Fila: Pražské orgie jsou koukatelné, je to Pavláskové nejjemnější film

Kamil Fila Kamil Fila
13. 10. 2019 9:49
Kina začala promítat Pražské orgie, adaptaci románu Philipa Rotha. Předloha o spisovateli, který v Praze hledá tajemný rukopis, má na film zklidňující vliv, tvrdí kritik Kamil Fila. Podle něho jde o nejjemnější, nejtlumenější snímek od často přepjaté režisérky Ireny Pavláskové. "Je to koukatelné," dodává Fila.
Kamil Fila recenze Pražské orgie režisérky Ireny Pavláskové. | Video: Kamil Fila, Blahoslav Baťa
 

Právě se děje

před 46 minutami

Bezplatnými menstruačními potřebami pro nízkopříjmové se má zabývat ministryně Schillerová, uvedl Babiš

Premiér Andrej Babiš (ANO) přitakal dotazům, zda by v Česku bylo možné zajistit bezplatný přístup k menstruačním pomůckám, jak se k tomu rozhodlo jako první na světě Skotsko. Na twitterovém účtu uvedl, že Skotové tím chtějí zbořit stigma menstruace a bojovat s chudobou. U příjmově nejslabších by to podle Babiše bylo možné i v Česku. Řešení má nalézt ministryně financí Alena Schillerová (za ANO), uvedl Babiš.

"Skotsko bude jako první země na světě všem ženám hradit menstruační pomůcky. Chtějí zbořit toto stigma a bojovat s chudobou. Novináři se mě ptají, jestli by bylo by něco takového možné i u nás. U příjmově nejslabších určitě. Požádal jsem Alenu Schillerovou, aby našla řešení," uvedl Babiš.

V úterý schválený zákon zavádí ve Skotsku, kde žije přibližně 5,5 milionu lidí, právo na bezplatný přístup k vložkám, tamponům a dalším hygienickým potřebám při menstruaci. Dostupné budou mimo jiné ve školách, na univerzitách, na úřadech a v dalších veřejných budovách. Pro návrh se podařilo ve Skotsku přesvědčit všechny strany tamního parlamentu. Některé z nich se přitom zpočátku zdráhaly, protože považovaly odhadované náklady 9,7 milionu liber ročně (285 milionů Kč) za příliš vysoké a dost možná i značně podhodnocené.

Zdroj: ČTK
Další zprávy