Princezna Leia prodělala v letadle infarkt, hvězda Star Wars je ve vážném stavu

Kultura Kultura
Aktualizováno 24. 12. 2016 8:05
Americká herečka Carrie Fisherová prodělala během mezinárodního letu z Londýna do Los Angeles infarkt a podle BBC se momentálně nachází ve vážném zdravotním stavu. Představitelka princezny Leiy ze slavném série Star Wars měla srdeční mrtvici pár minut po přistání v Americe, záchranáři ji bezprostředně poté odvezli do nemocnice, podle slov zdravotníků na tom „není dobře“. Herečka byl v posledních týdnech na turné ke své nové knize, v Hvězdných válkách se objevila znovu loni, kdy měla premiéru sedmá epizoda nazvaná Síla se probouzí.
Carrie Fisherová ve filmu Star Wars: Síla se probouzí
Carrie Fisherová ve filmu Star Wars: Síla se probouzí | Foto: Lucasfilm

Jen pár minut po přistání v USA převezli medici Carrie Fisherovou do nemocnice v Los Angeles, protože prodělala v letadle infarkt.

Herečka a hvězda filmové série Star Wars je momentálně na jednotce intenzivní péče a podle slov svého bratra je z nejhoršího venku. Přesto zůstává její stav vážný, jak potvrzuje agentura Reuters.

Cestující, kteří s Fisherovou letěli na mezinárodním letu z Londýna do Los Angeles, popisují, že herečka údajně nedýchala až 10 minut. Z hlavního města Velké Británie se vracela z premiéry komediálního seriálu Catastrophe.

Podporu princezně Leiě na Twitteru vyjádřili i Mark Hamill, představitel Luka Skywalkera, nebo Peter Mayhew, který ve sci-fi sáze hraje Chewbaccu.

 

Právě se děje

před 22 minutami

Na stovkách nádraží a pošt vzniknou místa pro výdej poštovních balíků

Na 144 železničních nádražích vzniknou místa pro výdej poštovních balíků. Dalších 135 výdejních boxů pak přibude na pobočkách pošt. Správa železnic se na tom dohodla s Českou poštou, uvedly ve středu obě společnosti. Výdejní místa bude provozovat vysoutěžená zásilková firma.

Výdejních boxů by po celé republice mělo být skoro 300. K dispozici budou ve 144 stanicích, například na hlavních nádražích v Plzni, Praze či Olomouci, dále také v Havlíčkově Brodě nebo Hodoníně. Se 135 místy se pak počítá i na pobočkách České pošty. Na umístění boxů ve vytyčených lokalitách bude nyní vypsána veřejná soutěž, nájemní smlouva s vítězem soutěže bude uzavřena na pět let. V následujících letech se předpokládá zřízení boxů i v dalších lokalitách.

"Naším cílem je postupně rozšířit portfolio služeb, které na nádražích mohou denně využít nejenom cestující, ale i každý kolemjdoucí. Zřízení výdejních boxů je prvním z těchto kroků, věřím, že novou službu veřejnost ocení," uvedl generální ředitel Správy železnic Jiří Svoboda.

Zdroj: ČTK
před 34 minutami

Sudetští Němci na sjezdu udělí cenu českému exministrovi kultury Hermanovi

Sudetoněmecké krajanské sdružení (SL) na červencovém sjezdu v Mnichově udělí bývalému českému ministrovi kultury Danielu Hermanovi nejvyšší vyznamenání, kterým je Evropská cena Karla IV. Ve středu to oznámilo krajanské sdružení, které zastupuje zájmy sudetských Němců odsunutých po druhé světové válce z Československa a jejich potomků. Mluvčí sudetských Němců Bernd Posselt v prohlášení označil Hermana za člověka, který pomáhá ostatní spojovat a usmiřovat.

Nejvyšší představitel sudetských Němců Posselt uvedl, že Herman je mimořádným křesťanským stavitelem mostů a usmiřovatelem. Cenu si Herman převezme v sobotu 17. července.

Herman navštívil sudetoněmecký sjezd v roce 2016 jako první člen české vlády. V tehdejším projevu, ve kterém sudetské Němce pozdravil oslovením milí krajané, připomněl nacistické zločiny i násilnosti Čechů při poválečném odsunu německy mluvícího obyvatelstva. Vyjádřil také lítost nad těmito událostmi. Sjezdu se Herman zúčastnil také v roce 2019, který byl kvůli pandemii nemoci covid-19 zatím poslední. Tehdy byl jedním z řečníků, kteří gratulovali dlouholeté šéfce Izraelitské kulturní obce v Mnichově a Horním Bavorsku Charlotte Knoblochové k Evropské ceně Karla IV.

Zdroj: ČTK
Další zprávy