Fila: Pražské orgie jsou koukatelné, je to Pavláskové nejjemnější film

Kamil Fila Kamil Fila
13. 10. 2019 9:49
Kina začala promítat Pražské orgie, adaptaci románu Philipa Rotha. Předloha o spisovateli, který v Praze hledá tajemný rukopis, má na film zklidňující vliv, tvrdí kritik Kamil Fila. Podle něho jde o nejjemnější, nejtlumenější snímek od často přepjaté režisérky Ireny Pavláskové. "Je to koukatelné," dodává Fila.
Kamil Fila recenze Pražské orgie režisérky Ireny Pavláskové. | Video: Kamil Fila, Blahoslav Baťa
 

Právě se děje

před 10 minutami

Ptačí chřipka v dalším chovu

V Česku je druhé ohnisko ptačí chřipky. Nemoc se podle ministerstva zemědělství objevila v komerčním chovu na Pardubicku. První výskyt byl na Žďársku.

Zdroj: ČTK
před 16 minutami

Syrská armáda dobyla většinu provincie Aleppo z rukou rebelů

Vojska syrského prezidenta Bašára Asada, jejichž hlavním spojencem je Rusko, v neděli dobyla většinu provincie Aleppo. S odvoláním na sdělení syrských státních médií o tom informovala agentura Reuters.

Ruské válečné letouny v neděli zahájily intenzivní nálety v Aleppu. Zasažena byla podle místních aktivistů řada měst včetně Anadánu, který později dobyla pozemní vojska syrské armády s pomocí Íránem podporovaných milic.

V blízkosti syrské hranice s Tureckem ve městě Tal Abjad mezitím exploze nálože umístěné v autě zabila několik lidí, uvedla agentura Reuters s odvoláním na svědky. Bližší podrobnosti o počtu mrtvých a pachatelích zatím nejsou jasné. V uplynulých měsících si ale podobné útoky ve městě, ze kterého loni v říjnu turecká armáda vyhnala milici syrských Kurdů, vyžádaly životy desítek civilistů.

Zdroj: ČTK
Další zprávy