Fila z Varů: Film První zrádce o mafii Cosa Nostra je labutí písní gangsterek

Kamil Fila Kamil Fila
4. 7. 2019 11:18
Skvěle vybraní herci, dialogy, konfrontace, napětí. Přesto je podle filmového kritika Kamila Fily snímek První zrádce labutí písní jak režiséra Marca Bellocchia, tak i žánru gangsterky. Film v těchto dnech promítá Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary, k vidění bude ještě v sobotu 6. července od 19 hodin v Kinosále Národní dům.
Kamil Fila na kameru recenzuje film První zrádce. | Video: Aktuálně.cz
 

Právě se děje

před 1 hodinou

Nechte polské ženy chodit na interrupci v Česku, vyzývají Piráti

Piráti vyzývají vládu, aby umožnila polským ženám podstoupit interrupci v českých zdravotnických zařízeních. Kabinet by podle opoziční strany měl Polkám tuto možnost nabídnout kvůli rozhodnutí polského ústavního soudu, který minulý týden zakázal provádět interrupce z důvodu poškození plodu. Proti rozhodnutí soudu se demonstruje v mnoha polských městech.

"Jakmile to bude jenom trochu možné, Česká republika by měla poskytnout maximální součinnost v poskytování lékařské péče ženám, jejichž vlastní vláda jim možnost volby odepírá," uvedl pirátský poslanec František Kopřiva. Podle něj znamená rozhodnutí polského ústavního soudu omezování lidských práv, Česko by od něj nemělo odvracet zrak.

Zdroj: ČTK
Další zprávy