První fotka z pátého Bournea: Polonahý Matt Damon se chystá do boje

mad
10. 9. 2015 10:51
Frank Marshall, který je producentem pátého dílu bourneovské série, na svém Twitteru zveřejnil první fotografii z natáčení. Do role agenta Bournea se opět vrátí Matt Damon, který postavu ztvárnil ve filmech Agent bez minulosti (2002), Bourneův mýtus (2004) a Bourneovo ultimátum (2007). Režisérem je Paul Greengrass, jenž natočil druhý a třetí díl. Na fotografii je vidět polonahý Damon, který si namotává látku na ruce a pravděpodobně se připravuje na pěstní souboj. Natáčení zatím probíhá na španělském ostrově Tenerife. Děj filmu dosud není znám. Potvrzeno je, že ve vedlejších rolích se objeví Julia Stiles, Vincent Cassel nebo Alicia Vikander. Premiéra je naplánována na 26. července 2016.
Fotka z prvního dne natáčení
Fotka z prvního dne natáčení | Foto: Twitter/Frank Marshall
 

Právě se děje

před 16 minutami

Česko okamžitě pozastaví veškeré licence na vývoz zbraní do Turecka

Česko s okamžitou platností pozastavilo vývozní licence na vojenský materiál do Turecka. Na svém twitterovém účtu o tom informoval vicepremiér a ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD). Uvedl to po jednání s premiérem Andrejem Babišem (ANO) a ministrem průmyslu a obchodu Karlem Havlíčkem (za ANO).

Ministři zahraničí zemí Evropské unie se v pondělí zavázali, že státy EU budou koordinovat omezení vývozu zbraní do Turecka v reakci na tureckou vojenskou operaci v Sýrii. Havlíček zopakoval stanovisko premiéra, podle něhož je situace do určité míry důsledkem toho, že Evropská unie nejednala včas.

Turecko zahájilo operaci v příhraničí Sýrie ve středu. Šéf Evropské komise Jean-Claude Juncker poté vyzval Ankaru k zastavení vojenské akce, Francie tureckou ofenzivu odsoudila a spolu s Británií a dalšími evropskými zeměmi svolala Radu bezpečnosti OSN. Ta se ale na svém čtvrtečním zasedání na společném prohlášení k turecké ofenzivě neshodla.

Zdroj: ČTK
Další zprávy