Fila: Duchové a nadrženost. Český film s Podzimkovou sází na šokující pointu

Kamil Fila Blahoslav Baťa Kamil Fila, Blahoslav Baťa
23. 5. 2020 6:30
Nový český snímek Poslouchej s Kristýnou Podzimkovou zpočátku působí autenticky a svěže, pak se ale začne měnit v psychologický thriller s nadpřirozenými prvky. Velká část je prosáklá sexuální nadržeností, zároveň je snímek kritický k tomu, jak se muži chovají vůči ženám. Svou nedotažeností Poslouchej působí jako žánrové cvičení, hodnotí kritik Kamil Fila.
Erotika i nadpřirozeno. Český psychothriller Poslouchej sází na šokující pointu | Video: Kamil Fila, Blahoslav Baťa
 

Právě se děje

Aktualizováno před 13 minutami

Český fyzik Křivánek získal prestižní Kavliho cenu

Fyzik českého původu Ondřej Křivánek se stal jedním z držitelů prestižní vědecké Kavliho ceny za rok 2020. Sedm laureátů oceněných za přínos v oblasti astrofyziky, nanověd a neurověd vyhlásila Norská akademie věd. Křivánek, který se věnuje transmisní elektronové mikroskopii, byl vyznamenán v oboru nanotechnologií.

"Kavliho cena v oblasti nanověd byla udělena čtyřem vědcům za vynález čoček s korekcí aberací (vad zobrazení) v elektronových mikroskopech, které umožnily vědcům na celém světě sledovat struktury a chemické složení materiálů ve třech rozměrech v bezprecedentně malých měřítkách," uvádí se v tiskovém prohlášení akademie.

Zdroj: ČTK
před 41 minutami

S růstem platů učitelů ministerstvo počítá i nadále, hlásí Plaga

Ministerstvo školství stále počítá s růstem platů učitelů v příštím roce o devět procent, jak se na tom loni domluvil ministr Robert Plaga (ANO) s ministryní financí Alenou Schillerovou (za ANO). Podle úřadu nadále platí závazek programového prohlášení vlády, podle kterého má být průměrný plat pedagogů v příštím roce kolem 47 000 korun. Údaje o průměrných platech ve školství za letošní první čtvrtletí zatím ministerstvo nemá. K dispozici budou asi na konci června. Loni brali pedagogové v průměru 40 111 korun.

"Závazek programového prohlášení vlády platí, a platný střednědobý výhled na rok 2021 tak navýšení platů pedagogických pracovníků o devět procent obsahuje, stejně tak jako navýšení platů nepedagogů," uvedla mluvčí ministerstva Aneta Lednová. Schillerová podle ní sdělí ministerstvu návrh příjmů a výdajů na rok 2021 do 15. srpna.

Zdroj: ČTK
Další zprávy