Protiteroristická jednotka míří do světa. Trailer představuje pokračování Faudy

Kultura Kultura
29. 12. 2021 15:18
Izraelská produkční společnost Yes Studios zveřejnila první trailer a fotografie ze čtvrté řady špionážního seriálu Fauda. Její natáčení začalo v listopadu, ve videotéce Netflix by se měla objevit v polovině příštího roku.

Fauda měla na Netflixu premiéru v roce 2016 a stala se jedním z celosvětově nejznámějších izraelských seriálů. Třetí řada patřila k nejsledovanějším také v několika arabských zemích včetně Libanonu.

První série diváky seznámila s bývalým zvláštním agentem izraelské protiteroristické jednotky Doronem, který se vrací do služby, aby dopadl vrcholného teroristu z palestinského hnutí Hamás. Toho se protagonista před odchodem z armády pokusil zabít, leč zřejmě neúspěšně.

Čtvrtá řada má čítat deset epizod a bude mít širší záběr než ty předchozí, píše server Deadline.com. Hrdina Doron, hraný padesátiletým Liorem Razem, musí se svým týmem tentokrát čelit nebezpečí hned na dvou frontách - od libanonského teroristického hnutí Hizballáh i palestinských ozbrojenců na Západním břehu Jordánu.

Na obrazovce se opět objeví Icik Cohen jako kapitán Ayub nebo modelka Rona-Li Šimonová coby Nurit. Ve čtvrté řadě mají nově účinkovat Inbar Laviová, Mark Ivanir, Amir Butrus nebo známá izraelská televizní moderátorka Lucy Ajúbová, která předloni uváděla hudební soutěž Eurovize.

Podle deníku Jerusalem Post příběh tentokrát zavede protagonisty do Libanonu, Bruselu, palestinského města Dženínu nebo izraelské Ramly. Zatímco třetí řada se soustředila především na Západní břeh Jordánu, v té nové se členové protiteroristické jednotky poprvé podívají do Evropy a dalších zemí na Blízkém východě.

Faudu začne od ledna vysílat také Česká televize. Autoři seriálu Avi Issacharof a herec Lior Raz nedávno pro Netflix vyrobili devítidílný špionážní thriller Zmizet beze stopy.

"Zatímco při psaní realistické Faudy vycházeli Raz s Issacharofem z vlastních zkušeností, protože v jednotce sami sloužili, příběh Zmizet beze stopy vyžadoval více spekulování. Spíše než dílo ukotvené v realitě připomíná výsledek diskusního vlákna na webu navštěvovaném stoupenci konspiračních teorií," napsalo o něm Aktuálně.cz.

Čtvrtá řada Faudy bude příští rok k vidění na Netflixu. | Video: Netflix
 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 1 hodinou

Záchranná stanice Prahy pro volně žijící živočichy loni přijala 5275 zvířat

Pracovníci záchranné stanice hlavního města pro volně žijící živočichy loni přijali 5275 zvířat 138 druhů, podobně jako o rok dříve. ČTK to sdělila Petra Fišerová, mluvčí městské organizace Lesy hlavního města, která záchrannou stanici v pražských Jinonicích provozuje. Stanice se loni starala o 786 ježků, což byl nejvyšší počet v historii stanice.

"Rok 2021 byl výjimečný příjmem velkého množství ježků. Celkem jsme jich přijali 786, z toho bylo více než 280 osiřelých ježčích mláďat. Důvodem vysokého počtu přijatých ježků mohou být vhodné klimatické podmínky pro opakované vrhy ježků, ale zároveň více střetů s aktivitami člověka," uvedla Fišerová.

Nejčastěji se do záchranné stanice dostávali živočichové, kteří utrpěli zranění. Obvykle šlo o střety s vozidlem nebo o nárazy do překážek jako jsou skleněné plochy nebo trolejové vedení. Dvě třetiny zvířat v záchranné stanici loni tvořili ptáci. V péči pracovníků záchranné stanice loni skončilo také 219 zajíců, 114 veverek, zhruba stovka netopýrů a 50 srnců.

Počet zraněných či jinak handicapovaných zvířat, které stanice ročně přijme, podle mluvčí v posledních letech stoupá. Zatímco například v roce 2017 bylo nově přijato 4134 zvířat, v roce 2021 jich bylo zhruba o tisíc více. Dosud nejvíce zvířat bylo přijato v roce 2019, kdy se pečovatelé starali o 5368 živočichů. Stanice v pražských Jinonicích funguje od roku 2012.

Zdroj: ČTK
Další zprávy