Natalie Portman se stala odvážnou Pistolnicí Jane

Kultura Kultura
8. 1. 2015 7:16
Podívejte se na první fotky z filmu Pistolnice Jane, kde má Natalie Portman hlavní roli. Do kin western míří v září 2015.
Natalie Portman v hlavní roli snímku Pistolnice Jane.
Natalie Portman v hlavní roli snímku Pistolnice Jane. | Foto: Unanonimous

Praha – Americkou herečku Natalii Portman jsme naposledy mohli vidět ve filmu Thor: Temný svět, který prošel českými kiny v listopadu 2013. Nyní tvůrci uveřejnili první fotky z westernu Pistolnice Jane, který se letos chystá do kin.

Produkce filmu se potýkala s mnohými problémy. Původně se měla premiéra odehrát loni v létě, pak byla odložena na únor 2015 a následně na září. Snímek měla režírovat Lynne Ramsay (Musíme si promluvit o Kevinovi), ale produkce se s ní v březnu 2013 rozešla za podivných okolností. Podle žaloby se režisérka měla na place chovat neprofesionálně.

Foto: Unanonimous

Režisérský post prakticky hned druhý den získal Gavin O'Connor, který natočil oceňované drama Warrior z prostředí zápasů MMA. Pistolnice Jane nabídne v hlavní rolii Natalii Portman coby manželku kriminálníka Billa (Noah Emmerich), kterému jde o život. Jane se mu vydá na pomoc a požádá o spolupráci svého bývalého milence Dana (Joel Edgerton). V dalších rolích uvidíme Ewana McGregora (Blízko od sebe) nebo Rodriga Santora (Konečná).

Americká premiéra se odehraje 4. září, česká 9. září 2015.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 30 minutami

Stovky ruských komunistů protestují v Moskvě proti výsledkům voleb

Stovky přívrženců ruských komunistů se v sobotu zapojily v centru Moskvy do protestu proti výsledkům parlamentních voleb z konce minulého týdne. Moskevská radnice akci nepovolila s odkazem na omezení kvůli pandemii covidu-19, policisté nicméně zatím nezakročili.

Agentura TASS uvedla, že na Puškinově náměstí se podle policie sešlo asi 400 lidí. Zpravodaj německé agentury DPA odhadl účast na zhruba tisícovku osob, podle něho je na místě množství příslušníků bezpečnostních složek a policejních kamionů. Policisté z reproduktorů pouštějí hlasitou hudbu, aby účastníci protestů neslyšeli projevy organizátorů, jinak ale proti demonstraci zatím nezasáhli.

Vládnoucí strana Jednotné Rusko ve Státní dumě, dolní komoře ruského parlamentu, obsadí 324 z celkových 450 křesel, což znamená dvoutřetinovou většinu, která je potřebná ke změně ústavy. Komunisté (KPRF) získali 57 mandátů, třetí Spravedlivé Rusko 27, Liberálnědemokratická strana Ruska (LDPR) Vladimira Žirinovského 21 a loni založená strana Noví lidé 13. Po jednom zástupci budou mít Vlast, Strana růstu a Občanská platforma. Do parlamentních křesel usedne i pět nezávislých poslanců.

Opozice a volební pozorovatelé mají podezření, že vládnoucí strana blízká prezidentu Vladimiru Putinovi dosáhla vítězství i za pomoci podvodů. Žádají mimo jiné přepočítání elektronicky podaných hlasů, které byly podle ní systematicky falšovány.

Aktualizováno před 1 hodinou

Tálibán pověsil na náměstí v západoafghánském městě Herát mrtvé tělo na jeřáb

Signalizuje to návrat některých metod, k nimž se islamistické hnutí uchylovalo v minulosti, poznamenala agentura. Muž, jenž provozuje na náměstí lékárnu, agentuře popsal, že na místo byla přinesena čtyři těla, z nichž tři skončila vystavená na dalších náměstích ve městě. Tálibové podle něj lidem sdělili, že čtveřice se podílela na únosu a policie je zabila. Tálibán se zatím oficiálně nevyjádřil.

Místní policejní velitel, kterého dosadil Tálibán, později uvedl, že čtveřice zemřela při přestřelce s táliby při vysvobozování uneseného muže a jeho syna. Při boji podle něj únosci zranili jednoho člena Tálibánu a civilistu. Unesené se prý povedlo osvobodit.

Núruddín Turábí - jeden ze zakladatelů radikálního islamistického hnutí a hlavní zastánce přísného výkladu islámského práva v době, kdy Tálibán vládl v Afghánistánu poprvé, řekl tento týden agentuře AP, že uskupení hodlá opět provádět popravy a utínat ruce. Podle jeho slov se to ale možná nebude dít veřejně jako v minulosti.

Od chvíle, kdy Tálibán v polovině srpna převzal kontrolu na asijskou zemi, mnozí Afghánci i svět s obavami sledují, zda tálibové obnoví tvrdou vládu z druhé poloviny 90. let, kdy hnutí Afghánistán spravovalo poprvé. Vůdci radikálního uskupení zůstávají zakořeněni v hluboce konzervativním a tvrdém světonázoru, ačkoliv přijímají technologické změny jako jsou mobilní telefony, poznamenala AP.

Představitelé Tálibánu dříve prohlásili, že nebudou opakovat fundamentalistickou politiku předchozí vlády svého hnutí.

Další zprávy