Třetí Hobit našel smysl. Jde do Bitvy pěti armád

Kultura Kultura
Aktualizováno 25. 4. 2014 8:43
Peteru Jacksonovi prý pro třetí pokračování dobrodružství Bilba Pytlíka nejlépe sedí název Bitva pěti armád. Filmové studio New Line Cinema si nechalo zaregistrovat i název The Hobbit: Into the Fire.
Bilbo Pytlík (Martin Freeman).
Bilbo Pytlík (Martin Freeman). | Foto: Warner Bros

Praha - Poslední díl trilogie Hobit vstoupí letos v zimě do kin pod novým názvem. Zatím se měl jmenovat v angličtině Hobbit: There and Back Again a česky Hobit: Tam a zase zpátky, nyní se prý režisér Peter Jackson rozhodl, že větší smysl dává podtitul Bitva pěti armád (Hobbit: The Battle of the Five Armies).

O bitvu samozřejmě ve finále trilogie půjde nejvíc a název je poněkud akčnější než Tam a zase zpátky, kterýžto titul se zase dá zřejmě dobře využít při vydání celé sady DVD. Na to si ale budeme muset ještě počkat.

Jackson každopádně ve čtvrtek v noci na Facebooku oznámil změnu, kterou potvrdilo i studio Warner Bros.

“Nechali jsme si čas do chvíle, než budeme mít hotový pracovní sestřih. Když jsme si jej minulý týden promítli, došlo nám, že se změně názvu nevyhneme,” napsal Jackson.

Změně předcházely týdenní spekulace. Společnost New Line Cinema si totiž nechala podle oficiální fanouškovské stránky TheOneRing.net zaregistrovat název The Hobbit: Into the Fire, čímž rozpoutala rozsáhlou diskusi.

Původně, když se ještě uvažovalo jen o dvoudílném Hobitovi, měla nést podtitul Tam a zase zpátky druhá část, vývojem však jméno citující název ságy J. R. R. Tolkiena přešlo na závěrečný třetí díl a druhý se jmenuje Šmakova dračí poušť.

“Tam a zase zpátky by byl vhodný název pro druhý díl. Pro třetí už ale nedává smysl, vždyť Bilbo 'tam' už dávno byl ve druhém filmu,” míní režisér.

Nový titul ovšem naznačuje spíš marketingovou snahu upozornit na film dlouho před premiérou než tvůrčí záměr režiséra Petera Jacksona.

Už jen proto, že řada fanoušků je zklamaná prvními dvěma díly, je na čase probudit jejich vášně.

Poplach v "hobitím táboře" způsobil zřejmě i fakt, že druhý díl na rozdíl od prvního nepokořil hranici miliardy dolarů, kterou první díl zdolal.

Závěr cesty hobita Bilba Pytlíka a trpaslíků toužících po znovuovládnutí svého království, se dostane do českých kin 11. prosince 2014.

 

Právě se děje

před 2 hodinami

Boeing kvůli počasí opět odložil zkušební let letounu 777X

Americká strojírenská společnost Boeing v pátek stejně jako ve čtvrtek odložila zkušební let svého širokotrupého letounu 777X kvůli špatnému počasí. Oznámila to firma. Dodala, že se o let znovu pokusí v sobotu v 19:00 SEČ.

Zkušební let stroje 777X se měl původně uskutečnit již loni v létě, Boeing ho ale odložil a zdůvodnil to problémy s křídly, softwarem a dodávkami motorů firmy General Electric.

Zdroj: ČTK
Aktualizováno před 3 hodinami

Kvůli silným bouřím a záplavám na Madagaskaru zemřelo 21 lidí

Silné bouře, které postihly severozápad Madagaskaru, si od neděle vyžádaly 21 mrtvých. Dalších 20 lidí se pohřešuje, uvedly dnes madagaskarské úřady. Prudký déšť, který na ostrově způsobil záplavy a sesuvy půdy, zasáhl téměř 90 000 lidí. Část země má narušenou infrastrukturu a hrozí nedostatek jídla, píše AFP.

Rozvodněná řeka například v městečku Mitsinjo smetla 24 lidí, z nich čtyři byli nalezeni mrtví, zbývajících 18 se pohřešuje. Ve 120 kilometrů vzdálené vesnici Tsaramandroso přišli o život rovněž čtyři lidé. Dalších devět lidí zemřelo ve městě Maevatanana, většina z nich v těžební oblasti.

Deště také poničily části dvou hlavních silnic, které spojují severozápad země se zbytkem ostrova, a odřízly tak několik vesnic. Voda na jednom místě odnesla zhruba 700 metrů dlouhý úsek silnice.

Zdroj: ČTK
před 5 hodinami

Představitelé EU i britský premiér Johnson podepsali brexitovou dohodu

Představitelé Evropské unie a Spojeného království dnes splnili jeden z posledních formálních požadavků před odchodem Británie z EU: Brusel i Londýn podepsali brexitovou "rozvodovou" dohodu, která by po ratifikaci Evropským parlamentem měla za týden ukončit spojení Spojeného království s unijní "sedmadvacítkou", informovala agentura AFP.

Dohodu nejprve za EU podepsala předsedkyně Evropské komise Ursula von der Leyenová a předseda Evropské rady Charles Michel. Následně byl dokument odeslán do Londýna, kde jej podpisem stvrdil britský premiér Boris Johnson.

Europarlament bude o ratifikaci dohody hlasovat 29. ledna. Opustit EU by Británie měla po 47 letech členství o půlnoci 31. ledna.

Zdroj: ČTK
Další zprávy