné potraty, svobodné vzdělání" a požadovali ministrovu demisi. Někteří demonstrující se připoutali k bráně ministerstva, jedna žena se k ní podle agentury AP přilepila a policistům trvalo hodinu ji od brány oddělit. Poté ji odvezla sanitka.

Krátce po začátku protestu policie násilím odvedla některé lidi, včetně fotoreportérky Agaty Grzybowské, píše AP s tím, že je to poprvé, co polská policie během současných protestů proti zpřísnění potratového zákona zadržela novináře. Policie Grzybowskou později propustila. Podle agentury PAP si však před tím vyslechla obvinění z napadení policistů.

Zdroj: ČTK
před 3 hodinami

Pospíšil v polské lize skóroval, Přikryl nahrál na čtyři góly

Čeští fotbalisté Martin Pospíšil a Tomáš Přikryl se podíleli na všech pěti brankách Jagiellonie Bialystok, která v 10. kole polské ligy zvítězila nad Plockem 5:2 a rázně ukončila sérii tří porážek. Pospíšil dal čtvrtý gól domácího celku, Přikryl na zbývající čtyři přihrál.

Třikrát se po jeho asistencích střelecky prosadil chorvatský útočník Jakov Puljič, hosté v druhém poločase pouze snižovali. Kapitán týmu Pospíšil dal první gól v sezoně, střelcům v polské lize vládne s osmi brankami český reprezentant Tomáš Pekhart z vedoucí Legie Varšava

Polská fotbalová liga - 10. kolo:

Gliwice - Gdaňsk 2:0, Bialystok - Plock 5:2 (gól domácích Pospíšil).

Zdroj: ČTK
před 4 hodinami

EU nabídla Bidenovi obnovu úzké transatlantické spolupráce. Předseda Evropské rady ho pozval na mimořádný summit do Bruselu

Vrcholní představitelé Evropské unie nabídli nově zvolenému prezidentovi Spojených států Joeovi Bidenovi obnovení úzké transatlantické spolupráce. Předseda Evropské rady Charles Michel jej v telefonickém rozhovoru pozval na mimořádný summit s šéfy států a vlád evropské sedmadvacítky. Budoucí šéf Bílého domu také poprvé telefonoval i s generálním tajemníkem NATO Jensem Stoltenbergem.

"Během telefonátu předseda Michel navrhl obnovit silnou transatlantickou alianci založenou na společných zájmech a sdílených hodnotách," stojí v prohlášení, které vydal úřad předsedy Evropské rady. Michel podle něj přivítal Bidenovu oddanost americkým spojencům a podporu evropské spolupráce.

Zdroj: ČTK
Další zprávy