Režisér Batmana točí válečné drama Dunkerk. Spojenci v něm musí evakuovat tisíce vojáků

mad
5. 8. 2016 15:28
Režisér Christopher Nolan (Temný rytíř povstal, Interstellar) zveřejnil první ukázku z válečného dramatu Dunkerk, který vypráví o masivní evakuaci spojeneckých vojsk u francouzského města Dunkerque v roce 1940 za druhé světové války. Ve filmu hrají Mark Rylance (Obr Dobr), Tom Hardy (Dítě číslo 44), Kenneth Branagh (Jack Ryan: V utajení) nebo Harry Styles ze skupiny One Direction. Minutový teaser trailer hvězdy zatím neukazuje, nabízí pouze záběry na zachraňované i mrtvé vojáky u pláže. Autorem scénáře je Nolan, který se rozhodl točit film na 65milimetrový formát. Dunkirk dorazí do českých kin 20. července 2017.
Dunkirk - trailer | Video: Warner Bros.
 

Právě se děje

před 37 minutami

Hodnota veřejných zakázek loni stoupla na 715 miliard korun

Hodnota veřejných zakázek loni meziročně vzrostla o 5,5 procenta na 715 miliard korun. Její podíl na HDP meziročně vzrostl o 0,87 procentního bodu na 12,65 procenta. Vyplývá to z výroční zprávy ministerstva pro místní rozvoj (MMR), kterou v pondělí projedná vláda.

"Ačkoliv byl ekonomický vývoj České republiky v roce 2020 negativně poznamenán epidemií covidu-19, samotný rozsah trhu veřejných zakázek významně zasažen nebyl. Jde zřejmě o důsledek faktu, že výdaje na nákupy od externích subjektů byly ve veřejných rozpočtech naplánovány na podzim 2019. Tedy ještě v situaci, kdy žádná epidemie v České republice nebyla a ani nebyla předpokládána," uvádí MMR ve své zprávě.

Zdroj: ČTK
Další zprávy