První fotka z pátého Bournea: Polonahý Matt Damon se chystá do boje

mad
10. 9. 2015 10:51
Frank Marshall, který je producentem pátého dílu bourneovské série, na svém Twitteru zveřejnil první fotografii z natáčení. Do role agenta Bournea se opět vrátí Matt Damon, který postavu ztvárnil ve filmech Agent bez minulosti (2002), Bourneův mýtus (2004) a Bourneovo ultimátum (2007). Režisérem je Paul Greengrass, jenž natočil druhý a třetí díl. Na fotografii je vidět polonahý Damon, který si namotává látku na ruce a pravděpodobně se připravuje na pěstní souboj. Natáčení zatím probíhá na španělském ostrově Tenerife. Děj filmu dosud není znám. Potvrzeno je, že ve vedlejších rolích se objeví Julia Stiles, Vincent Cassel nebo Alicia Vikander. Premiéra je naplánována na 26. července 2016.
Fotka z prvního dne natáčení
Fotka z prvního dne natáčení | Foto: Twitter/Frank Marshall
 

Právě se děje

před 24 minutami

Netanjahu uvítal, že Česko a další státy podpořily Izrael u mezinárodního soudu

Izraelský premiér Benjamin Netanjahu uvítal, co nazval snahou spřátelených států zabránit tomu, aby Mezinárodní trestní soud (ICC) zahájil vyšetřování údajných válečných zločinů Izraele vůči Palestincům. Informovala o tom agentura Reuters.

Česká republika předala ICC ve čtvrtek právní názor, ve kterém vyjadřuje pochyby o tom, zda se tento soud může zabývat údajnými válečnými zločiny Izraele na Palestincích. Obdobně podle Reuters postupovaly také Brazílie, Maďarsko, Rakousko, Německo a Austrálie.

Česko v dopise soudu podepsaném šéfem diplomacie Tomášem Petříčkem argumentuje, že Palestina není svrchovaným státem, proto ICC nemůže ve věci rozhodovat.

Soud má brzy rozhodnout o svém oprávnění vyšetřovat, zda Izrael spáchal válečné zločiny proti Palestincům na jejich území - v Pásmu Gazy a na Západním břehu Jordánu.

Zdroj: ČTK / Reuters
Další zprávy