První recenze bondovky Spectre: Craig je jako 007 úžasný, vyrovná se i Connerymu

Marie Dostálová
23. 10. 2015 16:39
Zahraniční ohlasy na bondovku Spectre v hlavní roli s Danielem Craigem jsou veskrze pozitivní. Recenzenti chválí Craigův výkon, kterým se vyrovnává Seanu Connerymu, jenž Bonda v 60. letech ztvárnil. Vyzdvihována je také první hodina filmu, kde je patrná Mendesova režijní bravura. Negativní recenze filmu vyčítají přílišné zaměření na lokace a odsun dialogů až na druhou kolej. Spectre má podle recenzentů očekávatelné zvraty a je na něm patrné přepisování scénáře.
Spectre
Spectre | Foto: Columbia Pictures

Praha – První zahraniční recenze na novou bondovku Spectre jsou pozitivní. Na stránce RottenTomatoes, která je jejich agregátorem, má snímek oscarového režiséra Sama Mendese zatím od kritiků průměrné hodnocení sedm bodů z deseti.

Z celkových 30 recenzí je pouze pět negativních.

Nicolas Barber z BBC udělil filmu 4/5 hvězdiček a vyzdvihuje Craigův herecký výkon, který je podle něj lepší než jindy.

Scénu, kdy mají záporáci schůzku, označuje jako "nejtišší a mrazivě nejzlověstnější scénu ze všech bondovek". Dialogy jsou podle něj zábavnější a vytříbenější než obvykle. Upozorňuje, že Spectre se často odkazuje na starší bondovky.

Peter Bradshaw z The Guardian v nadšené recenzi píše: "Daniel Craig je zpět v ohromně vzrušujícím, velkolepém a až operně opojném dobrodružství 007." Podle něj je herec jedním z nejlepších Bondů a dorovnal Conneryho. Scénář "jede bez vykolejení a má skvělé zvraty a gagy".

Stephen Dalton neskrývá v recenzi pro The Hollywood Reporter smíšené dojmy. "První akt je skvělý, plný temných předzvěstí a filmařská bravura v něm vzkvétá." Zklamáním je pro něj poslední hodina s příliš mnoha standardními zvraty. Spectre hodnotí jako horší film než Skyfall, uchyluje se totiž ke klišé a konvenci.

Negativní recenze filmu často vyčítají, že pro režiséra jsou exotické lokality a efektní výprava důležitější než postavy. Wendy Ide v recenzi pro The Wrap označuje Spectre za "frustrující neuspokojivý zážitek" a prohlašuje: "Spectre je jen o prostředí. Vývoj postav a dialogy jsou na vzdáleném druhém místě."

Oliver Lyttelton ze serveru The Playlist udělil snímku hodnocení C- a nejvíce kritizuje příběh. "V celku to působí jako film poslepovaný dohromady z nekonečných uspěchaných přepisů scénáře," napsal.

Danny Leigh v recenzi pro Financial Times film porovnává s předchozí bondovkou a říká: "Po půlhodině se Spectre budete mít Skyfall ještě více raději než v roce 2012." Spectre udělil pouhé 2 hvězdy z 5.

Do českých kin snímek dorazí 5. listopadu.

Trailer k filmu Spectre | Video: YouTube
 

Právě se děje

před 1 hodinou

Bavorský premiér Söder uhájil předsednictví v CSU

Kongres německé vládní strany, bavorské Křesťanskosociální unie (CSU) v pátek zvolil do čela uskupení opět Markuse Södera. Dvaapadesátiletý politik, který je od loňska také bavorským premiérem, dostal 91,3 procenta hlasů delegátů, tedy ještě více než při lednovém prvním zvolení do čela strany.

Söder byl zvolen předsedou CSU poprvé 19. ledna, kdy dostal 87,4 procenta hlasů. Tehdy nahradil o 17 let staršího Horsta Seehofera, který ho po deseti letech v čele strany sám navrhl jako svého nástupce. Už loni v březnu Söder vystřídal Seehofera také ve funkci bavorského ministerského předsedy. Sedmdesátiletý Seehofer je teď německým ministrem vnitra a v roce 2021 hodlá odejít do politického důchodu.

Aktualizováno před 1 hodinou

Dopravní nehoda u Ostrovačic na Brněnsku na několik hodin uzavřela dálnici D1 ve směru na Brno

Dopravní nehoda dvou kamionů u Ostrovačic na Brněnsku dnes zhruba na čtyři hodiny uzavřela dálnici D1 ve směru z Prahy na Brno. Kolize se obešla bez zranění, vyplývá z informací jihomoravské policie a hasičů. Před 10:00 se podařilo obnovit provoz jedním pruhem, oznámilo Ředitelství silnic a dálnic. Do té doby byla D1 neprůjezdná mezi sjezdem 178 u Ostrovačic a exitem 182 u Kývalky. Až zhruba do 18:00 ale v místě pokračovaly odklízecí práce.

Zdroj: ČTK
Další zprávy