Tarantino natočí dva filmy a skončí. Doufám, že budu považován za jednoho z největších filmařů, řekl

Marie Dostálová
4. 11. 2016 13:47
Americký režisér Quentin Tarantino ohlásil konec kariéry. Zrežíruje ještě dva filmy, pak skončí. V současnosti pracuje na historickém projektu, ze kterého může být film nebo kniha.
Tarantino.
Tarantino. | Foto: Reuters

Quentin Tarantino potvrdil předchozí náznaky a spekulace. Po dvou filmech chce ukončit svou režisérskou kariéru, píše The Hollywood Reporter.

Na čtvrteční konferenci Adobe Max v San Diegu řekl: "Pokládám mikrofon. Bum. Řekněte to všem."

Než se filmař odebere do "důchodu", natočí dva celovečerní snímky. Jedním z nich by mohlo být dobové drama ve stylu Bonnie a Clyde odehrávající se v Austrálii, jak již dříve naznačil.

Třiapadesátiletý režisér obecenstvu v sále však řekl, že nyní se soustředí na historický projekt podle pravdy. Strávil čtyři léta studiem roku 1970, který považuje za klíčový v dějinách kinematografie. "Může to být kniha, dokument nebo pětidílný podcast," vyjmenoval filmař možnosti.

Když se ho moderátorka zeptala, jak definuje úspěch, odpověděl: "Až skončím svou kariéru, tak doufám, že budu považován za jednoho z největších filmařů, který kdy žil. A pokud jdeme dál, tak za velkého umělce, nejenom filmaře," řekl publiku, které reagovalo smíchem a potleskem.

Tarantino natočil filmy Gauneři, Pulp Fiction: Historky z podsvětí, Jackie Brown, Kill Bill a Kill Bill 2, které však počítá jako jeden film, Grindhouse: Auto zabiják, Hanebný pancharti, Nespoutaný Django a osmým filmem bylo Osm hrozných.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Škola chce pomoci rodině otce, který při střelbě chránil dceru, založila veřejnou sbírku

Porubská Základní škola Ivana Sekaniny vyhlásila sbírku na pomoc rodině muže, kterého v úterý zastřelil útočník ve Fakultní nemocnici Ostrava (FNO). Muž vlastním tělem chránil svou dvanáctiletou dceru. Zavražděný muž byl jedním ze členů Spolku rodičů při ZŠ Sekaniny. Sbírka je účinná od dnešního dne, lidé mohou přispívat na účet 1012201912/5500.

Sbírkový účet založila i samotná FNO a je určen na podporu rodin obětí a zraněných. V pátek na ní bylo přes 1,4 milionu korun. Transparentní účet na pomoc pozůstalým po obětech střelby zřídila také Vysoká škola báňská-Technická univerzita Ostrava (VŠB-TUO). Studenti a zaměstnanci tam mohou posílat své příspěvky. 

Zdroj: ČTK
Další zprávy