Natalie Portman se stala odvážnou Pistolnicí Jane

Kultura Kultura
8. 1. 2015 7:16
Podívejte se na první fotky z filmu Pistolnice Jane, kde má Natalie Portman hlavní roli. Do kin western míří v září 2015.
Natalie Portman v hlavní roli snímku Pistolnice Jane.
Natalie Portman v hlavní roli snímku Pistolnice Jane. | Foto: Unanonimous

Praha – Americkou herečku Natalii Portman jsme naposledy mohli vidět ve filmu Thor: Temný svět, který prošel českými kiny v listopadu 2013. Nyní tvůrci uveřejnili první fotky z westernu Pistolnice Jane, který se letos chystá do kin.

Produkce filmu se potýkala s mnohými problémy. Původně se měla premiéra odehrát loni v létě, pak byla odložena na únor 2015 a následně na září. Snímek měla režírovat Lynne Ramsay (Musíme si promluvit o Kevinovi), ale produkce se s ní v březnu 2013 rozešla za podivných okolností. Podle žaloby se režisérka měla na place chovat neprofesionálně.

Foto: Unanonimous

Režisérský post prakticky hned druhý den získal Gavin O'Connor, který natočil oceňované drama Warrior z prostředí zápasů MMA. Pistolnice Jane nabídne v hlavní rolii Natalii Portman coby manželku kriminálníka Billa (Noah Emmerich), kterému jde o život. Jane se mu vydá na pomoc a požádá o spolupráci svého bývalého milence Dana (Joel Edgerton). V dalších rolích uvidíme Ewana McGregora (Blízko od sebe) nebo Rodriga Santora (Konečná).

Americká premiéra se odehraje 4. září, česká 9. září 2015.

 

Právě se děje

před 4 minutami

V Praze bude sídlit středoevropský projekt na výzkum dezinformací

V Praze bude sídlit středoevropský projekt, který se zaměřuje na výzkum dezinformací. Vybrala ho Evropská komise a bude jedním z osmi stejně orientovaných středisek v Evropské unii, sdělila mluvčí Českého vysokého učení technického (ČVUT) Andrea Vondráková. Odborníci z ČVUT a Univerzity Karlovy podle ní program povedou.

Středisko bude součástí evropského projektu, který bojuje s dezinformacemi. Regionální centra mají hledat způsoby odhalování a šíření dezinformací, jejich vliv na populaci a vytvářet metodiku i pro veřejné instituce. Chtějí k tomu spojit společensko-vědní a technický výzkum. Cílem je například zjišťování zkreslených informací pomocí umělé inteligence či posilování digitální a mediální gramotnosti.

Zdroj: ČTK
před 41 minutami

USA vyšlou na Blízký východ diplomata, má utišit spory Izraele a Palestiny

Spojené státy vyšlou na Blízký východ vysoce postaveného diplomata ve snaze utišit eskalující násilí mezi Izraelem a Palestinci. Podle médií to dnes oznámil ministr zahraničí USA Antony Blinken, který zároveň označil za "trýznivé" záběry, jež v posledních dnech přichází z regionu. Americký ministr obrany Lloyd Austin dnes podle vyjádření Pentagonu hovořil se svým izraelským protějškem a potvrdil mu, že USA Izrael nadále jednoznačně podporují.

"Obrázky, které k nám přes noc dorazily, jsou trýznivé. A ztráta jediného civilního života je tragédií. Požádal jsem zástupce náměstka ministra zahraničí Hadyho Amra, aby ihned odjel do regionu a setkal se s Izraelci a Palestinci (…) a jménem mým a prezidenta Joea Bidena na ně naléhal, aby zmírnili násilnosti," řekl Blinken.

Zdroj: ČTK
Další zprávy