Režisér Batmana točí válečné drama Dunkerk. Spojenci v něm musí evakuovat tisíce vojáků

mad
5. 8. 2016 15:28
Režisér Christopher Nolan (Temný rytíř povstal, Interstellar) zveřejnil první ukázku z válečného dramatu Dunkerk, který vypráví o masivní evakuaci spojeneckých vojsk u francouzského města Dunkerque v roce 1940 za druhé světové války. Ve filmu hrají Mark Rylance (Obr Dobr), Tom Hardy (Dítě číslo 44), Kenneth Branagh (Jack Ryan: V utajení) nebo Harry Styles ze skupiny One Direction. Minutový teaser trailer hvězdy zatím neukazuje, nabízí pouze záběry na zachraňované i mrtvé vojáky u pláže. Autorem scénáře je Nolan, který se rozhodl točit film na 65milimetrový formát. Dunkirk dorazí do českých kin 20. července 2017.
Dunkirk - trailer | Video: Warner Bros.
 

Právě se děje

Aktualizováno před 5 minutami

Policie na Mělnicku nalezla tělo čtyřměsíčního chlapce, po kterém pátrala

Policie v sobotu nalezla tělo hledaného čtyřměsíčního chlapce, po kterém od pátečního večera pátrala v Hoříně na Mělnicku. Před 17:00 ukončila pátrání, byla nařízena soudní pitva, která určí příčinu úmrtí. Policie nyní prověřuje výpovědi dvou lidí, řekla policejní mluvčí Eva Hašlová.

"Na základě získaných informací jsme nalezli tělo kojence, nařídili jsme soudní pitvu ke zjištění příčin úmrtí. V souvislosti s tím prověřujeme výpovědi dvou osob, se kterými nyní provádíme další úkony," řekla Hašlová. Kde tělo policisté našli, mluvčí odmítla sdělit.

Zdroj: ČTK
Další zprávy