Šílený Joker je zpět, psychopata si zahraje Jared Leto

mad
27. 4. 2015 16:00
Podívejte se na první fotografii, kde je zachycen herec Jared Leto coby Joker ve filmu Jednotka sebevrahů. Do kin zamíří v srpnu 2016.
Foto: twitter.com/DavidAyerMovies

Praha – Letos je to 75 let, kdy v USA vyšel první komiks s Jokerem. Úhlavní Batmanův nepřítel se znetvořenou tváří se objevil poprvé v roce 1940. V tomtéž roce se "zrodil" Robin, Batmanův parťák, který tragicky přišel o rodiče podobně jako Bruce Wayne.

Postava Jokera se na filmovém plátně objevila naposledy ve filmu Temný rytíř (2008), kdy ho ztvárnil Heath Ledger. Smějící se psychopat se do kin vrátí ve snímku Jednotka sebevrahů (Suicide Squad), který režíruje David Ayer (Patrola, Železná srdce).

Ten u příležitosti 75. výročí Jokera zveřejnil na svém Twitteru první fotku této postavy v podání zpěváka a herce Jareda Leta. Zelené vlasy, fialová rukavice, kovové zubní implantáty, šílený pohled a různá tetování vyvolaly u fanoušků celkem pozitivní ohlasy. Někteří však "oplakávali" dlouhé vlasy a vousy, kterých se herec musel kvůli filmu vzdát.

Natáčení filmu se právě rozbíhá, fotografie však nepochází přímo z "placu", ale jedná se o promo materiál. Film vychází ze stejnojmenného komiksu, jenž vypráví o tajné jednotce superpadouchů, kteří pro vládu dělají různé úkoly a na oplátku je jim snížen trest odnětí svobody.

Ve filmu hrají Will Smith (Deadshot), Joel Kinnaman (Rick Flagg), Margot Robbie (Harley Quinn), Jai Courtney (Boomerang), Cara Delevingne (Enchantress) a šéfku tajné organizace, Amandu Waller, ztvární Viola Davis.

Jednotka sebevrahů dorazí do kin 4. srpna 2016.

Upoutávky na filmové trháky jsou prostě reklama, lhaní se od nich předpokládá, říká Petr Cifka ze serveru Moviezone. V Hollywoodu jdou do propagace miliony, v Česku to ale podle něj ani není potřeba. | Video: Martin Veselovský
 

Právě se děje

před 56 minutami

V Broumově hořela kotelna v průmyslovém areálu, škoda je 15 milionů korun

V areálu firmy Veba v Broumově na Náchodsku v úterý večer hořela kotelna na topný olej. Škodu vyšetřovatel předběžně stanovil na 15 milionů korun, upřesňovat se bude stejně jako příčina požáru ve středu dopoledne. Na webu hasičů Královéhradeckého kraje to uvedl jejich mluvčí Ondřej Sezima.

O požáru v areálu v broumovské části Olivětín hasiči dostali zprávu po 19:00. Hořela kotelna přistavená k výrobní hale. "V kotelně se nacházela nejenom technologie, ale také velké množství topného oleje," uvedl mluvčí. Hasiči zasahovali v dýchacích přístrojích s použitím vody a hasební pěny, aby před ohněm uchránili výrobní stroje v přilehlé hale, kde navíc byly další hořlaviny.

"V pozdních večerních hodinách se jim podařilo požár dostat zcela pod kontrolu. Při zásahu nebyl nikdo zraněn," uvedl Sezima. Zaměstnanci budovu včas opustili. Škodu oheň způsobil na vnitřním vybavení kotelny, silně zakouřené byly prostory v nadzemním podlaží přilehlé budovy, které slouží jako šatny a sociální zázemí pro zaměstnance.

Zdroj: ČTK
před 58 minutami

USA zablokovaly přístup k desítkám zpravodajských serverů kvůli dezinformacím z Íránu

Americké ministerstvo spravedlnosti se zmocnilo zhruba 30 webových stránek, z nichž řada byla spojena s dezinformačními aktivitami Íránu. Podle agentury Reuters to uvedl nejmenovaný americký vládní činitel. Íránská státní agentura IRNA předtím oznámila, že Spojené státy zablokovaly přístup na několik zpravodajských serverů napojených na íránský stát, napsala agentura AFP.

Na stránkách se místo tradičního obsahu objevila zpráva, že se serveru zmocnily americké úřady, doplněná pečetí Federálního úřadu pro vyšetřování (FBI) a ministerstva obchodu. Mezi zasažené servery patří například Al-Alam, který poskytuje informace v arabštině, anglická mutace webu íránské státní televize PressTV, či server Al-Masíra, který patří jemenským povstalcům z řad Húsíů podporovaným Íránem. Výpadek postihl i několik dalších webů.

Podle agentury AP, která se rovněž odvolává na zdroj z americké vlády, je krok USA součástí rozsáhlejšího zákroku proti íránským médiím v době vyhrocených vztahů s Teheránem.

Zdroj: ČTK
Další zprávy