PRVNÍ FOTO Boxer Rocky se vrací. Tentokrát jako trenér

Kultura Kultura
13. 4. 2015 16:15
Sylvester Stallone zveřejnil první fotografii z natáčení snímku Creed, v němž se opět setkáme s boxerem Rockym ze slavné filmové série.
Rocky Balboa bude trénovat mladého boxera
Rocky Balboa bude trénovat mladého boxera | Foto: instagram.com/officialslystallone

Praha Sylvester Stallone se ve svých 68 letech do důchodu rozhodně nechystá. Po třech dílech série Expendables: Postradatelní, ve kterých hrál s hvězdami akčních filmů 80. a 90. let, se opět vrátí na plátna kin. Zopakuje roli Rockyho, která ho celosvětově proslavila.

Stallone k prvnímu dílu Rockyho (1976) napsal scénář, za nějž získal nominace na Zlatý glóbus i Oscara. Z celkem 10 oscarových nominací snímek proměnil tři, a to v kategoriích Nejlepší střih, Režie a Film. Při skromném rozpočtu jeden milion dolarů utržil snímek v USA nečekaných 117 milionů dolarů. Následovalo pět pokračování Rocky II, III, IV, V a Rocky Balboa, k nimž Stallone opět napsal scénář a které vyjma pátého dílu režíroval.

Ikonickou roli Rockyho si Stallone nyní zopakuje ve spin-offu Creed, který režíruje Ryan Coogler (natočil festivalový hit Fruitvale Station). Film bude vyprávět o Adonisi Johnsonovi (Michael B. Jordan), který je synem Apolla Creeda, bývalého boxerského mistra světa v těžké váze, s nímž se Rocky utkal v prvním a druhém dílu. Adonis po smrti svého otce, kterého ani neznal, vyhledá stárnoucího Rockyho a chce, aby jej trénoval a dovedl k titulu.

Americká premiéra je naplánována na 25. listopadu. Stallone se také vrátí ve čtvrtém díle Postradatelných a pátém díle Ramba s podtitulem Last Blood (Poslední krev), který se letos začne natáčet.

 

Právě se děje

před 6 hodinami

Předpokládaný demokratický kandidát na amerického prezidenta Joe Biden získal podporu největší koalice odborových organizací ve Spojených státech

Předpokládaný demokratický kandidát na amerického prezidenta Joe Biden dnes získal podporu největší koalice odborových organizací ve Spojených státech AFL-CIO. Centrála navíc slíbila, že se zasadí o to, aby současný prezident Donald Trump nebyl znovu zvolen do funkce v listopadových volbách, napsala agentura Reuters.

Zdroj: ČTK
Další zprávy