Premiéra Avatara 2 potvrzena. V kinech bude na Vánoce 2017

mad
24. 6. 2015 10:38
Pokračování trháku Avatar režiséra Jamese Camerona bude mít tři díly, které dorazí do kin v prosinci 2017, 2018 a 2019. V hlavní roli opět Sam Worthington.
Foto: Bontonfilm

Praha – Druhý díl kasovního hitu Avatar měl původně dorazit do kin v roce 2016, ale režisér James Cameron letos v lednu prohlásil, že natáčení zabere déle, než se plánovalo.

Výkonný ředitel studia 20th Century Fox Jim Gianopolus na filmové konferenci v New Yorku prohlásil: "James Cameron má své vlastní tempo." Dodal však, že počítá s uvedením druhého dílu na Vánoce 2017, konkrétně 25. prosince. Třetí a čtvrtý díl pak dorazí do kin ve stejný měsíc v roce 2018, respektive 2019. Sequely se budou natáčet současně.

Hovořil také o tom, co viděl, když před dvěma měsíci navštívil režisérovu kancelář na Novém Zélandě, v zemi, kde se film natáčí: "Je to místnost pokrytá od podlahy ke stropu obrázky, postavami, světy a lokacemi. Je to dechberoucí a nejohromnější věc, jakou jste kdy viděli. Výzvou pro něj je, že toto vše chce dát do filmu."

Detaily o novém příběhu zatím nejsou známy. Potvrzeni jsou však herci z jedničky, a to Sam Worthington (Jake Sully), Zoe Saldana (Neytiri) nebo Sigourney Weaver. Skladatelem hudby měl být opět James Horner, ten však zahynul při letecké havárii.

 

Právě se děje

před 2 hodinami

Biden se pustil do boje se změnami klimatu, zastavil pronájem půdy k těžbě ropy

Americký prezident Joe Biden ve středu podpisem exekutivních příkazů zahájil realizaci svého plánu postavit se změnám klimatu a učinit z "klimatické krize" téma pro velkou část federální vlády. Nařídil například ministerstvu vnitra, aby v co největší míře pozastavilo uzavírání nových smluv o pronájmu federální půdy k těžbě ropy a plynu. Podle nového šéfa Bílého domu Spojené státy nemohou v souvislosti s ekologickými výzvami dál otálet.

Americká média před vystoupením prezidenta psala o zahájení "frontálního útoku" proti klimatickým změnám nebo o rychlém startu ambiciózního projektu nové administrativy. Během povolebního přechodného období Biden avizoval například rozsáhlé investice do "zelené infrastruktury" včetně vyčlenění dvou bilionů dolarů (43 bilionů Kč) na projekty kolem obnovitelných zdrojů.

Prvními konkrétními kroky na cestě za klimatickými cíli je sada dekretů, které podle Bidena pomohou nejen snížit emise skleníkových plynů, ale i vytvořit nová pracovní místa. Média si všímala především ohlášené "přestávky" od nových pronájmů federální půdy či pobřežních vod k těžbě ropy a zemního plynu. S tímto krokem se pojí také "důkladná revize" všech existujících nájemních kontraktů souvisejících se zpracováváním fosilních paliv.

Zdroj: ČTK
Další zprávy