Tarantino natočí dva filmy a skončí. Doufám, že budu považován za jednoho z největších filmařů, řekl

Marie Dostálová
4. 11. 2016 13:47
Americký režisér Quentin Tarantino ohlásil konec kariéry. Zrežíruje ještě dva filmy, pak skončí. V současnosti pracuje na historickém projektu, ze kterého může být film nebo kniha.
Tarantino.
Tarantino. | Foto: Reuters

Quentin Tarantino potvrdil předchozí náznaky a spekulace. Po dvou filmech chce ukončit svou režisérskou kariéru, píše The Hollywood Reporter.

Na čtvrteční konferenci Adobe Max v San Diegu řekl: "Pokládám mikrofon. Bum. Řekněte to všem."

Než se filmař odebere do "důchodu", natočí dva celovečerní snímky. Jedním z nich by mohlo být dobové drama ve stylu Bonnie a Clyde odehrávající se v Austrálii, jak již dříve naznačil.

Třiapadesátiletý režisér obecenstvu v sále však řekl, že nyní se soustředí na historický projekt podle pravdy. Strávil čtyři léta studiem roku 1970, který považuje za klíčový v dějinách kinematografie. "Může to být kniha, dokument nebo pětidílný podcast," vyjmenoval filmař možnosti.

Když se ho moderátorka zeptala, jak definuje úspěch, odpověděl: "Až skončím svou kariéru, tak doufám, že budu považován za jednoho z největších filmařů, který kdy žil. A pokud jdeme dál, tak za velkého umělce, nejenom filmaře," řekl publiku, které reagovalo smíchem a potleskem.

Tarantino natočil filmy Gauneři, Pulp Fiction: Historky z podsvětí, Jackie Brown, Kill Bill a Kill Bill 2, které však počítá jako jeden film, Grindhouse: Auto zabiják, Hanebný pancharti, Nespoutaný Django a osmým filmem bylo Osm hrozných.

 

Právě se děje

před 3 minutami

Útočnice napadla dvě ženy ve švýcarském nákupním centru, mohlo jít o teroristický útok

Dvě ženy zranila v úterý 28letá útočnice v obchodním domě v jihošvýcarském městě Lugano. Jednu z nich poranila nožem, druhou škrtila, informoval server 20minuten. Spolkové státní zastupitelství uvedlo, že šlo pravděpodobně o teroristický čin.

Žena se švýcarským občanstvím útočila v pátém poschodí nákupního střediska Manor v centru Lugana, které leží v kantonu Ticino nedaleko hranic s Itálií. Jednu ženu útočnice škrtila, druhou napadla nožem. Jedna z obětí utrpěla vážná zranění, která ji ale neohrožují na životě, druhá zranění lehká.

Podle listu Corriere del Ticino ukradla útočnice nůž z oddělení domácích potřeb přímo v obchodním domě na náměstí Piazza Dante. Zpacifikovat se ji podařilo dvěma zákazníkům, kteří ji zadrželi do příjezdu policie.

Spolkové státní zastupitelství na tiskové konferenci uvedlo, že šlo "pravděpodobně o čin s teroristickým motivem".

Zdroj: ČTK
Aktualizováno před 36 minutami

Spojené státy jsou připraveny zaujmout roli globálního lídra, řekl nastupující prezident Joe Biden

Spojené státy jsou připraveny zaujmout roli globálního lídra a budou posilovat vztahy se svými spojenci v oblasti Atlantiku a Pacifiku. Nehodlají přitom vstupovat do zbytečných konfliktů. Na tiskové konferenci to v úterý řekl nastupující prezident USA Joe Biden, který rovněž potvrdil nominaci Antonyho Blinkena do funkce ministra zahraničí ve své vládě.

Biden také označil za jedno ze zásadních témat své administrativy boj s klimatickými změnami, který bude mít na starosti bývalý šéf americké diplomacie John Kerry. V nastupující vládě bude mít pozici na úrovni ministra, poznamenal demokrat Biden, který podle projekcí médií porazil ve volbách současnou republikánskou hlavu státu Donalda Trumpa.

Zdroj: ČTK
Další zprávy